امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/06/09 - 17:48 كد :2301
دستاوردهای فرهنگی هرمزگان در هفته دولت/ کلنگ زنی 11 پلاتو و نگارخانه در سراسر استان
خبر هرمزگان- گروه اقتصادی- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از کلنگ زنی 11 پلاتو و نگارخانه به مناسبت هفته دولت در سراسر استان هرمزگان و افتتاح سینمای شهر حاجی آباد خبر داد.

رضا کمالی زرکانی بیان کرد: در سفر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان هرمزگان از سوی فریدون همتی استاندار هرمزگان ساخت یک پلاتو و یک نگارخانه در هر شهرستان به تصویب رسید.

وی افزود: پیگیری های لازم در این خصوص انجام گرفت و زمین مورد نیاز از سوی شهرداری ها اختصاص یافت و در هفته دولت کلنگ زنی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: این 11 پلاتو و نگارخانه در شهرستان های پارسیان، بندرکنگ، بندرخمیر، بستک، هرمز، حاجی آباد، میناب، سیریک، جاسک و بشاگرد ساخته می شود و از این طریق بخش قابل توجهی از زیرساخت های فرهنگی و هنری استان تامین خواهد شد.

کمالی زرکانی در ادامه اظهار داشت: سینمای شهرستان حاجی آباد نیز با ظرفیت بیش از ٣٠٠ صندلی در هفته دولت با حضور مقامات استان افتتاح شد.

وی یادآور شد: این سینما در مجتمع فرهنگی– هنری شهید حسن زاده قرار دارد و با مشارکت بخش خصوصی و همکاری سازمان سینمایی کشور به بهره برداری رسید.

نخستین پروژه فرهنگی بشاگرد

عملیات اجرایی نخستین پروژه فرهنگی هنری بشاگرد شامل پلاتو نمایش و نگارخانه با حضور حیدری معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری هرمزگان، رضا کمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و جمعی از مسؤلان و هنرمندان در شهر سردشت بشاگرد آغاز شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه گفت: شهر سردشت به عنوان مرکز بشاگرد از داشتن فضای فرهنگی محروم بوده و با توجه به تاکید استاندار هرمزگان و درخواست های متعدد مردم، ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای این منطقه در اولویت قرار گرفت.

رضا کمالی زرکانی اضافه کرد: پروژه پلاتو نمایش و نگارخانه سردشت بشاگرد توسط شهرداری در 500 متر مربع زیربنا و 15 میلیارد ریال اعتبار، شامل سالن نمایش یکصد نفره و نگارخانه و کلاس های آموزشی مختلف ساخته خواهد شد و در بهمن ماه و دهه فجر انقلاب افتتاح می شود.

وی عنوان کرد: منطقه بشاگرد دارای استعدادهای کم نظیر و خلاق و به لحاظ جغرافیا و آیین ها و آداب و رسوم بسیار بکر و جذاب می باشد و این فضای فرهنگی می تواند در ثبت و ارایه این دستاوردها  موثر  باشد.

حاجی آباد هرمزگان دارای سینما شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: شهرستانحاجی آباد برای نخستین بار دارای سینما شد و مردم این شهر می توانند همزمان با سایر کشور از فیلم های روز ایران و جهان استفاده کنند.

رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت: افتتاح سینما بهترین هدیه فرهنگی به مردم حاجی آباد در هفته دولت می باشد که از قبل قول آنرا به مردم داده بودیم که امروز محقق شد.

وی افزود: سینمای حاجی آباد دارای سیستم دیجیتال و با ظرفیت 300 صندلی می باشد که امکان پخش جدیدترین فیلم ها را همزمان با سایر نقاط کشور دارد و امیدواریم مردم از این سرمایه ملی حمایت و استقبال لازم را به عمل آورند.

کلنگ زنی پردیس سه سالنه سینمائی در میناب

با حضور استاندار هرمزگان کلنگ پروژه ساخت پردیس سینمایی امید در ۳ سالن به زمین زده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: برای اولین بار در استان هرمزگان و در شهرستان میناب پردیس سینمائی سه سالنه کلنگ زنی شد.

رضا کمالی زرکانی در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی پروژه های هفته دولت در میناب اظهار کرد: در حوزه هنر شهرستان میناب فصل خوبی را برای مردم و هنر مندان آغاز کردیم که امیدواریم برای هنر مندان مفید واقع شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان گفت: این مکان به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و با مشارکت شهرداری ساخته می شود که ۴۰ درصد آن را اداره ارشاد و ۶۰ درصد دیگر آن را شهرداری عهده دار خواهد شد.

وی از کلنگ زنی یک پلاتو  و نگارخانه در شهرستان میناب خبر داد و گفت: این مکان به مساحت ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته خواهد شد.

کلنگ زنی پلاتو نمایش و نگارخانه شهرستان سیریک

پروژه پلاتو نمایش و نگارخانه سیریک توسط ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و جمعی از مدیران و هنرمندان به زمین زده شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در خصوص این پروژه گفت: طی 10 سال گذشته کلنگی در حوزه فرهنگ و هنر زده نشده است و با کلنگ زنی 11 پلاتو نمایش و نگارخانه در تمام شهرستان های هرمزگان به صورت همزمان در هفته گرامیداشت دولت، تحولی عظیم را در حوزه زیر ساخت های فرهنگی هرمزگان به دنبال خواهد داشت.

رضا کمالی زرکانی اضافه کرد: پلاتو نمایش و نگارخانه شهرستان سیریک در مکانی مناسب در ساحل به ابعاد 500 متر مربع و اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

وی افزود: این پروژه دارای سالن نمایش، نگارخانه، کارگاه های مختلف، بخش اداری و ...می باشد

پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه افتتاح شد

در دومین روز گرامیداشت هفته دولت پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان و هنرمندان افتتاح شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در این آیین، شهر بندرلنگه را پیشرو در حوزه زیر ساخت های فرهنگی دانست و گفت: با افتتاح این پروژه بخش قابل توجهی از نیاز های زیرساختی هنرمندان بندرلنگه مرتفع خواهد شد.

رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در خصوص این پروژه عنوان کرد: پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارای سالن پلاتو ۱۰۰ نفره و نگارخانه با ظرفیت ۳۵ تابلو و چندین گارگاه آموزشی و بخش اداری و ... است.

 وی افزود: پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان احداث شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
کلاهبردار اینترنتی 19 نفر را سرکیسه کرد هواشناسی قشم نسبت به تندباد و بارش باران هشدار داد معاون استاندار: افزایش کرایه‌ها در هرمزگان ممنوع است/ ذوالقدر: کرایه‌ها سرسام آور شده است قشم فرودگاهی رکوردار بارندگی در قشم/ اوج بارندگی؛ چهارشنبه کشف ۲۲۸ بسته مواد مخدر در کانتینر ترانزیتی بازداشت عاملان قتل مرد بانکی در هرمزگان صید 1250 تن میگو از آب‌های هرمزگان پنج دانش آموز در ورود ناگهانی مینی بوس به مدرسه مجروح شدند+ تکمیلی سردار جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان شد آغاز سی و یکمین جشنواره تئاتر هرمزگان از فردا ماندگاری عنوان شهر خلاق برای بندرعباس خلاقیت می خواهد بارندگی و سقوط تیر برق جان یک نفر را گرفت ورود سامانه بارشی به هرمزگان مفقودی های زمین‌لرزه جیحون پیدا شدند صلح و سازش ۴ پرونده قتل در هرمزگان 2 دانش آموز بشاگردی در حادثه واژگونی وانت سرویس مدرسه جان باختند/ تشکیل پرونده قضایی گاز جان سه نفر را در کشتی صیادی گرفت تمدید مهلت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت پالایش نفت جی اصفهان متهم ردیف اول رانت و قاچاق سیاه در هرمزگان/ پشت پرده تخلف دو هزار میلیارد تومانی توفان حاره‌ای ماها در یک قدمی شرق دریای عمان/ کشتی ها احتیاط کنند ۱۷ درصد دانش آموزان دختر هرمزگان اضافه وزن دارند پایان درگیری خونین/ دو طایفه بزرگ در هرمزگان صلح کردند افتتاح برج فناوری هرمز در بندرعباس روایتی از قاچاق و رانت سیاه/ هرمزگان قطب قاچاق مواد اولیه قیر بررسی زوایای پنهان فوت مشکوک در منطقه حسنلنگی/ کشف جنازه در لکسوز دو صیاد هرمزگانی گمشده در آبهای عمان، پیدا شدند سیلندر گاز همچنان در هرمزگان قربانی می گیرد/ یک کشته و پنج مجروح در میناب دستاورد همایش سرمایه گذاری در هرمزگان: کاهش 100 درصدی ورود سرمایه به استان امام جمعه میناب: دوران مکر و حیله تمام شده است تحصیل 90 هزار دانش آموز هرمزگانی در سازه های خطرناک هفت تن مواد غذایی فاسد در بندرعباس معدوم شد/ پلمپ 95 واحد صنفی متخلف با دستور قضایی هشت شهر هرمزگان دارای بافت ناکارآمد است خداحافظی سردار ملکی از فرماندهی انتظامی هرمزگان یک تن مواد مخدر در پارسیان کشف شد هرمزگان خنک می شود/ کاهش نسبی دما از جمعه مدیر عامل هلال احمر هرمزگان: قانون نمی‌دانید اظهار نظر نکنید/ حمل جسد وظیفه ما نیست واکنش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به وجود مواد سمی در عطر رشا صادرات یکصد میلیون دلاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس 2/8 درصد از مردم هرمزگان به پیاده روی اربعین رفتند زلزله در بستک/ توقف پذیرش بیماران غیر اورژانسی در چند بیمارستان پلیس هرمزگان مزاحمِ خودش را بازداشت کرد یک کوهنورد در اثر سقوط از ارتفاعات گنو جان خود را از دست داد صید 580 تن میگو در صیدگاه اول آب‌های هرمزگان مقصران حادثه مرگ بیمار بیمارستان شهید محمدی برکنار شدند بازداشت پنج شکارچی متخلف در بندرلنگه گلایه خانواده فرد متوفی در بیمارستان محمدی بندرعباس/ هزینه مرگی که خود سبب ساز آن بودند را از ما گرفتند مرگ یک بیمار در بیمارستان شهید محمدی بر اثر سقوط از تخت بازداشت روح‌الله زم، گرداننده‌ی آمدنیوز تخریب کامل دو خانه بر اثر انفجار در بندرعباس وعده افتتاح میدان میوه و تره‌بار بندرعباس تا پایان امسال/ افزایش هزینه از 28 میلیارد به 400 میلیارد تومان مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.