امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/09/19 - 19:56 كد :1344
اعتراض شدید شیخ شورا به ساحل فروشی در بندرعباس/ اولتیماتوم به دستفروش های شب بازار طالقانی
خبر هرمزگان - رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس گفت: به نام توسعه شهر بندرعباس، الزام های زیست محیطی نادیده گرفته شده و باید زوایای پنهان و زد و بندهای احتمالی در فروش ساحل بندرعباس روشن و مشخص شود.

حجت الاسلام احمد عامری در نطق پیش از دستور بیست و سومین نشست شورای شهر با تایید مواضع نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در مخالفت با نقض حریم دریا تصریح کرد: امیدوارم با اقدام فوری، مشکل تعرض به دریا که مانند بیماری مزمن بر ساحل نقش بسته، یک بار برای همیشه پایان یابد.

وی تاکید کرد: این برخورد قاطع باید موجب پشیمانی و درس عبرتی باشد تا سوداگران دست طمع به اموال عمومی دراز نکنند.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی 17 آذر در خطبه های نمازجمعه بندرعباس اظهار داشت: ساخت بازار ماهی فروشان در کنار ساحل بندرعباس غیر قانونی است و بنده به عنوان مدافع قانون جلوی ساخت و سازهای غیر قانونی را خواهم گرفت.

وی گفت: استفاده از ساحل حق مردم است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر کشور به خاطر ساحل به استان هرمزگان سفر می کنند.

* اعتراض به انتقال حساب های بانکی به خارج از استان

رئیس کمیسیون عمران شورا نیز در نطق پیش از دستور خود نسبت به گشایش حساب بانکی بنگاه های اقتصادی در خارج از استان اعتراض کرد.

کیانوش جهانبخش ادامه داد: شهرداری نباید به پیمانکارانی که حساب بانکی خارج از استان دارند و ضمانت نامه های بانکی آنان در هرمزگان صادر نشده، اجازه شرکت در مناقصه های شهرداری را بدهد.

وی هم چنین به اقدام یکی از بانک های استان در به نمایش گذاشتن آمبولانس های اهدایی این بانک پیش از تحویل به دانشگاه علوم پزشکی اعتراض کرد.

پس از نطق های پیش از دستور اعضا، دستور کار اصلی شورای شهر بندرعباس به معارفه معاون خدمات شهری شهرداری اختصاص یافت.

اسماعیل موحدی معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس که حدود یک هفته قبل به این سمت منصوب شده ، تکریم ارباب رجوع، انضباط مالی و فعالیت مبتی بر برنامه را مهمترین راهبردهای مدیریتی خود اعلام کرد.

* تکلیف شب بازار دستفروشی بلوار طالقانی را مشخص می کنیم

موحدی هم چنین تعیین تکلیف شب بازار دستفروشان بلوار ساحلی آیت الله طالقانی را یکی دیگر از اولویت های کاری خود اعلام کرد.

وی اضافه کرد: این شب بازار افزون بر مشکلات شبانه، چهره بلوار ساحلی را در روز هم نازیبا کرده است.

موحدی تعامل با شورا و استقبال از انتقادهای سازنده رسانه ها را از دیگر رویکردهای خود اعلام کرد.

* با دستفروشان مثل مجرمان برخورد نکنید

رئیس شورای شهر بندرعباس در بخش پرسش و پاسخ اعضا با معاون خدمات شهری گفت: این معاونت باید آموزش به کارکنان بخش برخورد با تخلفات شهرداری را جدی بگیرد تا با شهروندان و یا دستفروشان برخورد نامناسب نداشته باشند.

اسلام باوقار خاطرنشان کرد: نباید با کسی که تمام زندگی اش در چند کیلوگرم میوه برای دستفروشی خلاصه می شود، مانند مجرمان رفتار شود.

وی ادامه داد: کسی که ساخت و ساز غیرمجاز می کند و دستفروشی هر دو تخلف از قوانین شهرداری هستند اما برخورد با عاملان این دو نوع تخلف نباید متفاوت باشد.

باوقار همچنین خواستار توجه معاون خدمات شهری به قراردادهای این حوزه شد و افزود: بسیاری از قراردادهای مهم به صورت دو و سه ماهه تمدید می شوند و بسیاری از مفاد قید شده در قراردادها نیز اجرا نمی شوند.

* شهرداری بندرعباس در بسیاری از حوزه ها نمره قبولی نمی گیرد

یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز گفت: خدمات شهری در بسیاری از حوزه ها قابل قبول نیست و نمی توان به آن نمره قبولی داد.

مجید عسکری زاده اظهار داشت: جمع آوری زباله به صورت سنتی و غیر بهداشتی انجام می شود و خدمات شهری باید برای تفکیک زباله نیز برنامه داشته باشد.

وی ادامه داد: وضعیت جمع آوری و از بین بردن زباله های عفونی و بیمارستانی نیز نگران کننده است.

عسکری زاده همچنین خواستار ارائه برنامه از معاون خدمات شهری برای ساماندهی بازار کوچه کارگزاری بندرعباس و توجه به خدمات رفاهی کارکنان شهرداری شد.

این عضو شورا وضعیت فضای سبز را نیز نامطلوب توصیف و اضافه کرد: کاشت برخی گونه های گیاهی مشکل زا قرار بود متوقف شود اما همچنان این روند ادامه دارد.

* انتقاد از نابودی سرمایه ها و هزینه های شهرداری

یکی دیگر از اعضای شورا نیز بی توجهی نسبت به هدررفت سرمایه ها و اجرایی نشدن تعهدات افراد طرف قرارداد شهرداری را مورد انتقاد قرار داد.

جواد بلارک در این زمینه گفت: یکی از نمونه های هدررفت سرمایه شهرداری، فواره ای است که با هزینه حدود  300 میلیون تومان در مجاورت اسکله شیلات کار گذاشته شد و بعد از مدتی بدون استفاده ماند.

به گفته بلارک، شهرداری حتی حاضر به جمع آوری باقیمانده این فواره گرانقیمت نبود و تا مدتها کنار ساحل افتاده بود.

* کمبود امکانات کم کاری ها را توجیه نمی کند

آبتین امیری دیگر عضو شورا خدمات شهری را معیار قضاوت مردم نسبت به عملکرد شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: از کمبود امکانات آگاهی داریم اما این کمبودها کم کاری را توجیه نمی کند.

وی ادامه داد: از معاون خدمات شهری انتظار می رود ارتباط خود با مجموعه های خارج از شهرداری را تقویت کند تا بتواند از امکانات و کمک های دیگر اداره ها و مجموعه ها بهره مند شود.

* معاون خدمات شهری مدیرانش را خود انتخاب کند

اسماعیل بواشه دیگر عضو شورای شهر از معاون خدمات شهری خواست در انتخاب مدیران زیرمجموعه اش مستقل عمل کند و تصریح کرد: اگر معاونت های شهرداری نتوانند زیرمجموعه خود را انتخاب کنند با مشکل مواجه می شوند.

* برای انتخاب مدیران زیر مجموعه دیر شده است

اسلام باوقار رئیس شورای شهر در این بخش با کنایه ای به خواسته بواشه پاسخ داد و اظهار داشت: این درخواست قابل انجام نیست چون شهردار ابتدا مدیران زیرمجموعه را انتخاب کرده و بعد معاون خدمات شهری را منصوب کرده است.

* مشکل دستشویی های عمومی به صورت ضربتی حل شود

پرویز سالاری عضو شورای شهر نیز در فرصت سه دقیقه ای خود، بر ضرورت حل ضربتی مشکل کمبود دستشویی های عمومی در سطح شهر تاکید کرد.

این عضو شورا گفت: در تعطیلات نیمه آذر که بندرعباس پذیرای مسافران بود، این مشکل بیش از همیشه خود را نشان داد.

وی همچنین خواستار توجه جدی به جمع آوری متکدیان شد.

فرزانه آرامش یکی از دو بانوی عضو شورای شهر بندرعباس نیز تنها درخواست خود از معاون خدمات شهری را نظارت بیشتر اعلام کرد.

* بازگشت به موضوع دستفروش ها

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس پس از شنیدن دیدگاه ها و پرسش های اعضای شورا، بار دیگر بر جدیت خود برای ساماندهی موضوع دستفروشی تاکید کرد.

موحدی اظهار داشت: حدود 750 نفر روزها و شب های تعطیل در بازارچه 22 بهمن دستفروشی می کنند که تعداد آنان در روزهای عادی به 300 تا 350 نفر کاهش می یابد.

به گفته وی، حدود 60 تا 70 نفر نیز در دو محل بازارچه 22 بهمن و شب بازار طالقانی کار می کنند و حدود 140 نفر نیز از افراد دارای مغازه در بازارهای بندرعباس هستند.

معاون خدمات شهری تصریح کرد: عده ای از دستفروشان هم زنان سرپرست خانوار هستند و به رئیس سازمان میادین دستور داده ایم سودجویان و افرادی که بر اساس نیاز در این بازارها دستفروشی می کنند را شناسایی کند.

* الگوگیری از تازیان برای حل مشکل دستفروشی در بندرعباس

معاون جدید خدمات شهری بندرعباس همچنین از تصمیم خود برای بررسی الگوگیری از شهر پنج هزار نفری تازیان برای حل مشکل دستفروشی در شهر 500 هزار نفری بندرعباس خبر داد.

به گفته موحدی می توان مانند شهر تازیان ( در 35 کیلومتری شمال بندرعباس) یکی از بلوارهای شهر را به شب بازار اختصاص داد و همچنین دستفروشان را در روزهای هفته در نقاط مختلفی مستقر کرد تا احساس مالکیت پیدا نکنند.

* شهرداری آزمایشگاه آسفالت می سازد

شورای شهر بندرعباس در آخرین دستور کار خود، راه اندازی آزمایشگاه کیفیت آسفالت توسط شهرداری با اعتبار  400 میلیون تومان را به رای گذاشت که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون عمران شورا در دفاع از آن اظهار داشت: شهرداری سالانه حدود 400 میلیون تومان هزینه به آزمایشگاه های دیگر می پردازد که با راه اندازی این آزمایشگاه، این هزینه صرفه جویی خواهد شد.

هنگام بحث پیرامون این پیشنهاد، کیفیت آسفالت های جدید در برخی خیابان های بندرعباس مورد انتقاد قرار گرفت.

اسلام باوقار رئییس شورا در این باره گفت: آسفالت بلوار افروز شهابی حد فاصل چهار راه گفتگوی تمدن ها تا چهارراه خانه نان حدود سه ماه پیش روکش شده اما پس از یک هفته این آسفالت کنده شده است.

حجت الاسلام عامری نیز گفت: شائبه ها و شایعه هایی پیرامون کم فروشی در طرح های آسفالت شهرداری وجود دارد که امیدواریم درست نباشد.

وی افزود: شنیده می شود در این طرح ها به عنوان مثال روکش آسفالت به جای ضخامت پنج سانتیمتری قید شده در قرارداد، ضخامت کمتری دارد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری در پاسخ، عوامل تاثیرگذار بر کیفیت آسفالت را برای حاضران تشریح کرد.

غلامحسین سجودی همچنین تصریح کرد:با توجه به شرایط اقلیمی باید برای آسفالت از قیر با مشخصات فنی 40-50 استفاده شود اما از قیر 60-70 استفاده می شود که برای شرایط آب و هوایی بندرعباس مناسب نیست.

 

گزارش: هومن محمدکرمی/ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
تعلیق پروانه فعالیت 47 راننده متخلف سرویس های برون شهری دستگیری 2 کارچاق کن مدعی نفوذ در دستگاه قضایی ۳۶ سال زندان برای متهمان قاچاق سازمان یافته در بندرعباس بهترین قصه گویان هرمزگان معرفی شدند اختلاس نفتی در جنوب کشور/ متهمان در بوشهر و هرمزگان دستگیر شدند پاسخ تند و تیز مدیر هرمزگانی به نماینده مجلس: مدیر پروازی نیستم، شانتاژ سیاسی نکنید شناگر هرمزگانى قهرمان قهرمانان کشور شد حمله کفتار به چوپان در سیریک بیشترین شناگاه های آلوده در بندرعباس است اصفهانی‌ ها برای ستاره خلیج فارس چه خوابی دیده اند؟/ شلوغ‌ کاری یک نماینده اصفهان در سکوت پنج نمایندگان هرمزگان معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس: نظام مالی شهرداری باید تغییر کند ۲۲ قاتل در شهرستان بندرعباس دستگیر شدند استاندار: مایلم در هرمزگان بمانم اما همه جای ایران سرای من است دستگیری کارمندان جاعل شناسنامه و کارت ملی در هرمزگان/ کشف 350 مدرک جعلی توزیع 400 دستگاه آمبولانس پیشرفته از گمرک باهنر آغاز شد رییس شورای شهر بندرعباس: جلسه غیرعلنی درخواست یکی از غایبان بود/ موضوع ۱۳ میلیارد تومانی از دستور کار خارج شد برومند حکم گرفت فروش آبجو در بطری دلستر ادعای مالک: آلومینیوم المهدی در آستانه ورشکستگی و تعطیلی کارشناس مشهور هواشناسی پیش بینی کرد: فرصت یک هفته ای هرمزگان تا طوفان قاچاقچیان باتری در بندرعباس ۷۵ میلیارد تومان جریمه شدند مرگ مسمومان الکلی در بندرعباس ادامه دارد جلسه غیرعلنی شورای شهر بندرعباس با دستور کار 13 میلیارد تومانی رهبر معظم انقلاب: ملت ایران با شکست دادن تحریم سیلی دیگری به آمریکا خواهد زد غیبت سوال برانگیر مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان در مهمترین برنامه سالانه اداره کل زندان ها اعلام کرد: خبر فرمانده انتظامی مصداق نشر اکاذیب است ملکی خبر داد: افزایش ۳۶ درصدی سرقت ها/ عوامل اقتصادی تاثیر دارند اتمام حجت رییس با غایبان شورای شهر بندرعباس/ فراخواندن اعضای غایب با خواهش و تشویق و تهدید التهاب در شورای شهر بندرعباس/ قهر شورای چهارمی ها تا کجاست پنج کشته و مجروح در دو تصادفات در جاده های هرمزگان ایوب دبیری نژاد، فعال رسانه ای هرمزگان دار فانی را وداع گفت معاون وزیر ورزش: انتخاب مدیر هرمزگان حاصل رایزنی با استاندار و مجمع نمایندگان استان بود اختصاصی/ گزارش مسمومیت الکلی از سایر شهرهای هرمزگان/ مسموم شدگان از جاسک، میناب، سیریک و قشم هستند سه متهم در پرونده مشروبات الکلی مرگبار دستگیر شدند/ سردار ملکی: رییس باند تولید مشروب الکلی مرگبار از زندان گروه را هدایت می کرد توزیع لاستیک ۲.۱ میلیون تومانی برای کامیون‌داران در هرمزگان آغاز شد تکمیلی/ زن و شوهر سازنده مشروبات مرگبار در بندرعباس دستگیر شدند/ 18 نفر جان باختند/ ستاد بحران علوم پزشکی جلسه اضطراری تشکیل داد شمار مسمومان مشروبات الکلی در بندرعباس به 40 نفر رسید/ یکی از عوامل اصلی دستگیر شد مرگ پنج شهروند بندرعباسی بر اثر مسمومیت مصرف مشروب الکلی/ شمار مسمومان به 30 نفر رسید آتش نشانان بندرعباس 1451شهروند را از خطر نجات دادند جابجایی سه میلیارد تومان پول برای انتصاب یک مدیر در گمرک بندرعباس صف های پمپ بنزین بندرعباس نماد بی برنامگی و انفعال مدیریتی همتی گزینه جدی استانداری فارس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان: مردم در پمپ بنزین ها تجمع نکنند تعطیلی پنج شنبه ادارات هرمزگان لغو شد هرمزگان بارانی می شود عقب ماندگی هرمزگان در مدیریت آب های سطحی/ فرو چاله ها به پارسیان رسیدند 358 هزار دانش آموز هرمزگانی به مدرسه رفتند توزیع 70 کانتینر برنج هندی کشف ‌شده در هرمزگان/ انتقال کالاهای ضروری از انبارهای عمومی به منازل مسکونی! اقامه نماز ظهر عاشورا در چهار راه مطهری بندرعباس ابراز تعجب و نگرانی رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از میزان مصرف مشروبات الکلی/ کشف ۱۱ لنج مشروب در سه ماه مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.