امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1398/10/03 - 18:55 كد :2470
بوی تعفن وعده و طلبکاری معاون استاندار + توضیح دفتر فنی استانداری
خبر هرمزگان- معاون عمرانی استانداری هرمزگان به تازگی در جلسه ای با عنوان "بررسی بوی نامطبوع در شهر بندرعباس" وعده داد، "با پیگیری های صورت گرفته و تدابیر لازم، این بو (بوی فاضلاب خورها) در آینده نزدیک برطرف خواهد شد".

رضا مدرس در این نشست، نهایت ابتکار و مکاشفه و خلاقیت خود را به کار گرفته و خواهان فرهنگ سازی و همکاری مردم برای جلوگیری از ورود پساب خانگی در کوچه ها شد.

در حالی که بویناکی خورها 20 ساله و مدت جلوس این مقام در جایگاه معاونت استانداری به 2 سال می رسد، وی همچنان حرف های گذشته را که هر فرد عامی و حتی بی سوادی می داند، تکرار می کند و لایروبی خور گورسوزان و تصفیه بهینه فاضلاب شهر را راهکار عملی رفع این معضل می داند و جالب اینکه در طرف طلبکار ماجرا نیز قرار می گیرد.

گویی معاون استاندار فراموش کرده که چند سال در این جایگاه، مسوولیت سامان دهی و رفع چالش یاد شده را بر عهده داشته است و اکنون به جای نسخه پیچی و اظهارات کلیشه ای که حتی از یک کودک دبستانی نیز به راحتی بر میآید، باید پاسخگوی نتیجه ی برنامه ها و شعارهای خود باشد.

مدرس به جای بازخوانی شعارها، تکرار برنامه ها و طلبکار شدن از زمین و زمان، پاسخ بدهد چرا وعده های پرشمار استاندار هرمزگان درباره خورها تا کنون عملی نشده است؟

بگوید نتیجه قرارداد اجرایی با بخش خصوصی برای جمع آوری پساب به کجا رسید و چرا صنایع بندرعباس با وجود تهدید و تشرهای استاندار هرمزگان حاضر به خرید پساب نشدند و از آن قرارداد پرهیاهو فقط نامی و کاغذی باقی مانده است‌.

معاون استاندار به جای تکرار اینکه برای فاضلاب بافت های فرسوده شهر، باید راه و شهرسازی، شهرداری و آب و فاضلاب ورود کنند و با این توصیه ی خلاقانه، مایه انبساط خاطر مردم را فراهم کند، بگوید نتیجه مصوبه جلسه یک ماه پیش استانداری که قرار شد شهرداری بندرعباس خور گورسوزان را لایروبی کند و نکرد و همچنین طرح انتقال پساب به دشت ایسین به کجا رسید؟

جناب مدرس! فرهنگ سازی زمانی قابلیت مطالبه دارد که در یک منطقه و محله شبکه جمع آوری فاضلاب باشد، وقتی نیست، طرح چنین موضوعی بیشتر به دست انداختن مردم می ماند تا راهکاری عملی برای حل یک معضل.

در این ماجرا و بسیاری از چالش های دیگر استان، از یک سو کمبودها و مشکلات و از سوی دیگر طلبکاری برخی مدیران که گویی حافظه کوتاه مدت دارند و از سیاره ای دیگر آمده اند مردم را رنج می دهد.

معاون استاندار به جای آن که اقرار کند قدرت استفاده از جایگاه حاکمیتی و نظارتی اش را ندارد و به هزار و یک دلیل پیدا و پنهان، زورش به شهرداری نمی رسد، از مردم می خواهد فاضلاب خود را در خورها رها نکنند و نمی گوید در یک شبکه جمع آوری ناقص و معیوب، چاره کار مردم چیست و فاضلاب را چه باید بکنند.

در چنین شرایطی است که چرخه رنج شهروندان همچنان در مدار بی مسولیتی ها و بی کفایتی ها می چرخد و فضای سالم شهری و محیط زیست قربانی انتصاب هایی می شود که هیچ گونه ارزیابی درباره کارآمدی آن ها صورت نمی گیرد و نفس شهر زیر بوی تعفن وعده ها و شعارها به شماره می افتد.

توضیح دفتر فنی استانداری پیرامون یادداشت خبر هرمزگان/ همه ی ظرفیت ها برای حل مشکل فاضلاب در بندرعباس پای کار است

به دنبال انتشار این یاداشت، مدیرکل دفتر فنی استانداری یا تاکید بر اینکه همه ی ظرفیت ها برای حل مشکل فاضلاب و بوی نامطبوع در بندرعباس پای کار است، توضیحاتی ارائه کرد.

فرشید دستوان گفت: لایروبی خورگور سوزان بندرعباس از اوایل هفته جاری با دستور و پیگیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان آغاز و ظرف دو هفته آینده به پایان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه لایروبی این خور با هدف کنترل بوی نامطبوع در اطراف خورگور سوزان توسط آب و فاضلاب شهری استان و شهرداری بندرعباس در حال انجام است، ادامه داد: اغلب کانال ها و خورها سطح شهر منتهی به ساحل، حامل روان آبهای آلوده سطحی ناشی از فاضلاب آب های جاری هستند.

این مسوول اضافه کرد: این روان آب ها اغلب مربوط به مناطقی است که به دلایل فرسوده بودن بافت شهری و توپوگرافی ناهمگون منطقه و وجود معابر نامناسب تا کنون امکان اجرای شبکه جمع آوری وجود نداشته است.

به گفته مدیرکل دفتر فنی استانداری؛ عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در بافت فرسوده بندرعباس در محلات درخت سبز بیش از پنج کیلومتر، دو راهی ایسینی حدود سه کیلومتر، آیت الله غفاری حدود دو کیلومتر، سورو ۱۸کیلومتر، چاهستانی ها بیش از یک کیلومتر و سنگ کن حدود چهار کیلومتر به اتمام رسیده است..

وی بیان داشت: عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در بافت فرسوده بندرعباس در محلات شیر اول، شیر دوم، شیر سوم، تپه الله اکبر، سورو و چاهستانی ها در حال انجام است و تا پایان سال ۹۹ به پایان خواهد رسید.

دستوان همچنین گفت: پساب بندرعباس در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده و استانداری هرمزگان نیز به منظور تقویت بخش خصوصی و ایجاد انگیزه برای حضور سرمایه گذار در این بخش اقدام به رایزنی با صنایع غرب برای خرید پساب تصفیه شده کرد.

وی تاکید کرد: بحث خرید آب تصفیه شده توسط صنایع غرب بندرعباس در هئیت مدیره امیدرو كشور مطرح شده که پس از تصویب آنها، مشکل سرمایه گذار تصفیه پساب بندرعباس در خصوص تامین منابع مالی این پروژه نیز برطرف خواهد شد.

این مسوول یادآور شد: در خصوص فروش پساب تصفیه شده نیز شهرداری بندرعباس به منظور تامین آب فضای سبز شهری از پسآب تصفیه شده، اقدام به انعقاد قرارداد با بخش خصوصی کرده است.

مدیر کل دفتر فنی استانداری در پایان اظهار کرد: در بحث انتقال پسآب به دشت ایسین به دلیل غیر اقتصادی بودن، عدم موافقت سرمایه گذار و  غیر عملی بودن، اجرای آن منتفی گردید.

 


 

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
جزییات ادامه فعالیت سامانه بارشی در مناطق هرمزگان آخرین خبرهای کرونا در هرمزگان/ افزایش شمار مبتلایان به ۱۸۱ نفر/ یک نفر فوتی پلیس از ورود هزار و 985 خودرو به هرمزگان جلوگیری کرد روز رکورد شکنی کرونا در ایران/ کرونا شمار هرمزگان ثابت روی عدد شش افزایش سه برابری مبتلایان روزانه کرونا در کشور و روند ثابت هرمزگان/ شمار بیماران به 173 نفر رسید فوری/ شمار مبتلایان کرونا در هرمزگان به 167 نفر رسید محمدنور، نخستن نوزاد متولد شده سال ۹۹ در هرمزگان خسارت ۴۳۰۰ میلیارد ریالی باران به زیر ساخت های هرمزگان تانکر گازوییل در جاده حاجی آباد آتش گرفت فولاد هرمزگان پشت تحریم را خم کرد/ تولید یک میلیون و 460 هزار تن محصول اسلب در سال 98 مخزن سد استقلال میناب کامل آبگیری شد انتقال قاچاقی مسافر به کیش در روزهای قرنطینه یک مسوول: تعدادی از تهرانی ها در هرمزگان بستری شده اند مادر و دختر ۵ ساله هرمزگانی قربانی طغیان رودخانه شدند سیریک در صدر بارندگی های هرمزگان مقام معظم رهبری: جهش تولید، ابزار قدرت کشور است شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان به 148 نفر رسید کمک ۵۰ میلیارد ریالی فولاد هرمزگان به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بدون ابتلای جدید به کرونا ۱۷ نفر به مبتلایان کرونا در هرمزگان افزوده شد/ آخرین فوتی بانوی خانه دار است رهبر انقلاب سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند هشدار فرمانده پلیس راه کشور: سیل خودروها به سمت جنوب در حرکت است ثبت ۵ کرونایی مثبت در ۲۴ ساعت گذشته/ افزایش مبتلایان در هرمزگان به ۱۲۹ نفر اصناف هرمزگان تا ۱۵ فروردین تعطیل خواهند بود اعلام آماده باش بارندگی به فرمانداران هرمزگان یک زن و یک مرد فوت شدگان جدید کرونا در بندرعباس فرشیدی: مجبور باشیم راه های استان را می بندیم/ هنوز به اوج بیماری نرسیده ایم پیش بینی بارش های رگباری در هرمزگان از دوم فروردین هاشمی تختی: انتخابات مرکز هرمزگان سالم نبود/ برخی مسئولان اجرایی بازداشت شدند افتخارات شرکت فولاد هرمزگان در یک نگاه تعداد بیماران کرونایی هرمزگان سه رقمی شد/ ثبت ۱۶ بیمار جدید در یک روز/ سیر صعودی کرونا در کیش/ اولین مبتلا در بندرخمیر زلزله ۵/۴ ریشتری رویدر هرمزگان را لرزاند سه هفته پس از آغاز شیوع؛ برنامه های شورای شهر بندرعباس برای کنترل کرونا اعلام شد هفت بیمار کرونایی جدید در هرمزگان ثبت شد/ ۱۱۳ فوتی در کشور طی یک روز همزمان با کرونا؛ ۱۲۶ نفر قربانی الکل صنعتی شدند تایید انتخابات بندرعباس گیر کرد/ بررسی بیشتر لازم است افزایش مسمومان الکلی بندرلنگه به ۱۲ نفر/ فوتی ها به دو نفر رسیدند فوت مرد ۸۰ ساله بر اثر کرونا در هرمزگان/ تفکیک شیوع محله ای کذب است ارسال 121 اثر به جشنواره فیلم اردیبهشت هرمزگان تازه‌ترین خبرها از مبتلایان به کرونا در هرمزگان: تعداد فوت‌شدگان ۸ نفر/ بشاگرد شهر پاک از کرونا مینی بوس حامل ۲۴ تبعه بنگلادش در بندرخمیر توقیف شد تناقض آماری مبتلایان کرونا در هرمزگان همچنان ادامه دارد تکذیب افزایش ۱۰ مبتلا به کرونا در هرمزگان پس از هفت ساعت باند سارقان موبایل در تور پلیس مسیر بندر پُهل- لافت در ۴۸ ساعت آینده مسدود می‌شود حادثه برای قطار بافق-بندر عباس/ ۳ نفر مصدوم شدند ثبت ۲۱ اثر منقول و غیر منقول هرمزگان در فهرست آثار ملی پیش بینی وزش باد، رگبار و دریای مواج در هرمزگان خبر پیش فروش بلیت نوروزی از سایت حمل و نقل هرمزگان حذف شد تعداد مبتلایان کرونا در هرمزگان ثابت ماند/ وزارت بهداشت تکذیب استان را لحاظ نکرد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.