امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/06/09 - 17:48 كد :2301
دستاوردهای فرهنگی هرمزگان در هفته دولت/ کلنگ زنی 11 پلاتو و نگارخانه در سراسر استان
خبر هرمزگان- گروه اقتصادی- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از کلنگ زنی 11 پلاتو و نگارخانه به مناسبت هفته دولت در سراسر استان هرمزگان و افتتاح سینمای شهر حاجی آباد خبر داد.

رضا کمالی زرکانی بیان کرد: در سفر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان هرمزگان از سوی فریدون همتی استاندار هرمزگان ساخت یک پلاتو و یک نگارخانه در هر شهرستان به تصویب رسید.

وی افزود: پیگیری های لازم در این خصوص انجام گرفت و زمین مورد نیاز از سوی شهرداری ها اختصاص یافت و در هفته دولت کلنگ زنی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: این 11 پلاتو و نگارخانه در شهرستان های پارسیان، بندرکنگ، بندرخمیر، بستک، هرمز، حاجی آباد، میناب، سیریک، جاسک و بشاگرد ساخته می شود و از این طریق بخش قابل توجهی از زیرساخت های فرهنگی و هنری استان تامین خواهد شد.

کمالی زرکانی در ادامه اظهار داشت: سینمای شهرستان حاجی آباد نیز با ظرفیت بیش از ٣٠٠ صندلی در هفته دولت با حضور مقامات استان افتتاح شد.

وی یادآور شد: این سینما در مجتمع فرهنگی– هنری شهید حسن زاده قرار دارد و با مشارکت بخش خصوصی و همکاری سازمان سینمایی کشور به بهره برداری رسید.

نخستین پروژه فرهنگی بشاگرد

عملیات اجرایی نخستین پروژه فرهنگی هنری بشاگرد شامل پلاتو نمایش و نگارخانه با حضور حیدری معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری هرمزگان، رضا کمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و جمعی از مسؤلان و هنرمندان در شهر سردشت بشاگرد آغاز شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تاکید بر اهمیت این پروژه گفت: شهر سردشت به عنوان مرکز بشاگرد از داشتن فضای فرهنگی محروم بوده و با توجه به تاکید استاندار هرمزگان و درخواست های متعدد مردم، ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای این منطقه در اولویت قرار گرفت.

رضا کمالی زرکانی اضافه کرد: پروژه پلاتو نمایش و نگارخانه سردشت بشاگرد توسط شهرداری در 500 متر مربع زیربنا و 15 میلیارد ریال اعتبار، شامل سالن نمایش یکصد نفره و نگارخانه و کلاس های آموزشی مختلف ساخته خواهد شد و در بهمن ماه و دهه فجر انقلاب افتتاح می شود.

وی عنوان کرد: منطقه بشاگرد دارای استعدادهای کم نظیر و خلاق و به لحاظ جغرافیا و آیین ها و آداب و رسوم بسیار بکر و جذاب می باشد و این فضای فرهنگی می تواند در ثبت و ارایه این دستاوردها  موثر  باشد.

حاجی آباد هرمزگان دارای سینما شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: شهرستانحاجی آباد برای نخستین بار دارای سینما شد و مردم این شهر می توانند همزمان با سایر کشور از فیلم های روز ایران و جهان استفاده کنند.

رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت: افتتاح سینما بهترین هدیه فرهنگی به مردم حاجی آباد در هفته دولت می باشد که از قبل قول آنرا به مردم داده بودیم که امروز محقق شد.

وی افزود: سینمای حاجی آباد دارای سیستم دیجیتال و با ظرفیت 300 صندلی می باشد که امکان پخش جدیدترین فیلم ها را همزمان با سایر نقاط کشور دارد و امیدواریم مردم از این سرمایه ملی حمایت و استقبال لازم را به عمل آورند.

کلنگ زنی پردیس سه سالنه سینمائی در میناب

با حضور استاندار هرمزگان کلنگ پروژه ساخت پردیس سینمایی امید در ۳ سالن به زمین زده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: برای اولین بار در استان هرمزگان و در شهرستان میناب پردیس سینمائی سه سالنه کلنگ زنی شد.

رضا کمالی زرکانی در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی پروژه های هفته دولت در میناب اظهار کرد: در حوزه هنر شهرستان میناب فصل خوبی را برای مردم و هنر مندان آغاز کردیم که امیدواریم برای هنر مندان مفید واقع شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان گفت: این مکان به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع و با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و با مشارکت شهرداری ساخته می شود که ۴۰ درصد آن را اداره ارشاد و ۶۰ درصد دیگر آن را شهرداری عهده دار خواهد شد.

وی از کلنگ زنی یک پلاتو  و نگارخانه در شهرستان میناب خبر داد و گفت: این مکان به مساحت ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ساخته خواهد شد.

کلنگ زنی پلاتو نمایش و نگارخانه شهرستان سیریک

پروژه پلاتو نمایش و نگارخانه سیریک توسط ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و جمعی از مدیران و هنرمندان به زمین زده شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در خصوص این پروژه گفت: طی 10 سال گذشته کلنگی در حوزه فرهنگ و هنر زده نشده است و با کلنگ زنی 11 پلاتو نمایش و نگارخانه در تمام شهرستان های هرمزگان به صورت همزمان در هفته گرامیداشت دولت، تحولی عظیم را در حوزه زیر ساخت های فرهنگی هرمزگان به دنبال خواهد داشت.

رضا کمالی زرکانی اضافه کرد: پلاتو نمایش و نگارخانه شهرستان سیریک در مکانی مناسب در ساحل به ابعاد 500 متر مربع و اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

وی افزود: این پروژه دارای سالن نمایش، نگارخانه، کارگاه های مختلف، بخش اداری و ...می باشد

پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه افتتاح شد

در دومین روز گرامیداشت هفته دولت پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان و هنرمندان افتتاح شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در این آیین، شهر بندرلنگه را پیشرو در حوزه زیر ساخت های فرهنگی دانست و گفت: با افتتاح این پروژه بخش قابل توجهی از نیاز های زیرساختی هنرمندان بندرلنگه مرتفع خواهد شد.

رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در خصوص این پروژه عنوان کرد: پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با ۵۰۰ مترمربع زیربنا دارای سالن پلاتو ۱۰۰ نفره و نگارخانه با ظرفیت ۳۵ تابلو و چندین گارگاه آموزشی و بخش اداری و ... است.

 وی افزود: پلاتو نمایش و نگارخانه بندرلنگه با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان احداث شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
روزه سکوت شهردار بندرعباس سه ساله شد کرونا در هرمزگان 8 فوتی دیگر گرفت/ جانباختگان به 555 نفر رسید فرشیدی: مراسم محرم در شهرهای قرمز نباید حضوری برگزار شود/ پخت غذای نذری ممنوع چهارمین شهید مدافع سلامت هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ 76 فوتی جدید در 10 روز شش فرد گرفتار در ارتفاعات بندرخمیر نجات یافتند امام جمعه میناب بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان به 540 نفر رسید/ 32 نفر با حال وخیم صدای "بندرعباس من کجاست "به پایتخت رسید افزایش مناطق قرمز کرونایی هرمزگان به ۹ شهرستان مرادی: شورای شهر نظارت نکرد، فساد مالی شهرداری بندرعباس خبر بین‌المللی شد کرونا هفته اول مرداد در هرمزگان ۵۵ قربانی گرفت هرمزگان دوباره به وضعیت قرمز کرونا برگشت تایید رسمی بازداشت شهردار منطقه یک بندرعباس به اتهام فساد مالی جریمه ۸۵۰ میلیارد تومانی آلومینیوم المهدی قطعی شد/ صدور دستور بستن حساب های بانکی مالک سابق بازگشت لاک پشت دریایی پوزه عقابی به دریا تمدید محدودیت های کرونایی در هرمزگان/ شمار فوتی ها به 506 نفر رسید نطق تند رییس شورا علیه شهردار بندرعباس: آقای امینی زاده خبر دستگیری ها را شنیده اید؟ کرونا طی چهار روز ۳۵ قربانی در هرمزگان گرفت هشدار وزارت بهداشت؛‌ به کیش سفر نکنید شبکه برق ۱۹ روستای لیردف جاسک گرفتار توفان شد فوتی های کرونا در هرمزگان از 500 نفر گذشت/ 5 فوتی جدید در ۲۴ ساعت فوتی‌های کرونا در هرمزگان دوباره دو رقمی شد/ 12 فوتی در یک روز کرونا در هرمزگان 9 فوتی دیگر گرفت/ شمار جانباختگان به 484 نفر رسید/ حال 25 نفر وخیم است سه خبر رسمی+ یک خبر غیر رسمی؛ سرپرست شهرداری منطقه یک بندرعباس معارفه شد سومین شهید سلامت در هرمزگان/ کرونا، جان لیلا بهمن زاده را گرفت فوتی های کرونا در هرمزگان به 475 نفر رسید/ 9 فوتی جدید در ۲۴ ساعت ۲۲۹ مدرسه ابتدایی با کمتر از ۱۰ دانش آموز در هرمزگان فعالیت دارند فرشیدی: هشت شهرستان هرمزگان قرمز است کرونا در تیرماه هرمزگان ۲۷۷ قربانی گرفت بازداشت کلاهبردار 12 میلیاردی خودرو آتش 3 هزار میلیارد به کشاورزان رودان خسارت زد کرونا در هرمزگان؛ هفت فوتی جدید؛ ۳۶ نفر با حال وخیم گرد و غبار در شرق هرمزگان عضو شورا: فاضلاب بندرعباس به مشکل امنیتی تبدیل شده است کرونا در هرمزگان جان 8 نفر دیگر را گرفت/ فوتی‌ها به 453 نفر رسید انتشار فرم های جعلی استخدام در پالایشگاه ستاره خلیج فارس/ مردم مراقب باشند احتمال خاموشی برق در برخی نقاط هرمزگان کاهش دو روزه‌ی ساعت کار ادارات هرمزگان کرونا در هرمزگان؛ فوت نوجوان 17 ساله آش نخورده و دهن سوخته فوتی های کرونا در تیرماه به ۲۴۶ نفر رسید/ ۱۱ فوتی جدید در ۲۴ ساعت ۳۱ مرداد، پایان مهلت ثبت نام ۲۷۸ هزار دانش آموز هرمزگانی خروش دریای عمان و خلیج فارس/ شناورها احتیاط کنند کرونا در هرمزگان جان 11 بیمار دیگر را گرفت/ شمار قربانیان به 424 نفر رسید آزاد سازی پرنده کمیاب شکاری در قشم واکنش پلیس به اظهارات یک مدیر شهرداری: برخورد سلیقه ای نداریم کرونا در هرمزگان؛ ۱۲ فوتی در یک روز/ جهش تعداد بیماران با حال وخیم در آی سی یو نجات جان بیماران کرونایی با پادتن ضد ویروس ثبت نام دانش آموزان هرمزگانی اینترنتی شد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.