امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/06/27 - 15:07 كد :1237
تودیع و معارفه ای با حاشیه های خواندنی/ عبور از درهای بسته جادری برای دیدار با همتی
خبر هرمزگان - مراسم معارفه استاندار جدید هرمزگان صبح امروز با حاشیه هایی همراه بود که خبرنگار خبر هرمزگان بخشی هایی از آن را روایت می کند.

 * مراسم با نیم ساعت تاخیر ساعت 10.30 صبح امروز در حالی شروع شد که برای اولین بار در تودیع و معارفه های استانداران هرمزگان، ورود با کنترل شدید سالن و رویت کارت های دعوت انجام می شد.

* مامور حفاظت فیزیکی استانداری با حضور در درب وردی و تکرار این جمله که از اجازه ورود به افراد بدون کارت دعوت شرمنده ایم، از ورود افراد بدون کارت دعوت جلوگیری می کرد.

* علاوه بر کارت دعوت، تطبیق آن با کارت شناسایی افراد نیز از دیگر نوآوری های استانداری هرمزگان بود که موجب تراکم افراد در پشت درب ورودی گردید و نارضایتی را به همراه داشت.

* عدم صدور کارت ورود به جلسه برای عده ای از مراجعان و یا همراه نداشتن کارت شناسایی موجب جلوگیری از ورود آنان به جلسه شد و این عده در محوطه باغچه شرکت گاز زیر درختان به انتظار فرجی بودند.

 *ناهماهنگی حضور مدعوین شامل حال رسانه ها نیز شد و از ورود برخی خبرنگاران از جمله رسانه های مستقل که نام آنها ظاهرا در لیست استانداری برای صدور کارت نبود جلوگیری شد تا نشان دهد سیاست های انحصار طلبانه و تفکرات شخصی تیم جادری همچنان حاکم بوده و رسانه ها باید منتظر نسیم تحول در دوره استاندار جدید باشند.

* مراسم با تلاوت قرآن و پخش سرود ملی آغاز شد و مجری برنامه وعده داد که این برنامه زنده از سیمای مرکز خلیج فارس پخش می شود که البته تلویزیون مرکز خلیج فارس پخش برنامه های عادی خود را داشت و خبری از برنامه زنده نبود.

 *اولین سخنران برنامه بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استانداری بود و در حالی که پنج نماینده مردم در مجلس حضور داشتند وی به نمایندگی از مردم هرمزگان!! به جاسم جادری گفت که مردم استان خدماتش را فراموش نخواهند کرد. وی همچنین به استاندار جدید نیز از طرف مردم اطمینان داد که قدردان وی خواهند بود.

 *آیت الله نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس نیز به رسم معمول با این شوخی سخنان خود را آغاز کرد که نیم ساعت تعیین وقت برای وی از سوی مجری خوابی است که تعبیر نمی شود.

 *وی در ابتدای سخنان خود به شهرت جادری اشاره کرد و گفت: اصل فامیل وی قادری بوده منتهی در ادبیات عرب قاف را جیم تلفظ می کنند.

* نعیم آبادی به کنایه و شوخی گفت اعراب که این همه بر تلفظ درست واژه ها تاکید دارند این نکته را نمی بینند.

* امام جمعه بندرعباس در این جلسه هم فرصت را غنیمت شمرد و گریزی به موضوع اقتصاد و تامین مایحتاج عمومی از خارج کشور زد، اما به بحث ورود نکرد و به این بسنده کرد که اقتصاد فلج است.

 *قتالی، امام جمعه اهل سنت بندرعباس هم در سخنانی توصیه رییس جمهور به استفاده از نیروهای اهل سنت را به وزیر کشور گوشزد کرد و گفت: بر اساس شایستگی و لیاقت از نیروهای اهل سنت هم استفاده شود. 

* قتالی جزییات درخواست خود را به جلسه خصوصی با استاندار جدید موکول کرد.

 *وی همچنین با اشاره به وحدت شیعه و سنی در استان گفت: در سفر اخیر به مکه با کاروان مشترکی بودیم که بسیار خوش گذشت. 

 *هاشمی تختی، رییس مجمع نمایندگان استان نیز که به نمایندگی از نمایندگان استان سخنرانی کرد همان خواسته های همیشگی را با وزیر کشور در میان گذاشت.

 *وی با بیان اینکه با آغوش باز همتی را پذیرفته اند، گفت: دولت با استاندار بومی موافق نبود و ما نیز پذیرفتیم، اما از دولت خواستیم نیروهای هرمزگانی را هم برای استانی دیگر به عنوان استاندار در نظر بگیرد.

 *هاشمی تختی در بخشی از بیان انتظارات نمایندگان استان از وزیر کشور، گفت: استان هرمزگان در ردیف پنجم تامین اعتبارات کشوری است اما در تخصیص در ته جدول قرار دارد.

* وی اگر چه رویکرد حمایت از جادری را داشت اما در بحث اشتغال مراکز صنعتی، گفت، عادلانه عمل نشد و استاندار باید با جدیت همراهی کند.

 *جاسم جادری نیز که مقدمه گزارش دست نویس خود را با غزلی از فروغی بسطامی و با عنوان " کی رفته ای زدل که تمنا کنم تو را " آغاز کرد، گزارش عملکرد خود را از رو خواند.

* وی البته اشاره ای به صحبت های چندی پیش خود نکرد که منظورش از ناکامی ها و انتظارات برآورده نشده و بی مهری های برخی همراهان چه بوده است.

* سخنران بعدی وزیر کشور بود اما پیش از سخنان وی احمد مرادی، نماینده منتقد جادری، از میان جمعیت برخواست و با به چالش کشیدن دستاوردها و آمارهای جادری، خطاب به وزیر کشور گفت؛ به واسطه حضور جادری فرصت های زیادی در استان از دست رفت.

* مرادی که با این انتقاد آب پاکی روی دست مجمع نمایندگان ریخت، نشان داد گزارش مجمع نمایندگان استان حداقل از سوی یک نماینده مورد تایید نیست.

* وزیر کشور نیز که به دقت سخنان مرادی را گوش داد در سخنانی نسبتا طولانی به موضوع تغییرات مدیریتی اشاره کرد و با بیان اینکه باید نقاط قوت و ضعف را با هم دید، گفت: قطعا استاندار بدون همراهی امام جمعه و داشتن چتر معنوی وی و همچنین حمایت نمایندگان و همراهی مدیران اجرایی موفق نخواهد بود و هر استانداری در کنار خدمات، ضعف هایی نیز دارد و جابجایی ها نیز در همین مسیر است.

 *بخش پایانی تودیع و معارفه استاندار هرمزگان به قرائت حکم استاندار جدید اختصاص داشت و در ادامه پسر استاندار جدید دسته گلی به جادری و پدر خود اهدا کرد تا اولین دسته گل اهدایی توسط پسر همتی در استان هرمزگان رقم بخورد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
فر
|
1396/06/28 - 00:04
0
1
نکته اول جابجایی ها در همین مسیر است یعنی چه منظورش این بوده که چهار سال ضعف ها رو دیده اند و دم بر نیاوردند ؟ گمان نمیکنم این طور باشه خوان خطه زرخیز جنوب گسترده است و دوستان باید به نوبت بهره برند حالا لابد بهره ان قدر بوده که جناب جادری رضا بده به این که وزیر کشور بر ضعف اون اذعان کنه فف نکته دوم پیدا شدن ژن های خوب و به سکوی نمایش اوردن این اقازاده های ژن خوب و دسته گل اهدا کن در بدو ورود
پرویز
|
1396/06/28 - 08:57
0
1
واقعا فرصت ها از دست رفت برای نیروهای آلومینیوم کشتی سازی و... ظلم شد اما برای پارسیان هم باید تشکر کرد چهارسال استانداری جادری استاندار بومی بهترین و دلسوزترین گزینه برای هرمزگان است از جناب مرادی نماینده واقعی مردم تشکر میشود،
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
آیت الله نعیم آبادی: جلوی قلدرهایی که مانع اجرای قانون در هرمزگان هستند را بگیرید سرنوشت مبهم پل خلیج فارس/ ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه را آب برد؟ مرگ مشکوک حیات وحش در شرق هرمزگان محکومیت قطعی ۱۷ متهم پرونده فساد مالی در راه و شهرسازی هرمزگان هشدار مدیر کل زندان ها/ کمبود پزشک مهمترین مشکل زندان های هرمزگان است هرمزگان رکورددار تصادف های نوروزی بحران کمبود سنگ آهن در فولاد هرمزگان/ تولید بهمن و اسفند کاهش می یابد کشف هشت میلیارد تومان اختلاس و وام غیر مجاز در هرمزگان حضور مردم هرمزگان در راهپیمایی 22 بهمن بهره برداری از 288 طرح بهداشتی و درمانی در هرمزگان سوء تفاهمی با فرم متفاوت- شهاب آب روشن شعله ور روایت نادرِ یک ضد قهرمان – نسترن محسنی واریز بیش از ۹ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکات هرمزگان به خزانه کشور نوستالوژی دهه شصت و یک سوء تفاهم– کاملیا کاکی اجرای پرفورمنس " پشت پلک های تو" در کافه ساعت پنج کشف یک تن تریاک توسط ماموران اداره اطلاعات هرمزگان شعار زدگی سینماتیک/ در نقد عرق سرد- مازیار حمزوی استاد حقوق دانشگاه آزاد: هر شهروند می تواند از متجاوزان به حریم دریا شکایت کیفری کند این کامیون نیست، یک ۱۸ چرخ است- شهاب آب‌ روشن مخاطبان، بازندگان بزرگ لاتاری در بندرعباس- علی قاسمی حاشیه نگاری جشنواره فیلم فجر در بندرعباس انتقاد نماینده بندرعباس از انتقال آب خلیج فارس به یزد و کرمان مصادره به مطلوب- نسترن محسنی قضاوت یا تجاوز، دغدغه این است - علی قاسمی سی و ششمین جشنواره ی فیلم در بندرعباس به روایت تصویر رئیس پلیس میناب: استانداری هرمزگان در طرد اتباع بیگانه با نیروی انتظامی همکاری نمی کند روایت عرفانی مدیرکل از بوسه و چشمک خداوند تا ترکیدن بمب "مصادره" در سینما- مهدی ده دار استاندار هرمزگان خبر داد: بهره برداری از 498 طرح عمرانی در دهه فجر مخالفت متخصصان با طرح های ساحلی شهرداری بندرعباس/ تراژدی مرگ مشتاها رئیس پلیس میناب: تیر مامور کمانه کرد، جوان کرگانی کشته شد کاشف تخلف اتاق بازرگانی سازمان صنعت، معدن، تجارت هرمزگان است شکایت خانواده جوان جان باخته مینابی از عاملان حادثه کارگر شهرداری جزیره هرمز بهترین بازیگر تاتر ایران شد سگ های ولگرد ۷۰۰ نفر از شهروندان بندرعباس را گاز گرفتند جانانِ پنج ماهه کوچکترین عضو کتابخانه عمومی هرمزگان مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان: ۱۵ درصد معابر حساس در بندرعباس روشنایی ندارند عقب نشینی نماینده مردم در برابر مردم هجوم فرهنگی به خودمان- رضا دبیری‌ نژاد اختصاصی خبر هرمزگان/ موج استعفاها در استانداری هرمزگان خالو قنبر راستگو: خانه به دوشی در 70 سالگی نفسم را گرفته است/ شهرداری خانه ام را خراب کرد 190 کیلومتر رکاب زنی دوچرخه سواران حافظان طبیعت جهانگیریه به عشق هوای پاک کشف 16 کانتینر ضایعات استیل در هرمزگان اختصاصی/ استاندار هرمزگان اعلام کرد: تغییر مدیران در دو هفته آینده/ ترمیم حوزه استانداری لازم است دمای هوا در حاجی آباد هرمزگان به 7 درجه زیر صفر رسید توهین به شعور مردم بندرعباس روی بیلبوردهای شهری معاون وزیر راه و شهرسازی: سه هزار هکتار از شهر بندرعباس بافت فرسوده است شرکت 600 ناشر در نمایشگاه کتاب هرمزگان واکنش دامپزشکی هرمزگان به یک خبر فرمانده مرزبانی هرمزگان شایعه غرق شدن شناور ناجی را تکذیب کرد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: اپیدمی آنفلوانزا نداریم مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.