امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/09/19 - 19:56 كد :1344
اعتراض شدید شیخ شورا به ساحل فروشی در بندرعباس/ اولتیماتوم به دستفروش های شب بازار طالقانی
خبر هرمزگان - رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس گفت: به نام توسعه شهر بندرعباس، الزام های زیست محیطی نادیده گرفته شده و باید زوایای پنهان و زد و بندهای احتمالی در فروش ساحل بندرعباس روشن و مشخص شود.

حجت الاسلام احمد عامری در نطق پیش از دستور بیست و سومین نشست شورای شهر با تایید مواضع نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در مخالفت با نقض حریم دریا تصریح کرد: امیدوارم با اقدام فوری، مشکل تعرض به دریا که مانند بیماری مزمن بر ساحل نقش بسته، یک بار برای همیشه پایان یابد.

وی تاکید کرد: این برخورد قاطع باید موجب پشیمانی و درس عبرتی باشد تا سوداگران دست طمع به اموال عمومی دراز نکنند.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی 17 آذر در خطبه های نمازجمعه بندرعباس اظهار داشت: ساخت بازار ماهی فروشان در کنار ساحل بندرعباس غیر قانونی است و بنده به عنوان مدافع قانون جلوی ساخت و سازهای غیر قانونی را خواهم گرفت.

وی گفت: استفاده از ساحل حق مردم است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر کشور به خاطر ساحل به استان هرمزگان سفر می کنند.

* اعتراض به انتقال حساب های بانکی به خارج از استان

رئیس کمیسیون عمران شورا نیز در نطق پیش از دستور خود نسبت به گشایش حساب بانکی بنگاه های اقتصادی در خارج از استان اعتراض کرد.

کیانوش جهانبخش ادامه داد: شهرداری نباید به پیمانکارانی که حساب بانکی خارج از استان دارند و ضمانت نامه های بانکی آنان در هرمزگان صادر نشده، اجازه شرکت در مناقصه های شهرداری را بدهد.

وی هم چنین به اقدام یکی از بانک های استان در به نمایش گذاشتن آمبولانس های اهدایی این بانک پیش از تحویل به دانشگاه علوم پزشکی اعتراض کرد.

پس از نطق های پیش از دستور اعضا، دستور کار اصلی شورای شهر بندرعباس به معارفه معاون خدمات شهری شهرداری اختصاص یافت.

اسماعیل موحدی معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس که حدود یک هفته قبل به این سمت منصوب شده ، تکریم ارباب رجوع، انضباط مالی و فعالیت مبتی بر برنامه را مهمترین راهبردهای مدیریتی خود اعلام کرد.

* تکلیف شب بازار دستفروشی بلوار طالقانی را مشخص می کنیم

موحدی هم چنین تعیین تکلیف شب بازار دستفروشان بلوار ساحلی آیت الله طالقانی را یکی دیگر از اولویت های کاری خود اعلام کرد.

وی اضافه کرد: این شب بازار افزون بر مشکلات شبانه، چهره بلوار ساحلی را در روز هم نازیبا کرده است.

موحدی تعامل با شورا و استقبال از انتقادهای سازنده رسانه ها را از دیگر رویکردهای خود اعلام کرد.

* با دستفروشان مثل مجرمان برخورد نکنید

رئیس شورای شهر بندرعباس در بخش پرسش و پاسخ اعضا با معاون خدمات شهری گفت: این معاونت باید آموزش به کارکنان بخش برخورد با تخلفات شهرداری را جدی بگیرد تا با شهروندان و یا دستفروشان برخورد نامناسب نداشته باشند.

اسلام باوقار خاطرنشان کرد: نباید با کسی که تمام زندگی اش در چند کیلوگرم میوه برای دستفروشی خلاصه می شود، مانند مجرمان رفتار شود.

وی ادامه داد: کسی که ساخت و ساز غیرمجاز می کند و دستفروشی هر دو تخلف از قوانین شهرداری هستند اما برخورد با عاملان این دو نوع تخلف نباید متفاوت باشد.

باوقار همچنین خواستار توجه معاون خدمات شهری به قراردادهای این حوزه شد و افزود: بسیاری از قراردادهای مهم به صورت دو و سه ماهه تمدید می شوند و بسیاری از مفاد قید شده در قراردادها نیز اجرا نمی شوند.

* شهرداری بندرعباس در بسیاری از حوزه ها نمره قبولی نمی گیرد

یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز گفت: خدمات شهری در بسیاری از حوزه ها قابل قبول نیست و نمی توان به آن نمره قبولی داد.

مجید عسکری زاده اظهار داشت: جمع آوری زباله به صورت سنتی و غیر بهداشتی انجام می شود و خدمات شهری باید برای تفکیک زباله نیز برنامه داشته باشد.

وی ادامه داد: وضعیت جمع آوری و از بین بردن زباله های عفونی و بیمارستانی نیز نگران کننده است.

عسکری زاده همچنین خواستار ارائه برنامه از معاون خدمات شهری برای ساماندهی بازار کوچه کارگزاری بندرعباس و توجه به خدمات رفاهی کارکنان شهرداری شد.

این عضو شورا وضعیت فضای سبز را نیز نامطلوب توصیف و اضافه کرد: کاشت برخی گونه های گیاهی مشکل زا قرار بود متوقف شود اما همچنان این روند ادامه دارد.

* انتقاد از نابودی سرمایه ها و هزینه های شهرداری

یکی دیگر از اعضای شورا نیز بی توجهی نسبت به هدررفت سرمایه ها و اجرایی نشدن تعهدات افراد طرف قرارداد شهرداری را مورد انتقاد قرار داد.

جواد بلارک در این زمینه گفت: یکی از نمونه های هدررفت سرمایه شهرداری، فواره ای است که با هزینه حدود  300 میلیون تومان در مجاورت اسکله شیلات کار گذاشته شد و بعد از مدتی بدون استفاده ماند.

به گفته بلارک، شهرداری حتی حاضر به جمع آوری باقیمانده این فواره گرانقیمت نبود و تا مدتها کنار ساحل افتاده بود.

* کمبود امکانات کم کاری ها را توجیه نمی کند

آبتین امیری دیگر عضو شورا خدمات شهری را معیار قضاوت مردم نسبت به عملکرد شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: از کمبود امکانات آگاهی داریم اما این کمبودها کم کاری را توجیه نمی کند.

وی ادامه داد: از معاون خدمات شهری انتظار می رود ارتباط خود با مجموعه های خارج از شهرداری را تقویت کند تا بتواند از امکانات و کمک های دیگر اداره ها و مجموعه ها بهره مند شود.

* معاون خدمات شهری مدیرانش را خود انتخاب کند

اسماعیل بواشه دیگر عضو شورای شهر از معاون خدمات شهری خواست در انتخاب مدیران زیرمجموعه اش مستقل عمل کند و تصریح کرد: اگر معاونت های شهرداری نتوانند زیرمجموعه خود را انتخاب کنند با مشکل مواجه می شوند.

* برای انتخاب مدیران زیر مجموعه دیر شده است

اسلام باوقار رئیس شورای شهر در این بخش با کنایه ای به خواسته بواشه پاسخ داد و اظهار داشت: این درخواست قابل انجام نیست چون شهردار ابتدا مدیران زیرمجموعه را انتخاب کرده و بعد معاون خدمات شهری را منصوب کرده است.

* مشکل دستشویی های عمومی به صورت ضربتی حل شود

پرویز سالاری عضو شورای شهر نیز در فرصت سه دقیقه ای خود، بر ضرورت حل ضربتی مشکل کمبود دستشویی های عمومی در سطح شهر تاکید کرد.

این عضو شورا گفت: در تعطیلات نیمه آذر که بندرعباس پذیرای مسافران بود، این مشکل بیش از همیشه خود را نشان داد.

وی همچنین خواستار توجه جدی به جمع آوری متکدیان شد.

فرزانه آرامش یکی از دو بانوی عضو شورای شهر بندرعباس نیز تنها درخواست خود از معاون خدمات شهری را نظارت بیشتر اعلام کرد.

* بازگشت به موضوع دستفروش ها

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس پس از شنیدن دیدگاه ها و پرسش های اعضای شورا، بار دیگر بر جدیت خود برای ساماندهی موضوع دستفروشی تاکید کرد.

موحدی اظهار داشت: حدود 750 نفر روزها و شب های تعطیل در بازارچه 22 بهمن دستفروشی می کنند که تعداد آنان در روزهای عادی به 300 تا 350 نفر کاهش می یابد.

به گفته وی، حدود 60 تا 70 نفر نیز در دو محل بازارچه 22 بهمن و شب بازار طالقانی کار می کنند و حدود 140 نفر نیز از افراد دارای مغازه در بازارهای بندرعباس هستند.

معاون خدمات شهری تصریح کرد: عده ای از دستفروشان هم زنان سرپرست خانوار هستند و به رئیس سازمان میادین دستور داده ایم سودجویان و افرادی که بر اساس نیاز در این بازارها دستفروشی می کنند را شناسایی کند.

* الگوگیری از تازیان برای حل مشکل دستفروشی در بندرعباس

معاون جدید خدمات شهری بندرعباس همچنین از تصمیم خود برای بررسی الگوگیری از شهر پنج هزار نفری تازیان برای حل مشکل دستفروشی در شهر 500 هزار نفری بندرعباس خبر داد.

به گفته موحدی می توان مانند شهر تازیان ( در 35 کیلومتری شمال بندرعباس) یکی از بلوارهای شهر را به شب بازار اختصاص داد و همچنین دستفروشان را در روزهای هفته در نقاط مختلفی مستقر کرد تا احساس مالکیت پیدا نکنند.

* شهرداری آزمایشگاه آسفالت می سازد

شورای شهر بندرعباس در آخرین دستور کار خود، راه اندازی آزمایشگاه کیفیت آسفالت توسط شهرداری با اعتبار  400 میلیون تومان را به رای گذاشت که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون عمران شورا در دفاع از آن اظهار داشت: شهرداری سالانه حدود 400 میلیون تومان هزینه به آزمایشگاه های دیگر می پردازد که با راه اندازی این آزمایشگاه، این هزینه صرفه جویی خواهد شد.

هنگام بحث پیرامون این پیشنهاد، کیفیت آسفالت های جدید در برخی خیابان های بندرعباس مورد انتقاد قرار گرفت.

اسلام باوقار رئییس شورا در این باره گفت: آسفالت بلوار افروز شهابی حد فاصل چهار راه گفتگوی تمدن ها تا چهارراه خانه نان حدود سه ماه پیش روکش شده اما پس از یک هفته این آسفالت کنده شده است.

حجت الاسلام عامری نیز گفت: شائبه ها و شایعه هایی پیرامون کم فروشی در طرح های آسفالت شهرداری وجود دارد که امیدواریم درست نباشد.

وی افزود: شنیده می شود در این طرح ها به عنوان مثال روکش آسفالت به جای ضخامت پنج سانتیمتری قید شده در قرارداد، ضخامت کمتری دارد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری در پاسخ، عوامل تاثیرگذار بر کیفیت آسفالت را برای حاضران تشریح کرد.

غلامحسین سجودی همچنین تصریح کرد:با توجه به شرایط اقلیمی باید برای آسفالت از قیر با مشخصات فنی 40-50 استفاده شود اما از قیر 60-70 استفاده می شود که برای شرایط آب و هوایی بندرعباس مناسب نیست.

 

گزارش: هومن محمدکرمی/ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
نامه ۷۰ سینماگر و فعال فرهنگی هرمزگان به استاندار در اعتراض به واگذاری پروژه سینمایی هرمز ابهامات و جزئیات کمک ۵ میلیارد تومانی شهرداری به پروژه ی مصلی اظهار تاسف رییس دانشگاه علوم پزشکی از حادثه بیمارستان شهید محمدی/ با نگهبان خاطی برخورد می کنیم رونمایی از مشاور فرهنگی هنری استاندار هرمزگان دانشگاه علوم پزشکی: نگهبان بیمارستان طبق قانون از اسپری فلفل استفاده کرده است رونمایی همزمان از "میراث اکباتان" الکترونیکی و چاپی در بندرعباس آموزش و پرورش هرمزگان: تنبیه بدنی دانش آموز بندرعباسی پیگیری قانونی می شود تصویب کمک شهرداری به مصلای بندرعباس به تعویق افتاد ادامه جدل خبری پلیس و گمرک برای خودروهای وارداتی/ متهم جدید: صنعت، معدن و تجارت امداد رسانی به یک شناور مضطر در مسیر قشم- بندرعباس/ 85 مسافر در سلامت کامل به بندر شهید حقانی رسیدند نوجوان هرمزی چگونه در نبود امکانات جان باخت/ آمبولانس دریایی در قشم، بالگرد در ماموریت جزایر حوادث رانندگی در جاده های هرمزگان جان سه نفر را گرفت موتور تغییرات مدیریتی هرمزگان روشن شد/ آخرین اخبار از جابجایی هشت مدیر و معاون استاندار واکنش گمرک به بمب خبری نیروی انتظامی: واردات خودروها قانونی است اختصاصی/ پلنگ ۱۵ گوسفند را در روستای بندنر گوهران بشاگرد از پا درآورد دستگیری قاتل رییس سابق شورای طیفکان/ پلیس آگاهی: اختلاف شخصی انگیزه قتل است توقیف ۴۲۴ خودرو خارجی قاچاق توسط پلیس هرمزگان/ ۶۰۰ خودروی دیگر در نوبت توقیف رسانه های هرمزگان بنگاه شادمانی نیستند/ مدیریت استان گرفتار در شعار موافقت شورای شهر بندرعباس با فروش شش میلیارد تومان اوراق شهرداری در بورس حمله پلنگ گرسنه به هشت گوسفند در بخش سندرک میناب حادثه در پالایشگاه بندرعباس جان یک آتش نشان را گرفت پاسخ تلویحی استاندار هرمزگان به انتقادها: تغییر نکردن مدیران نشانه رضایت از آنان است ششمین تصادف با شتر در جاده های هرمزگان سه مجروح مصدوم بر جای گذاشت کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی اقامت رسمی در هتل‌های هرمزگان پنج تصادف با شتر در تعطیلات نوروزی امسال/ برخورد با شتر در نزدیکی بندرعباس راننده را روانه بیمارستان کرد مسافران خشمگین درِ هواپیمای پرواز تهران قشم را کندند/ دستگیری عوامل آسیب به هواپیما مردان هرمزگان امید به زندگی طولانی ندارند مرگ مغزی دو گردشگر در کیش به دلیل مصرف مشروب الکلی دست ساز انفجار در آزمایشگاه فولاد هرمزگان هفت مصدوم بر جا گذاشت معاون استاندار فارس اعلام کرد: انتقال آب خلیج‌ فارس به لامرد در سال ۹۷ صدای مردم:👤📣 بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت به کجا می رود؟! کشف پنج هزارلیتر پیش ساز مواد مخدر در گمرک شهید رجایی بندرعباس جزییات قتل در شرق هرمزگان؛ نقشه زن مینابی برای قتل همسر/ قاتل فراری در بشاگرد دستگیر شد حرف های سوخته مدیر پخش فرآورده های سوختی کارگر اخراجی شهردار نودژ را به آتش کشید/ انتقال شهردار به بیمارستان سوختگی بندرعباس قتل رییس سابق شورای روستای طیفکان/ پلیس آگاهی: مظنونین شناسایی شده اند کنسرت بادگیر و ارکستر زهی سالمونت تجربه ای جسورانه در موسیقی جنوب مرزبانی هرمزگان در کلوپ های تفریحات دریایی مستقر می شود نخستین جشنواره جَهله نگاری نوروزی در بندرعباس آغاز شد یونسکو ميزبان هنرمند هزار چهره هرمزگان در کاخ سعدآباد تهران رییس انجمن موسیقی هرمزگان استعفا از این سمت را تکذیب کرد تصادف با شتر در سال جاری شش کشته برجای گذاشت/ شش نفر شتر متخلف در جاسک مصادره شدند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: علیکو بریم ویژگی های نکوداشت ندارد پرونده 10 متخلف ارزی روی میز تعزیرات هرمزگان/ محکومیتِ متهمان بی نام و نشان فرو نشست آسفالت جدید خیابان گلشهر و حفاری های چندباره شهرداری بندرعباس+ فیلم و عکس در کانال ساکنان محله چاهستانی های بندرعباس سند مالکیت می گیرند باغ پرندگان بندرعباس به بهره برداری رسید هرمزگان رتبه نخست مصرف فست فود در کشور پیام قدردانی دفتر رئیس جمهوری از استقبال مردم هرمزگان از کاروان دولت تدبیر و امید استاندار هرمزگان: تغییرات مدیریتی همچنان در دستور کار است/ دشواری انتخاب گزینه ها مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.