امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/01/19 - 12:33 كد :2070
سگ ها به بایدهای مسوولان گوش نمی کنند
خبر هرمزگان- حادثه حمله سگ های ولگرد به یک کودک خردسال قشمی این روزها در صدر مهمترین وقایع سال جدید استان هرمزگان در شبکه های مجازی، محور بحث ها و گفت و گوها و تا حدودی جدال کلامی است.

مطابق معمول همه رخدادها و بحران ها، پس از این حادثه صدور دستورهای رسیدگی و محکومیت ها و بایدها و نبایدها از سوی مسوولان فضای اطلاع رسانی استان را پر کرد و برخی کاربران مجازی نیز در انتشار و بازنشر دستورهای صادره به تکاپو افتادند.

ابتدا برخی نمایندگان و در ادامه مدیران اجرایی و مسوولان مرتبط به خط شدند و تا توانستند در محکومیت و ابراز تاسف از این رخداد مصاحبه کردند و باز هم مطابق معمول خواستار دستور رسیدگی شدند.

تمرکز همه اظهارات و مصاحبه ها بر صدور دستور از سوی استاندار هرمزگان و منطقه آزاد قشم برای پیگیری و رسیدگی به ابعاد ماجرا بود که طبق روال معمول نیز چنین شد و در ادامه نیز بازار داغ اظهارات مسوولان میانی در اهمیت موضوع و ضرورت رسیدگی گرم و به راه افتاد.

در ادامه، مبارزه و مقابله با سگ های ولگرد به دستور کار جلسات فرمانداری های سراسر استان تبدیل شد و با تشکیل نشست های فوق العاده و کمیته های ویژه و ... هر کدام به گونه ای برای این معضل خط و نشان کشیدند و دوباره فضای مجازی پر شد از بایدهای و نبایدهای مسوولان.

کار رفته رفته بالا گرفت و به جای مطالبه ی درست از چرایی این رخداد، بازار "کی بود کی بود من نبودم" داغ شد و هر کسی برای تبرﺋه خود، توپ را به زمین دیگری انداخت.

باز هم مطابق معمول میرزا بنویس های "بی جیره و یا با جیره و مواجب" و بی ارتباط که درباره هر موضوعی از برجام گرفته تا عملکرد استاندار هرمزگان و دهیاران روستاها اظهار نظر می کنند، گوشی های موبایل را به دست گرفته و سعی کردند با نزدیک کردن خود به یکی از طرفین دعوا، همچنان پیشتاز عرصه خوش خدمتی و مجیزگویی باشند تا شاید از این نمد کلاهی برای خود ببافند و به این ترتیب موضوع از اصل خود دور شد و به حاشیه رفت.

اما فارغ از این هیاهو و بعضا شوآف های نخ نما، اولین پرسش از مسوولان این است که این مدیریت دستوری از کجا وارد نظام اداری ما شده است که برای آن جایگاه قایل هستند؟

به تعبیری دیگر، وقتی وظایف و مسوولیت ها مشخص است ضرورت دستور رسیدگی پس از رخداد چه ارزشی دارد و چه معنایی می تواند داشته باشد؟

آیا جز این است که در پی وقوع هر حادثه ای برای کمرنگ کردن نقش و قصور متولیان اصلی به چنین فضاسازی روی می آوریم و به جای پاسخ خواهی و مطالبه گری، راه فرار به جلوی مسوولان را باز می کنیم.

مگر مساله مبارزه با سگ های ولگرد حرف تازه و مشکل جدیدی است که اکنون به یک باره همه به فکر آن افتاده اند.

آیا لازم بود جان کودکی بی گناه در این بین فدا شود تا همه ژست احساس مسوولیت بگیرند؟

این امر فقط به معضل سگ های ولگرد محدود نمی شود و می توان فهرستی از اهمال و بی تفاوتی هایی تهیه کرد که اگر اهمیتشان از خطر سگ های ولگرد بیشتر نباشد، کمتر هم نیست.

نماینده مجلس به جای تقدیر و التماس دعا برای پیگیری حادثه، به سراغ مصوبات جلسات کمیته های مرتبط با موضوع برود و به جای آدرس اشتباه به مردم بگوید چند مصوبه در جهت حل این معضل به تصویب رسیده است و کدام مسوول ارشد باید این مصوبات را پیگیری می کرد که نکرده است تا کار به اینجا برسد و همان حکایت همیشگی نوشدارو پس از مرگ سهراب باشد.

از این دست مصوبات کم نیست و در جلسات و کمیته های دهان پرکنِ مدیران، صدها مصوبه اجرا نشده وجود دارد که در صورت حادثه یا بحران می تواند جان بسیاری را به خطر بیندازد.

اما از این حوادث تنها چیزی که باقی می ماند یک دستور پیگیری است که صادر می شود و پله پله به سمت یک مقام پایین تر، پاراف می شود.

در بیهودگی و کلیشه ای بودن این دستورهای پیگیری همین بس که تاکنون مردم از نتیجه دستورهای پیگیری در سایر وقایع قبلی مطلع نشده اند و نمی شوند.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
یک فوتی و 190 مبتلای جدید به کرونا در هرمزگان جزییات حمله مسلحانه و فراری دادن ۳ زندانی در میناب دفاع پنهان شورا جلوی دروازه شهردار/ نتیجه: سه بر صفر به ضرر مردم راه اندازی مجدد بخش کووید چهار در بندرعباس بالاترین رکورد ابتلا به کرونا در یک روز/ 273 مبتلا و 2 فوتی آمار و‌ تیترهای تکراری کرونا در هرمزگان و دیگر هیچ/ ۲۵۲ مبتلا و ۴ فوتی جدید/ تعداد مبتلاشدگان از ۴ هزار نفر گذشت فاطمه‌ی ۵ ساله به سه کودک زندگی دوباره داد چرا استاندار هرمزگان به دستور خودش عمل نمی کند؟ هشدار محیط‌ زیست هرمزگان: تمام مردم بندرعباس در خانه بمانند+ تکمیلی رکوردشکنی های مکرر کرونا در هرمزگان؛ ۲۱۵ مبتلا و ۲ فوتی جدید نان در بندرعباس گران شد راه اندازی گشت رضویون در محله های بندرعباس وقتی کشی غایبان شورای شهر به نفع شهردار حمله مسلحانه به خودروی حمل متهم در میناب/ عامل شهادت رییس پاسگاه چغازردی گریخت اعلام تعطیلی پنجشنبه ها ادارات در هرمزگان خرس سیاه آسیایی در ارتفاعات فاریاب رودان ابتلا به کرونا در تمام شهرستان های هرمزگان صعودی است خسارت 25 میلیاردی آتش به کشاورزی هرمزگان همزمان با اعلام هشدار کرونا در هرمزگان: ۱۹۲ مبتلا و ۳ فوتی در یک روز اخیر/ رودان سوم شد تکریم و معارفه در شرکت صبا فولاد خلیج فارس/ سعید بزرگی مدیرعامل شد آژیر زرد وزارت بهداشت برای هرمزگان/ کرونا به وضعیت هشدار رسید حمله ملخ‌های صحرایی به روستاهای احمدی حضور تمامی کارکنان در ادارات الزامی شد هرمزگان اولین شهید مدافع سلامت را تقدیم کرد+ اطلاعات تکمیلی ثبت 138 مورد جدید ابتلا به کرونا در هرمزگان؛ ۹۹ نفر ایزوله/ ۲۸ نفر در ICU دادستان بندرعباس: بیمه سانحه رانندگی مستقیم به حساب زیان دیدگان واریز شود آغاز امتحانات حضوری ۲۵ هزار دانش آموز پایه نهم در هرمزگان هرمزگان خوزستان شد/ ثبت رکورد بی سابقه ابتلای ۲۰۵ نفر در یک روز تصادف مرگبار در محور کهورستان-بستک هرمزگان در دو شاخص صدرنشین نرخ تورم اردیبهشت کشور شد بازداشت قاتلان جسد کشف شده در جنگل های میناب کرونا همچنان در اوج/ ثبت ۱۴۶ مورد مثبت در ۲۴ ساعت نوبت دهی سنجش نوآموزان هرمزگان از ۱۵ تیرماه کرونا در هرمزگان جان دو نفر دیگر را گرفت/ افزایش شمار مبتلایان به ۲۳۹۲ نفر گرفتن رضایت نامه برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه غیر قانونی است گرما هم حریف کرونا نشد/ شمار مبتلایان به 2339 نفر رسید ۲۳۰۰ هکتار زمین خواری به اسم پرورش میگو در بندرلنگه پرونده بی سرانجام قتل زوج فرهنگی/ قاتل دور یا نزدیک لاشه ۳۲ قطعه لاک پشت در ساحل جاسک سیاه ترین روز کرونا در هرمزگان/ رکورد فوتی ها هم شکست بازار ماهی‌فروشان بندرعباس بازگشایی شد تعداد واقعی مبتلایان کرونا در هرمزگان چند برابر آمار رسمی است/ احتمال شبیه خوزستان شدن منتفی نیست رکورد شکنی های پی در پی کرونا در هرمزگان/ ثبت 121 مورد جدید بیداری غول کرونا در هرمزگان/ مردم منتظر امداد غیبی باشند اعلام جرم علیه شهردار یکی از مناطق بندرعباس سرمایه ۳۵ زن سرپرست خانوار در معبد هندوها دود شد رییس شورای شهر: کار شهرداری بندرعباس از تذکر گذشته، باید سراغ قانون برویم انفعال متولیان هرمزگان در برابر جهش آمار مبتلایان کرونا/ مدیران جز اظهار نگرانی کاری بلد نیستند تصادف مرگبار در جاده مغ احمد/ پنج عضو یک خانواده کشته شدند معبد هندوها آتش گرفت مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.