امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1399/05/13 - 16:29
كد :3006

روزه سکوت شهردار بندرعباس سه ساله شد

خبر هرمزگان- دهه فجر می رسد و خبری از نشست خبری نیست، هفته دولت می رسد، پیوستن بندرعباس به جمع شهرهای خلاق یونسکو تبدیل به کلان شهر و این اواخر دستگیری دو شهردار از شهرداران مناطق سه‌گانه هیچ کدام نمی تواند روزه سکوت سه ساله شهردار بندرعباس را بشکند.

اکنون تقریبا ۲۵۰۰ روز از حکومت عباس امینی زاده بر مدیریت شهری بندرعباس می گذرد و بعد از نشست خبری ۲۷ اسفند ۹۵، وی در جمع خبرنگاران حاضر نشده تا عملکرد خود را توضیح دهد یا در برابر انتقادی پاسخگوی رسانه ها باشد.

از مهر ۹۲ که امینی زاده به عنوان شهردار انتخاب شده بیشترین علاقه مندی اش به دوربین و استودیوی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس بوده تا در اکثر این برنامه ها بدون پرسشی جدی، متکلم وحده باشد.

۳۰ شهریور ۹۲ اولین حضور تلویزیونی شهردار است و پس از آن به مناسبت هایی در این رسانه حاضر شد تا حداقل مردم چهره اش را فراموش نکنند.

پس از سال ۹۳ باز هم در صدا و سیما و برنامه پرس و جو حاضر شد و دیگر تا مرداد سال ۹۴ که در نشست خبری مشترک با رییس شورای شهر و تجلیل از خبرنگاران حاضر شد برنامه خبری قابل توجهی نداشت.

رکود بعد از رکورد

تابستان همان سال باز هم در ساختمان صدا و سیما حضور یافت تا در برنامه "شهر ما" از راه‌اندازی BRT بگوید که البته هنوز انجام شده و مردم بی آر تی مانده اند.

تقریبا هفت ماه بعد باز هم امینی زاده همان جایی که همیشه قرار می گذاشت حاضر شد و در اسفند ۹۴ درباره نوروز گفت.

سه مصاحبه در صدا و سیما در سال ۹۵ با سه موضوع فضای سبز، تخفیف عوارض و باز هم بی آر تی در کارنامه شهردار بندرعباس رکوردی محسوب می شود که همه آنها در صدا و سیما ثبت و ضبط شد.

اما ۲۷ اسفند ۹۵ روزی تاریخی در ارتباط رسانه ای شهردار با رسانه هاست که بالاخره نشست خبری برگزار کرد و این آغاز رکود بعد از رکورد بود.

سال ۹۶ و ۹۷ و ۹۸ آمد و آن دیدار سال ۹۵ حتی در حد عید مبارکی هم تازه نشد.

البته در تمام این مدت کارخانه خبرسازی روابط عمومی شهرداری به شدت فعال بود و از هر فعالیت انجام شده و نشده، خبری بیرون می داد که این روند همچنان با جدیت ادامه دارد.

مصاحبه با مدیران برخی سازمان های زیرمجموعه یا تعدادی از معاونان نیز ترتیب داده شد تا غیبت رسانه ای شهردار کمتر به چشم بیاید.

اما علت چیست؟

مسئول سابق روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس در این باره می گوید: در مدتی که این سمت را بر عهده داشته (حدود سه سال) تقریبا سه نشست خبری برگزار کرده است.

مجتبی سلیمی حضور در برنامه های صدا و سیما و پاسخ به درخواست های مصاحبه فردی رسانه ها را بخش دیگری از فعالیت خود در این مدت می‌داند.

کارمند خوب یعنی سپر بلا

اما رییس فعلی روابط عمومی شهرداری که حتی یک نشست خبری برای شهردار برگزار نکرده وفادارانه و مثل یک کارمند خوب خود را سپر بلای شهردار کرده و می گوید اگر شهردار نشست خبری برگزار نکرده تقصیر من است.

حامد رضوانی می گوید: در این مدت پیشنهادهایی داده ایم برای نشست خبری اما عملی نشده و امکان و فرصت آن پیش نیامده است.

رضوانی توضیح نمی دهد که چگونه ممکن است در مدت سه سال، شهردار یک یا ۲ ساعت فرصت حضور در یک نشست خبری را نداشته باشد.

وی اضافه می کند: البته در همین مدت شهردار مصاحبه های اختصاصی با برخی رسانه هایی که درخواست داشته اند داشته است که به نظر می رسد منظور همان نشست هایی است که معمولا خروجی آن یک گزارش تبلیغاتی با اهداف و منافع از پیش تعیین شده است.

روزه اتان قبول اما این سکوت کی می شکند؟

اما حدود ۶ ماه است شهردار بندرعباس تحت بیشترین فشار از سوی بخشی از افکار عمومی است.

وقتی یک شهر فقط سه منطقه شهرداری دارد و دو شهردار مناطقش در مدت پنج ماه به اتهام های مختلف دستگیر می شوند، پاسخگویی و توضیح عمومی در حضور رسانه ها بدیهی ترین وظیفه شهردار است.

شهردار منطقه سه، اسفند پارسال و همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی دستگیر شد و شهردار منطقه یک تیرماه امسال از پشت میزی که نامه ها و چک های میلیونی و میلیاردی را امضا و پاراف می کرد به پشت میز دیگری در بازداشتگاه نشست تا پاسخگوی همان امضاها باشد.

تمام این رویدادها که هر کدام یک زلزله خبری بود نتوانسته شهردار بندرعباس را برای پاسخگویی قدمی جا به جا کند و البته در این میان نمی توان تنها شهردار را مقصر دانست.

وقتی همه خوابیم

نبود رسانه های قوی و پرسش گر،  غیبت نهادهای مدنی مطالبه گر بی طرف و بی غرض، انففعال محض ناظران در شورای شهر، بی تفاوتی شورای اطلاع رسانی استان و ده ها دلیل ریز و درشت دیگر باعث شده پاسخگویی، شکست خورده‌ترین و بر زمین مانده ترین پروژه شهرداری باشد./ ایرنا

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرین اخبار
تزریق واکسن در هرمزگان از یک میلیون دوز عبور کرد/ شمار فوتی‌های به 2 هزار و 336 نفر رسید بازرسان آب منطقه ای هرمزگان پنج ماه است بی نان مانده اند آغاز ثبت نام واکسیناسیون دانش آموزان در هرمزگان شرایط جدید حضور کارمندان در اداره‌های هرمزگان سرعت گیر در صدور حکم شهردار بندرعباس روند ابتلا به کرونا در هرمزگان نزولی شد/ تمام شهرهای هرمزگان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند دلیل سکوت ستاره ای بازرسی استانداری هرمزگان چیست هرمزگانی ها رتبه اول نت بازی پاییز خشک هرمزگان یک مسوول: ۴۹۵ بیمار کرونایی در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند عمان ۱۰ تن بستنی صادراتی ایران را برگرداند هشت بیمار دیگر کرونایی جان باختند/ شمار فوتی های به 2294 نفر رسید اختلاس ۲۵ میلیاردی اعضاء شورا و دهیاری یک روستا در بندرعباس توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان در هرمزگان آغاز شد کرونا کوتاه آمد/ کاهش ۵۰ درصد فوتی‌های و بستری در هرمزگان مدرسه های کم جمعیت هرمزگان آموزش‌های حضوری دارند هفت فوتی کرونایی دیگر در هرمزگان ثبت شد/ شمار کل جانباختگان به ۲ هزار و ۲۶۵ نفر رسید رییس پلیس آگاهی هرمزگان سرقت «میلیاردی» از خانه معاون استاندار را تکذیب کرد/ صاحبخانه به اشتباه سرقت طلاجات و گوشی ها را اعلام کرده است سکوت سنگین درباره سرقت از خانه معاون استاندار هرمزگان/ حرف و‌ حدیث درباره اموال سرقتی بهزیستی هرمزگان: فیلم شکنجه وحشیانه دو کودک مربوط به هرمزگان نیست غرق شدن سه نوجوان در سه روز فوتی های کرونایی در هرمزگان ۳۰ درصد کاهش یافت دادگستری هرمزگان شفاف سازی کند شرایط کرونایی هرمزگان همچنان بحرانی است/ جان باختن ۱۴۰ نفر در ۱۰ روز ثبت نام ۹۶ درصد از دانش آموزان در مدارس هرمزگان استاندار: گام‌های بزرگی در زمینه توسعه امکانات درمانی هرمزگان برداشته شده است شمار فوت شدگان کرونا در هرمزگان به 2166 نفر رسید/ تزریق 20 هزار و 626 دوز واکسن در یک روز ماجرای توقیف خودروهای اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان فرشیدی: هیچ داروی کرونایی غیرمجاز از بیمارستان محمدی خارج نشده است تصادف پژو با شتر در جاده سیریک ۲ کشته بر جای گذاشت کارنامه را تا نکن خروج چهار شهرستان هرمزگان از وضعیت قرمز کرونایی خرس سیاه در هنرستان کشاورزی رودان تب کرونا اندکی فروکش کرد/ کاهش ۳۲ درصدی بستری‌ها در هرمزگان دستگیری 11 عضو باند بازار سیاه دارو و‌ واکسن کرونا در بندرعباس/ کشف 11 هزار قلم دارو در بنگاه معاملات ملکی هرمزگان سومین استان فقیر کشور وقوع گرد و غبار در هرمزگان از پنجشنبه اختصاصی/ پنجشنبه ها ادارات هرمزگان تعطیل نیست پرونده های باز پیش روی پلیس و مردم هرمزگان درخشش ستاره خلیج‌فارس در رونق تولید ممنوعیت صید شیر ماهی در هرمزگان تا ۲۵ مهر ثبت رکورد ۲۵ قربانی کرونایی هرمزگان در یک روز/ وضعیت ۴۵ نفر وخیم است بازداشت کارمند بیمارستان شهید محمدی بندرعباس سخنگوی علوم پزشکی: وضعیت ۵۲ بیمار کرونایی هرمزگان وخیم است فوت یک جوان بر اثر صاعقه در سیاهو کرونا طی چهار هفته در هرمزگان ۴۰۲ قربانی گرفت سیلاب جان سه زن را در بشاگرد گرفت فوت جراح هرمزگانی بر اثر کرونا کرونا 19 فوتی دیگر گرفت/ حال 45 بیمار وخیم است رتبه هرمزگان در رعایت پروتکل ها/ سه استان آخر کشور مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.