امروز
گروه خبري : خبر برتر 1
تاريخ انتشار : 1396/09/19 - 19:56 كد :1344
اعتراض شدید شیخ شورا به ساحل فروشی در بندرعباس/ اولتیماتوم به دستفروش های شب بازار طالقانی
خبر هرمزگان - رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس گفت: به نام توسعه شهر بندرعباس، الزام های زیست محیطی نادیده گرفته شده و باید زوایای پنهان و زد و بندهای احتمالی در فروش ساحل بندرعباس روشن و مشخص شود.

حجت الاسلام احمد عامری در نطق پیش از دستور بیست و سومین نشست شورای شهر با تایید مواضع نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در مخالفت با نقض حریم دریا تصریح کرد: امیدوارم با اقدام فوری، مشکل تعرض به دریا که مانند بیماری مزمن بر ساحل نقش بسته، یک بار برای همیشه پایان یابد.

وی تاکید کرد: این برخورد قاطع باید موجب پشیمانی و درس عبرتی باشد تا سوداگران دست طمع به اموال عمومی دراز نکنند.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی 17 آذر در خطبه های نمازجمعه بندرعباس اظهار داشت: ساخت بازار ماهی فروشان در کنار ساحل بندرعباس غیر قانونی است و بنده به عنوان مدافع قانون جلوی ساخت و سازهای غیر قانونی را خواهم گرفت.

وی گفت: استفاده از ساحل حق مردم است و سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر کشور به خاطر ساحل به استان هرمزگان سفر می کنند.

* اعتراض به انتقال حساب های بانکی به خارج از استان

رئیس کمیسیون عمران شورا نیز در نطق پیش از دستور خود نسبت به گشایش حساب بانکی بنگاه های اقتصادی در خارج از استان اعتراض کرد.

کیانوش جهانبخش ادامه داد: شهرداری نباید به پیمانکارانی که حساب بانکی خارج از استان دارند و ضمانت نامه های بانکی آنان در هرمزگان صادر نشده، اجازه شرکت در مناقصه های شهرداری را بدهد.

وی هم چنین به اقدام یکی از بانک های استان در به نمایش گذاشتن آمبولانس های اهدایی این بانک پیش از تحویل به دانشگاه علوم پزشکی اعتراض کرد.

پس از نطق های پیش از دستور اعضا، دستور کار اصلی شورای شهر بندرعباس به معارفه معاون خدمات شهری شهرداری اختصاص یافت.

اسماعیل موحدی معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس که حدود یک هفته قبل به این سمت منصوب شده ، تکریم ارباب رجوع، انضباط مالی و فعالیت مبتی بر برنامه را مهمترین راهبردهای مدیریتی خود اعلام کرد.

* تکلیف شب بازار دستفروشی بلوار طالقانی را مشخص می کنیم

موحدی هم چنین تعیین تکلیف شب بازار دستفروشان بلوار ساحلی آیت الله طالقانی را یکی دیگر از اولویت های کاری خود اعلام کرد.

وی اضافه کرد: این شب بازار افزون بر مشکلات شبانه، چهره بلوار ساحلی را در روز هم نازیبا کرده است.

موحدی تعامل با شورا و استقبال از انتقادهای سازنده رسانه ها را از دیگر رویکردهای خود اعلام کرد.

* با دستفروشان مثل مجرمان برخورد نکنید

رئیس شورای شهر بندرعباس در بخش پرسش و پاسخ اعضا با معاون خدمات شهری گفت: این معاونت باید آموزش به کارکنان بخش برخورد با تخلفات شهرداری را جدی بگیرد تا با شهروندان و یا دستفروشان برخورد نامناسب نداشته باشند.

اسلام باوقار خاطرنشان کرد: نباید با کسی که تمام زندگی اش در چند کیلوگرم میوه برای دستفروشی خلاصه می شود، مانند مجرمان رفتار شود.

وی ادامه داد: کسی که ساخت و ساز غیرمجاز می کند و دستفروشی هر دو تخلف از قوانین شهرداری هستند اما برخورد با عاملان این دو نوع تخلف نباید متفاوت باشد.

باوقار همچنین خواستار توجه معاون خدمات شهری به قراردادهای این حوزه شد و افزود: بسیاری از قراردادهای مهم به صورت دو و سه ماهه تمدید می شوند و بسیاری از مفاد قید شده در قراردادها نیز اجرا نمی شوند.

* شهرداری بندرعباس در بسیاری از حوزه ها نمره قبولی نمی گیرد

یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیز گفت: خدمات شهری در بسیاری از حوزه ها قابل قبول نیست و نمی توان به آن نمره قبولی داد.

مجید عسکری زاده اظهار داشت: جمع آوری زباله به صورت سنتی و غیر بهداشتی انجام می شود و خدمات شهری باید برای تفکیک زباله نیز برنامه داشته باشد.

وی ادامه داد: وضعیت جمع آوری و از بین بردن زباله های عفونی و بیمارستانی نیز نگران کننده است.

عسکری زاده همچنین خواستار ارائه برنامه از معاون خدمات شهری برای ساماندهی بازار کوچه کارگزاری بندرعباس و توجه به خدمات رفاهی کارکنان شهرداری شد.

این عضو شورا وضعیت فضای سبز را نیز نامطلوب توصیف و اضافه کرد: کاشت برخی گونه های گیاهی مشکل زا قرار بود متوقف شود اما همچنان این روند ادامه دارد.

* انتقاد از نابودی سرمایه ها و هزینه های شهرداری

یکی دیگر از اعضای شورا نیز بی توجهی نسبت به هدررفت سرمایه ها و اجرایی نشدن تعهدات افراد طرف قرارداد شهرداری را مورد انتقاد قرار داد.

جواد بلارک در این زمینه گفت: یکی از نمونه های هدررفت سرمایه شهرداری، فواره ای است که با هزینه حدود  300 میلیون تومان در مجاورت اسکله شیلات کار گذاشته شد و بعد از مدتی بدون استفاده ماند.

به گفته بلارک، شهرداری حتی حاضر به جمع آوری باقیمانده این فواره گرانقیمت نبود و تا مدتها کنار ساحل افتاده بود.

* کمبود امکانات کم کاری ها را توجیه نمی کند

آبتین امیری دیگر عضو شورا خدمات شهری را معیار قضاوت مردم نسبت به عملکرد شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: از کمبود امکانات آگاهی داریم اما این کمبودها کم کاری را توجیه نمی کند.

وی ادامه داد: از معاون خدمات شهری انتظار می رود ارتباط خود با مجموعه های خارج از شهرداری را تقویت کند تا بتواند از امکانات و کمک های دیگر اداره ها و مجموعه ها بهره مند شود.

* معاون خدمات شهری مدیرانش را خود انتخاب کند

اسماعیل بواشه دیگر عضو شورای شهر از معاون خدمات شهری خواست در انتخاب مدیران زیرمجموعه اش مستقل عمل کند و تصریح کرد: اگر معاونت های شهرداری نتوانند زیرمجموعه خود را انتخاب کنند با مشکل مواجه می شوند.

* برای انتخاب مدیران زیر مجموعه دیر شده است

اسلام باوقار رئیس شورای شهر در این بخش با کنایه ای به خواسته بواشه پاسخ داد و اظهار داشت: این درخواست قابل انجام نیست چون شهردار ابتدا مدیران زیرمجموعه را انتخاب کرده و بعد معاون خدمات شهری را منصوب کرده است.

* مشکل دستشویی های عمومی به صورت ضربتی حل شود

پرویز سالاری عضو شورای شهر نیز در فرصت سه دقیقه ای خود، بر ضرورت حل ضربتی مشکل کمبود دستشویی های عمومی در سطح شهر تاکید کرد.

این عضو شورا گفت: در تعطیلات نیمه آذر که بندرعباس پذیرای مسافران بود، این مشکل بیش از همیشه خود را نشان داد.

وی همچنین خواستار توجه جدی به جمع آوری متکدیان شد.

فرزانه آرامش یکی از دو بانوی عضو شورای شهر بندرعباس نیز تنها درخواست خود از معاون خدمات شهری را نظارت بیشتر اعلام کرد.

* بازگشت به موضوع دستفروش ها

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس پس از شنیدن دیدگاه ها و پرسش های اعضای شورا، بار دیگر بر جدیت خود برای ساماندهی موضوع دستفروشی تاکید کرد.

موحدی اظهار داشت: حدود 750 نفر روزها و شب های تعطیل در بازارچه 22 بهمن دستفروشی می کنند که تعداد آنان در روزهای عادی به 300 تا 350 نفر کاهش می یابد.

به گفته وی، حدود 60 تا 70 نفر نیز در دو محل بازارچه 22 بهمن و شب بازار طالقانی کار می کنند و حدود 140 نفر نیز از افراد دارای مغازه در بازارهای بندرعباس هستند.

معاون خدمات شهری تصریح کرد: عده ای از دستفروشان هم زنان سرپرست خانوار هستند و به رئیس سازمان میادین دستور داده ایم سودجویان و افرادی که بر اساس نیاز در این بازارها دستفروشی می کنند را شناسایی کند.

* الگوگیری از تازیان برای حل مشکل دستفروشی در بندرعباس

معاون جدید خدمات شهری بندرعباس همچنین از تصمیم خود برای بررسی الگوگیری از شهر پنج هزار نفری تازیان برای حل مشکل دستفروشی در شهر 500 هزار نفری بندرعباس خبر داد.

به گفته موحدی می توان مانند شهر تازیان ( در 35 کیلومتری شمال بندرعباس) یکی از بلوارهای شهر را به شب بازار اختصاص داد و همچنین دستفروشان را در روزهای هفته در نقاط مختلفی مستقر کرد تا احساس مالکیت پیدا نکنند.

* شهرداری آزمایشگاه آسفالت می سازد

شورای شهر بندرعباس در آخرین دستور کار خود، راه اندازی آزمایشگاه کیفیت آسفالت توسط شهرداری با اعتبار  400 میلیون تومان را به رای گذاشت که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون عمران شورا در دفاع از آن اظهار داشت: شهرداری سالانه حدود 400 میلیون تومان هزینه به آزمایشگاه های دیگر می پردازد که با راه اندازی این آزمایشگاه، این هزینه صرفه جویی خواهد شد.

هنگام بحث پیرامون این پیشنهاد، کیفیت آسفالت های جدید در برخی خیابان های بندرعباس مورد انتقاد قرار گرفت.

اسلام باوقار رئییس شورا در این باره گفت: آسفالت بلوار افروز شهابی حد فاصل چهار راه گفتگوی تمدن ها تا چهارراه خانه نان حدود سه ماه پیش روکش شده اما پس از یک هفته این آسفالت کنده شده است.

حجت الاسلام عامری نیز گفت: شائبه ها و شایعه هایی پیرامون کم فروشی در طرح های آسفالت شهرداری وجود دارد که امیدواریم درست نباشد.

وی افزود: شنیده می شود در این طرح ها به عنوان مثال روکش آسفالت به جای ضخامت پنج سانتیمتری قید شده در قرارداد، ضخامت کمتری دارد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری در پاسخ، عوامل تاثیرگذار بر کیفیت آسفالت را برای حاضران تشریح کرد.

غلامحسین سجودی همچنین تصریح کرد:با توجه به شرایط اقلیمی باید برای آسفالت از قیر با مشخصات فنی 40-50 استفاده شود اما از قیر 60-70 استفاده می شود که برای شرایط آب و هوایی بندرعباس مناسب نیست.

 

گزارش: هومن محمدکرمی/ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
دمای هوا در حاجی آباد هرمزگان به 7 درجه زیر صفر رسید توهین به شعور مردم بندرعباس روی بیلبوردهای شهری معاون وزیر راه و شهرسازی: سه هزار هکتار از شهر بندرعباس بافت فرسوده است شرکت 600 ناشر در نمایشگاه کتاب هرمزگان واکنش دامپزشکی هرمزگان به یک خبر فرمانده مرزبانی هرمزگان شایعه غرق شدن شناور ناجی را تکذیب کرد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: اپیدمی آنفلوانزا نداریم کشف یک میلیارد و 600 میلیون ریالی پرندگان قاچاق در بستک مراسم هفتمین روز درگذشت کارگر جان باخته فولاد هرمزگان برگزار شد اختصاصی/ یکی از ۳۰ ملوان نفتکش ایرانی بندرعباسی است دستگیری خواننده زیر زمینی غیر مجاز در بندرعباس/ 9 خواننده دستگیر شده زن هستند دادستان بندرعباس اعلام کرد: آزادی اکثر بازداشت شدگان نا آرامی های اخیر بندرعباس/ برخورد قاطع با 18 نفر از عوامل اصلی شورای شهر بندرعباس بعد از دو ماه بیدار شد هشدار مدیر کل دامپزشکی: واردات تخم مرغ از اصفهان به هرمزگان خطرناک است/ رییس سازمان جهاد کشاورزی: خطرناک نیست دعوای بهداشتی در شهر مردم هرمزگان فرصت طلبی اغتشاشگران را محکوم کردند سارقان مسلح طلا فروشی بندرعباس در کمتر از 6 ساعت دستگیر شدند+ فیلم در کانال " احمد شاه" پس از 16 سال در میناب دستگیر شد نقش مردم و رسانه ها در سرنوشت بزرگترین گربه سان ایران/ چشم در چشم پلنگ هرمزگان* مهدی دهدار بندر مسواک ندارد- میلاد صدیقی پاسخ آب و فاضلاب هرمزگان به یک خبر: رها شدن آب در باغ پرندگان به دلیل قطع مکرر برق بود/ شهرداری باغ پرندگان را در مسیر سیلاب ساخته است کودک حاجی آبادی از بیمارستان مرخص می شود مدیر بحران شهرداری بندرعباس: شهرداری آمادگی بحران های بزرگ را ندارد/ به شهردار در مدیریت بحران از ۲۰ نمره پنج می دهم اختصاصی خبر هرمزگان/ آب و فاضلاب شهری باغ پرندگان بندرعباس را به آب بست+ فیلم در کانال مدیر عامل آب منطقه‌ ای هرمزگان: کشاورزان با آب مجانی بهره وری خوبی ندارند/ ️هدر رفت آب در شبکه های انتقال و توزیع اعتراض رانندگان نفتکش جواب داد/ توقف طرح برندینگ جایگاه‌ های سوخت در بندرعباس تجمع رانندگان تانکرهای سوخت در بندرعباس استاندار یزد خبر داد: راه‌ اندازی دبیرخانه شتاب‌ دهی طرح انتقال آب خلیج فارس امام جمعه بندرعباس: مسئولان هرمزگان در برابر قانون شکنی سکوت کرد‌ه‌اند اثر مشترک دو کارگردان هرمزگان برنده جایزه بهترین فیلم جشواره ملی گردشگری قرص برنج جان محمد حسین و نازنین فاطمه را گرفت با تلاش کادر درمانی: پزشکان به زنده ماندن کودک حاجی آبادی امیدوار شدند محمد رضا صفدری : ایران به زودی صدای داستان هرمزگان را خواهد شنید 🔴هشدار! خبر آزار دهنده🔴 حمله وحشیانه پدر حاجی آبادی با چاقو به دختر دو ساله اش دادستان کل کشور: بندر شهید رجایی در قاچاق کالا رهاست/ برخی مقامات و فرزندان و بستگانشان دخیل هستند روز پرشور شورا/ پروژه های شهرداری از خدمت تا خیانت سرقت مسلحانه توسط زندانیان رای باز در بندرعباس/ دستگیری ۲۰ سارق سابقه دار در بندرعباس دستگیری ۹ تبعه میارنمار، بنگلادش و لبنان هنگام ورود غیرمجاز به هرمزگان انتصاب عجیب در شهرداری/ مدیرعامل باشگاه آذرخش مشاور شهردار بندرعباس شد امام جمعه بندرعباس سربازی تنها در نبرد با سپاهِ ساحل خواران هشدار امام جمعه بندرعباس به حامیان بازار ماهی فروشان: تا آخر در برابر قانون شکنی ایستاده ام پلیس راهنمایی و رانندگی: کامیون و دوچرخه فرقی ندارد، وسیله متخلف توقیف می شود کشف اختلاس 18 میلیارد ریالی در یکی از مناطق آزاد هرمزگان/ کیش: ما نبودیم استاندار هرمزگان: رسانه ها درباره انتقال آب خلیج فارس به کرمان چیزی ننویسند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: رای تخریب تالار مرکزی بندرعباس ابلاغ شده است تصادف وانت و کامیون در جاده میناب جاسک جان دو نفر را گرفت کارشناس ارشد محیط زیست ایران: آب شیرین کن ها قاتل آبزیان هستند اندر فواید حیاط خلوت یازده ساله جشنواره نمایش عروسکی رضوی- مجید سرنی زاده بندرعباس روی یکی از پر ریسک ترین گسل های ایران قرار دارد گزارش شرق از پرداخت قسطی حقوق کارکنان مخابرات هرمزگان مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.