امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/06/06 - 19:04 كد :2295
خیز دولت برای خانه دار شدن عروس و دامادهای هرمزگان/ آغاز ساخت هفت هزار واحد مسکونی
خبر هرمزگان- گروه اقتصادی- همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی بیش از هفت هزار واحد مسکونی با حضور ویدئو کنفرانسی و دستور رئیس جمهوری در مناطق مختلف هرمزگان آغاز شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در مراسم آغاز این پروژه هدف از اجرای این طرح را تامین نیاز زوج های جوان اقشار آسیب پذیر به مسکن اعلام کرد.

سید محمد پژمان افزود: در کشور 400 هزار واحد در قالب اقدام ملی طرح مسکن امید ساخته خواهد شد که هم از افزایش قیمت مسکن جلوگیری خواهد کرد و هم قیمت تمام شده مسکن را کاهش خواهد داد.

وی اظهار امیدواری کرد: 400 هزار واحد مسکونی در کشور و بیش از هفت هزار واحد در هرمزگان ظرف مدت دو سال تکمیل و عرضه شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اضافه کرد: یک سوم اقتصاد ایران در بخش مسکن است که تمام ملزومات آن در داخل کشور وجود دارد و طرح مسکن امید می تواند سایر بخش های اقتصادی را نیز فعال کرده و اشتغال مناسبی نیز ایجاد کند.

پژمان ادامه داد: 500 هزار واحد مسکن مهر ناتمام نیز در کشور وجود دارد که با تاکید وزیر راه و شهرسازی تا پایان امسال تکمیل خواهند شد.

توسعه در شرایط تحریم هم ادامه دارد

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم ضمن اعلام آمادگی استان برای ساخت بیش از هفت هزار واحد مسکونی در راستای سیاست های رئیس جمهوری و دولت اظهار داشت: بر خلاف تصور اشتباه دشمنان، تحریم نه تنها موجب عقب نشینی ملت ایران از خواسته هایش نشده، بلکه مسیر توسعه و پیشرفت در همین شرایط نیز ادامه یافته است.

فریدون همتی ضمن قدردانی از همراهی و صبوری مردم در چالش های اقتصادی یادآور شد: در حالی که فروش نفت ایران به زیر 300 هزار بشکه در روز رسیده، خواسته های مردم مانند دوران فروش 2 میلیون بشکه نفت در روز است که این توقع انگیزه مسئولان برای تلاش را بیشتر کرده است.

وی اضافه کرد: در همین شرایط از انتقادها در صورتی که سازنده باشند و به افزایش امیدواری مردم کمک کنند، استقبال می کنیم.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: حدود 24 درصد از مساحت شهر بندرعباس بافت فرسوده است که نزدیک به 520 هزار نفر در آنها زندگی می کنند و امیدواریم بخشی از بافت های فرسوده با استفاده از ظرفیت هفت هزار واحد مسکونی جدید بازسازی شود.

اعتبار 4619 میلیارد تومانی برای ساخت هفت هزار خانه

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان نیز در این مراسم اعتبار مورد نیاز برای ساخت حدود هفت هزار واحد مسکونی جدید در استان را 4619 میلیارد تومان اعلام کرد که حدود 5100 میلیارد تومان از این اعتبار از طریق مشارکت بخش خصوصی تامین می شود.

به گفته آرش رضایی دولت نیز حدود 400 میلیارد تومان از راه تامین زمین و دیگر مجوزها و زیرساخت ها در این طرح مشارکت می کند.

وی ادامه داد: حدود سه هزار واحد مسکونی از خانه های جدید در بافت های فرسوده خواهد بود و 5300 واحد مسکونی نیز در شهرهای با جمعیت کمتر از 100 هزار نفر ساخته خواهد شد و حدود 400 واحد نیز در شهر جدید علوی پیش بینی شده که این شهر را متحول خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خاطرنشان شد: فعالیت های خوبی در امور زیربنایی در استان انجام شده که ساخت حدود 600 کیلومتر بزرگراه بخشی از این فعالیت هاست.

رضایی اضافه کرد: در حوزه راه روستایی نیز هم اکنون 97 درصد روستاهای بالای یکصد خانوار راه آسفالته دارند و دغدغه ای که اکنون با جدیت در حال پیگیری است ایجاد راه مناسب برای روستاهای با کمتر از 20 خانوار جمعیت است.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
روزه سکوت شهردار بندرعباس سه ساله شد کرونا در هرمزگان 8 فوتی دیگر گرفت/ جانباختگان به 555 نفر رسید فرشیدی: مراسم محرم در شهرهای قرمز نباید حضوری برگزار شود/ پخت غذای نذری ممنوع چهارمین شهید مدافع سلامت هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ 76 فوتی جدید در 10 روز شش فرد گرفتار در ارتفاعات بندرخمیر نجات یافتند امام جمعه میناب بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان به 540 نفر رسید/ 32 نفر با حال وخیم صدای "بندرعباس من کجاست "به پایتخت رسید افزایش مناطق قرمز کرونایی هرمزگان به ۹ شهرستان مرادی: شورای شهر نظارت نکرد، فساد مالی شهرداری بندرعباس خبر بین‌المللی شد کرونا هفته اول مرداد در هرمزگان ۵۵ قربانی گرفت هرمزگان دوباره به وضعیت قرمز کرونا برگشت تایید رسمی بازداشت شهردار منطقه یک بندرعباس به اتهام فساد مالی جریمه ۸۵۰ میلیارد تومانی آلومینیوم المهدی قطعی شد/ صدور دستور بستن حساب های بانکی مالک سابق بازگشت لاک پشت دریایی پوزه عقابی به دریا تمدید محدودیت های کرونایی در هرمزگان/ شمار فوتی ها به 506 نفر رسید نطق تند رییس شورا علیه شهردار بندرعباس: آقای امینی زاده خبر دستگیری ها را شنیده اید؟ کرونا طی چهار روز ۳۵ قربانی در هرمزگان گرفت هشدار وزارت بهداشت؛‌ به کیش سفر نکنید شبکه برق ۱۹ روستای لیردف جاسک گرفتار توفان شد فوتی های کرونا در هرمزگان از 500 نفر گذشت/ 5 فوتی جدید در ۲۴ ساعت فوتی‌های کرونا در هرمزگان دوباره دو رقمی شد/ 12 فوتی در یک روز کرونا در هرمزگان 9 فوتی دیگر گرفت/ شمار جانباختگان به 484 نفر رسید/ حال 25 نفر وخیم است سه خبر رسمی+ یک خبر غیر رسمی؛ سرپرست شهرداری منطقه یک بندرعباس معارفه شد سومین شهید سلامت در هرمزگان/ کرونا، جان لیلا بهمن زاده را گرفت فوتی های کرونا در هرمزگان به 475 نفر رسید/ 9 فوتی جدید در ۲۴ ساعت ۲۲۹ مدرسه ابتدایی با کمتر از ۱۰ دانش آموز در هرمزگان فعالیت دارند فرشیدی: هشت شهرستان هرمزگان قرمز است کرونا در تیرماه هرمزگان ۲۷۷ قربانی گرفت بازداشت کلاهبردار 12 میلیاردی خودرو آتش 3 هزار میلیارد به کشاورزان رودان خسارت زد کرونا در هرمزگان؛ هفت فوتی جدید؛ ۳۶ نفر با حال وخیم گرد و غبار در شرق هرمزگان عضو شورا: فاضلاب بندرعباس به مشکل امنیتی تبدیل شده است کرونا در هرمزگان جان 8 نفر دیگر را گرفت/ فوتی‌ها به 453 نفر رسید انتشار فرم های جعلی استخدام در پالایشگاه ستاره خلیج فارس/ مردم مراقب باشند احتمال خاموشی برق در برخی نقاط هرمزگان کاهش دو روزه‌ی ساعت کار ادارات هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ فوت نوجوان 17 ساله آش نخورده و دهن سوخته فوتی های کرونا در تیرماه به ۲۴۶ نفر رسید/ ۱۱ فوتی جدید در ۲۴ ساعت ۳۱ مرداد، پایان مهلت ثبت نام ۲۷۸ هزار دانش آموز هرمزگانی خروش دریای عمان و خلیج فارس/ شناورها احتیاط کنند کرونا در هرمزگان جان 11 بیمار دیگر را گرفت/ شمار قربانیان به 424 نفر رسید آزاد سازی پرنده کمیاب شکاری در قشم واکنش پلیس به اظهارات یک مدیر شهرداری: برخورد سلیقه ای نداریم کرونا در هرمزگان؛ ۱۲ فوتی در یک روز/ جهش تعداد بیماران با حال وخیم در آی سی یو نجات جان بیماران کرونایی با پادتن ضد ویروس ثبت نام دانش آموزان هرمزگانی اینترنتی شد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.