امروز
گروه خبري : هرمزگان در فضای مجازی
تاريخ انتشار : 1402/01/15 - 18:26
كد :4245

به‌کارگیری ایده‌های خلاقانه در فولاد هرمزگان

خبر هرمزگان- هفدهمین همایش ملی و یازدهمین جشنواره نظام پیشنهادها با حضور شرکت فولاد هرمزگان برگزار شد و طرح «فرآوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی» عنوان طرح برتر و واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم این شرکت توانست واحد سازمانی برتر را در این جشنواره از آن خود کند.

4

برای این منظور گفت‌وگویی را با معاون بهره‌برداری، مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، مدیر HSE، مدیر خدمات فنی و پشتیبانی، رئیس ذوب کوره و LF و رئیس نت فولادسازی و پیشنهاددهنده برتر شرکت فولاد هرمزگان جهت بررسی مزایای طرح یادشده انجام دادیم که در ادامه خواهید خواند:

سید اصغر مدنی، معاون بهره‌برداری

سید اصغر مدنی، معاون بهره‌برداری: بدون شک به بار نشستن پروژه «فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی» نمونه‌ای موفق از پیاده‌سازی نظام پیشنهادها در سازمان است

یکی از اهدافی که سال گذشته در حوزه بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان تعریف کردیم، افزایش کمیت و کیفیت محصولات بود. یکی از مشکلات افزایش کمیت، توقفات سرباره بود و این موضوع یکی از عوامل مهمی به شمار می‌رفت که شرکت را از تولید و رسیدن به اهداف مدنظر بازمی‌داشت. البته بیشتر فولادسازان دیگر هم با مشکل توقفات سرباره مواجه‌اند.

پیشنهاد «فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی» حدود سه سال قبل از سوی یکی از کارشناسان کوره شرکت با هدف پیشگیری از توقفات جمع‌آوری سرباره ارائه و پس از طی فرایندی اجرا شد. خوشبختانه از این طریق توانستیم از توقفات ناخواسته پیشگیری کنیم؛ به‌نحوی‌که یکی از عوامل کسب رکوردهای شهریور تا آذرماه نتیجه اجرا شدن این پیشنهاد بوده است.

اگرچه در آغاز، انتظار ثبت نتایج درخشانی از اجرای این پروژه نداشتیم، اما خوشبختانه مرحله اجرا با موفقیت طی شد و به‌طور قطع با آینده‌نگری به شرایط بهتری نیز خواهیم رسید. افزایش تولید یکی از اهداف استراتژیک سازمان محسوب می‌شود و مایه خرسندی است که با اعتماد به نظرات همکاران، در حال تحقق اهداف سازمان هستیم. بدون شک پروژه فوق نمونه موفق اثربخشی پیاده‌سازی نظام پیشنهادها در سازمان است.

حامد جمشیدی نیا، مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم

حامد جمشیدی نیا، مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم: طرح «فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی» یکی از پیشنهادهای رتبه یک صنعت فولاد حتی در کل کشور است

سرعت تولید شرکت فولاد هرمزگان از سال 1394 به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافت و با این افزایش سرعت، از یک سو تناژ سرباره تولیدشده افزایش و از سوی دیگر، مدت‌زمان در اختیار تیم جمع‌آوری سرباره کاهش پیدا کرد. در نتیجه به‌تدریج، توقفات ناشی از جمع‌آوری سرباره بیشتر شد و با معضلی به نام اسکول مواجه شدیم که در چاله سرباره به دلیل کمبود زمان و سایر مشکلات تشکیل می‌شد.

بخش‌های مختلف تولید و حمل‌ونقل صنعتی فعالیت‌های زیادی جهت کاهش این مشکلات به‌ویژه کاهش توقفات جمع‌آوری سرباره انجام دادند. اقداماتی مانند زیرسازی چاله سرباره، گذاشتن اسلب بتنی، استفاده از بتن نسوز در چاله سرباره و… صورت گرفت؛ بااین‌حال اقدامات یادشده تأثیر چندانی بر سرعت جمع‌آوری سرباره نگذاشت.

واحد حمل‌ونقل صنعتی نیز در جهت آماده‌به‌کاری مکانیسم‌ها تلاش‌های زیادی کرد؛ اما با توجه به روند روبه‌رشد سرعت تولید، معضل جمع‌آوری سرباره بیش‌ازپیش آشکار می‌شد. به‌طور مثال، در سال 1400، توقفات به 5.5 دقیقه به ازای هر ذوب افزایش پیدا کرد و همین امر به کاهش 80 هزار تنی تولید در شرکت منجر شد. به این ترتیب بخش عمده‌ای از وقت تیم تولید بر رفع مشکل جمع‌آوری سرباره و چاله سرباره متمرکز شد تا اینکه یکی از مسئولین کوره ایده‌هایی در این زمینه مطرح کرد و با بررسی همه‌جانبه آن، دریافتیم که ایده موردنظر قابلیت اجرا دارد.

از طرفی یک تیم تحقیقاتی خارج از شرکت نیز در زمینه موضوع سرباره کار کرده بود؛ بنابراین تیم‌های داخل و خارج شرکت طی جلسات متعدد و با ارائه طرح‌های مختلف و اجرای موقت آن‌ها، نهایتاً موفق به ارائه طرح نهایی شدند. طرح‌های اولیه با ریسک‌های زیادی همچون توقف و انفجار همراه بود، اما خوشبختانه با حمایت‌هایی که از تیم تحقیقاتی به عمل آمد، طرح‌های مختلفی در طول سه سال و نیم ارائه شد. پس از ارائه هر طرح، نیاز داشتیم بستر و زیرساخت‌های اجرا و تست اولیه آن‌ها را برای تیم پیشنهاددهنده به‌صورت شبانه‌روزی فراهم کنیم. این عوامل باعث طولانی شدن زمان ارائه و تست طرح‌ها شد.

خوشبختانه در ابتدای سال جاری با در نظر گرفتن طرح‌ها و ابتکارات گوناگون پیشنهادشده، موفق شدیم مشکل چاله سرباره را به‌صورت اساسی حل کنیم.

به‌جرئت می‌توان گفت طرح «فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی» یکی از پیشنهادهای رتبه یک صنعت فولاد حتی در کل کشور است، زیرا در هیچ‌یک از شرکت‌های فولادی مشابه داخلی و حتی خارجی، طرح فراوری گرم سرباره آن هم به‌صورت آنلاین اجرا نمی‌شود. طرح یادشده یکی از پیشنهادهای بدیع و خلاقانه‌ای بود که در شرکت فولاد هرمزگان به اجرا درآمد. از دستاوردهای این پروژه می‌توان به افزایش میزان تولید و به‌تبع آن ثبت رکوردهای متعدد در چهار ماه متوالی از شهریور تا آذرماه اشاره کرد.

در پایان از مدیرعامل و معاونت بهره‌برداری به دلیل حمایت‌های همه‌جانبه از این ایده خلاقانه، تشکر و قدردانی می‌کنیم. با رویکرد مدیریت مشارکتی که در فولاد هرمزگان وجود دارد، این انگیزه در میان کارکنان به وجود آمده است که در همه فعالیت‌ها مشارکت کنند و مسائل و فرایندهای سازمان را در مسیر رو به بهبود و در جهت اهداف استراتژیک سازمانی پیش ببرند.

علی‌اکبر محمود صالحی، مدیر HSE

علی‌اکبر محمود صالحی، مدیر HSE: طرح فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی از نظر ایمنی مزایای بسیاری به همراه دارد

یکی از پرریسک‌ترین فعالیت‌های شرکت فولاد هرمزگان، تخلیه سرباره پشت کوره است. پیش از اجرای این طرح به‌طور میانگین در هر ماه شاهد سه حریق در پشت کوره بودیم که این اتفاق به توقف تولید منجر می‌شد.

طرح «فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی» علاوه بر مزایایی که برای افزایش راندمان فولادسازی و تولید داشت، به کاهش ریسک در فولادسازی، ارتقای ایمنی، کاهش حوادث و حریق‌های ناشی از تخلیه سرباره و مکانیسم‌های در حال فعالیت پشت کوره و در نتیجه کاهش خسارت‌های ناخواسته نیز منجر شده است.

مجید ابوعطیوی، مدیر خدمات فنی و پشتیبانی

مجید ابوعطیوی، مدیر خدمات فنی و پشتیبانی: زمان توقفات ناشی از سرباره به یک تا دو ساعت در برخی از ماه‌ها کاهش یافت

جمع‌آوری سرباره مشکلات بسیاری نظیر توقفات تولید، خرابی تجهیزات و ماشین‌آلات را به همراه داشت. چراکه سرباره در هنگام تخلیه و جمع‌آوری دمای بالایی دارد. حذف توقفات و خسارت‌های ناشی از آن می‌تواند در راندمان و ایجاد ارزش‌افزوده اقتصادی بیشتر سازمان مؤثر باشد.

با توجه به اجرای طرح ارائه‌شده و با تلاش همکاران در مجموعه فولادسازی و خدمات فنی و پشتیبانی و تغییر شکل سرباره از حالت مذاب به نیمه‌جامد، مشکل جمع‌آوری سرباره تقریباً حل شد. با کاهش دمای سرباره، جمع‌آوری آن‌ها به‌مراتب راحت‌تر از قبل شد. همچنین توقفات تولید به‌شدت کاهش یافت؛ به‌گونه‌ای که در یکی از ماه‌ها، تنها حدود یک تا دو ساعت توقف تولید رخ داد. زمان‌هایی که بابت تخلیه و جمع‌آوری سرباره از بین می‌رفت، تماماً به تولید محصول اختصاص یافت و در ماه‌های اخیر رکوردهای کم‌نظیری در تعداد ذوب و حجم تختال تولید شده به ثبت رسید.

از ابتدای سال جاری تا کنون و به‌ویژه پس از اجرای این طرح با تأمین به‌موقع ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز، از فرایند و روند تولید پشتیبانی کردیم تا در پایان سال شاهد تحقق اهداف سازمان باشیم.

عباسعلی براهیمی

عباسعلی براهیمی، رئیس ذوب کوره و LF: با اجرای این پروژه، ظرفیت تولید تا یک میلیون و 700 هزار تن افزایش خواهد یافت

در سال‌های گذشته معمولاً به‌طور میانگین حدود 100 هزار تن از تولید محصول را به دلیل جمع‌آوری سرباره در زیر کوره‌ها از دست می‌دادیم. خوشبختانه به دلیل نوآوری و خلاقیتی که توسط کارشناسان در واحد ذوب شکل گرفت، موفق شدیم تناژ ازدست‌رفته به دلیل توقفات سرباره را جبران کنیم. همچنین توانستیم برخی از شاخص‌های کلیدی مانند مصرف انرژی کوره‌ها، میزان مصارف، افزایش سرعت تولید، کاهش زمان Power On را بهبود بخشیم.
با ارائه طرح «فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی» توقفات تولید حذف شد و به‌تبع آن 90 درصد توقفات ناشی از شات‌دان سالیانه تولید نیز انجام نخواهد شد. ظرفیت تولید شرکت فولاد هرمزگان مطابق با تکنولوژی خط ریخته‌گری طراحی‌شده یک میلیون و 500 هزار تن در سال است که با اجرای این پروژه، ظرفیت تولید تا یک میلیون و 700 هزار تن افزایش خواهد یافت.

امیر صفاری، رئیس نت فولادسازی

امیر صفاری، رئیس نت فولادسازی: حدود 6 درصد بازدهی زمانی کوره‌ها افزایش یافت

پروژه مذکور برای نخستین بار در ایران انجام شد. پیش از اجرای پروژه، علاوه بر توقفات مکرر کوره‌ها که ناشی از جمع‌آوری سرباره بود، از نظر آسیب دیدن بسیاری از تجهیزات، حجم تولید و ایمنی نیز دچار مشکلات جدی بودیم و چون برنامه‌ریزی فعالیت‌های تعمیراتی در توقفات اضطراری ناشی از سرباره وجود نداشت، به‌صورت کامل نمی‌توانستیم از این توقفات بهره ببریم و آماده‌به‌کاری تجهیزات را افزایش دهیم. خوشبختانه با خلاقیتی که کارشناسان شرکت فولاد هرمزگان انجام دادند، تمامی مشکلات کاهش پیدا کرد.

با کاهش و حذف توقفات اضطراری و اجرای پروژه اصلاح و بهینه‌سازی دستورالعمل‌های تعمیراتی (PMO) و مدیریت توقفات برنامه‌ریزی‌شده، حدود 6 درصد بازدهی زمانی کوره‌ها افزایش یافت. همچنین با افزایش آماده‌به‌کاری و افزایش تولید کوره‌ها میزان تولید ماهانه شرکت نیز به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافت. در حال حاضر پروژه PMO به پایان رسیده و توقفات برنامه‌ریزی و اضطراری نیز کاهش یافته‌اند.

محمدعلی مویدی، مسئول ذوب کوره و LF: مدیریت شرکت تمامی ریسک‌ها را پذیرفتند و تمامی مراحل طرح با موفقیت اجرا شد

از سال 1394 که افزایش تولید در دستور کار قرا گرفت، شرکت با مشکل جمع‌آوری سرباره کوره‌های قوس الکتریکی مواجه شد. توقف فعالیت کوره هنگام جمع‌آوری سرباره، روند تولید را نیز متوقف می‌کند. در تونل سرباره، پس از اینکه جمع‌آوری سرباره با مشکل مواجه می‌شد، ناچار به دپوی سرباره بودیم. این مشکل چند مسئله حاد به وجود می‌آورد. مثلاً هنگام خروج سرباره از کوره قوس، با توجه به اینکه باید با حالت رمپ خارج شود، گاهی مسیر خروج دچار مشکل می‌شود و به سمت دیواره‌ها حرکت می‌کند. با برخورد سرباره با دیواره، تخریب و سوراخ شدن دیواره اتفاق می‌افتد و با نفوذ آن به زیر زیرساخت‌ها، وارد آمدن آسیب به تجهیزات و سایر مشکلات ایمنی و اقتصادی ناشی از توقف تولید اجتناب‌ناپذیر بود.

نکته قابل‌توجه دیگر این است که جمع‌آوری سرباره کوره‌ها سالانه حدود یک ماه از دست رفتن زمان تولید و تحمیل هزینه‌های دیگر به شرکت را در پی داشت. حل کامل این مشکل از ابتدای سال 1398 با ارائه این پیشنهاد از سوی اینجانب آغاز شد و در کارگروهی، پیشنهادهای واصله مطرح و تمام جنبه‌های آن مورد بررسی قرار می‌گرفت. تا اینکه اواخر سال 1398 پس از بررسی تمام جنبه‌ها، طرحی تحت عنوان طرح فراوری گرم سرباره کوره‌های قوس الکتریکی به‌صورت آنلاین (HPS) ارائه شد و مورد تأیید قرار گرفت و تست و اجرای آن از ابتدای سال 1399 آغاز گردید. در این کارگروه، تمامی مسائل فنی به‌دقت بررسی می‌شد. ازآنجاکه طرح یادشده جدید بود، ریسک اجرای نسبتاً زیادی داشت. بااین‌حال مدیریت شرکت تمامی این ریسک‌ها را پذیرفتند و تمامی مراحل طرح با موفقیت اجرا شد.

خوشبختانه پس از اجرای پروژه مذکور مشکلات قبل برطرف شد. هنوز 100 درصد پروژه اجرا نشده است، اما با همین میزان پیشرفت نیز به رکوردها و افزایش تولید قابل‌توجهی دست یافته‌ایم.

پیام عزیزی، کارشناس تعمیرات ذوب و حمل مواد

پیام عزیزی، کارشناس تعمیرات ذوب و حمل مواد: امیدواریم با ادامه این حمایت‌ها بتوانیم پروژه را به‌صورت کامل اجرا کنیم

در رابطه با اجرای طرح مذکور تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفت و از سه سال و نیم گذشته تا کنون روی این پروژه کار کردیم و خوشبختانه به نتایج خوبی دست یافتیم. البته اجرای این پروژه که تاکنون 50 درصد پیشرفت داشته ریسک نسبتاً زیادی داشت و با موانع متعددی همراه بود که این مشکلات تنها با حمایت‌های مدیریت شرکت برطرف شده و نتایج بسیار خوبی برای فولاد هرمزگان به همراه داشته است. امیدواریم با ادامه این حمایت‌ها بتوانیم پروژه را به‌صورت کامل اجرا کنیم و نتایج درخشان‌تری برای شرکت به ارمغان آوریم.

 

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
شرکت فولاد هرمزگان برای دومین بار موفق به کسب تندیس بلورین شد رئیس ستاد انتخابات هرمزگان: ۶ درصد واجدین شرایط رأی اولی هستند رییس شورای شهر بندرعباس: مشکل نمایندگان مجلس دخالت در انتصابات است/حوزه ها را با هم تقسیم کنند تغییر بی صدا در خاموش ترین گمرک کشور دود آتش گازوییل قاچاق از هرمز تا بندرعباس بسکتبالیست‌های فولاد هرمزگان لیموندیس شیراز را کنار زدند یک شناور مسافری در مسیر جزیره هرمز غرق شد/ مسافران نجات یافتند آغاز عملیات اجرایی چهار طرح توسعه‌ای بزرگ فولاد هرمزگان با حضور وزیر صمت وزیر صمت: با تمام قوا از پروژه‌های فولاد هرمزگان حمایت می‌کنیم وزیر صمت: عملکرد فولاد هرمزگان در اجرای طرح‌های توسعه‌ای افتخارآفرین است بهداشت محیط و مراکز خوراکی رکوردار شکایت مردم هرمزگان ۶ نامزد تایید شده مجلس در هرمزگان رد صلاحیت شدند نجات هفت صیاد هندی و یک صیادی ایرانی از غرق شدگی نمایندگان هرمزگان همه جا می روند جز مجلس آزاد سازی تردد خودروهای مناطق آزاد/ تخته گاز از کیش و قشم ۱۶۰ مصوبه رهاورد سفر دولت به هرمزگان/ رییسی بندرعباس را ترک کرد بهره‌برداری همزمان از چهار هزار کلاس درس کشور، در بشاگرد فولاد هرمزگان حریف البرزی خود را شکست داد مدیرعامل فولاد هرمزگان: امسال ۲۸ رکورد در تولید و صادرات ثبت شد سومین کنفرانس فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان به کار خود پایان داد برنامه سفر دولت به هرمزگان؛ کلنگ‌زنی نیروگاه اتمی سیریک/ افتتاح ۱۰۵ هزار میلیارد تومان پروژه ماجرای لاشه گوسفندان در ساحل قشم مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان: خلا حضور خارجی‌ها را با شرکت‌های دانش‌بنیان پر می‌کنیم افتتاح نمایشگاه جانبی فناورانه فولاد هرمزگان شورای نگهبان صلاحیت ۵۰۰ کاندیدای دیگر را تائید کرد بندرعباس میزبان هفتادمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای کشور اجرای بزرگترین مرکز بازیافت جنوب کشور در هرمزگان/ هرمزگان دارای مرکز مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه ساحل تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی قشم پاکسازی شد برخورد ۲ خودرو شوتی حامل سوخت در هرمزگان؛ رانندگان جان باختند وضعیت قرمز هرمزگان در جان باختگان تصادفات درون شهری آموزش و پرورش هرمزگان رتبه اول پروژه مهر کشور را کسب کرد مجوز پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد صادر شد/ آغاز تردد در سراسر کشور چشم در چشم پلنگ، از ماشه تا شاتر تصادف در جاده سیریک چهار کشته و یک مصدوم برجا گذاشت رئیس اورژانس کرمان: ۲ مجروح حادثه تروریستی کرمان به شهادت رسیدند تأیید صلاحیت 97 نفر در هرمزگان/ هر 4 نماینده استان تأیید صلاحیت شدند انفجار تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان/ 90 نفر شهید و 283 نفر زخمی/ فردا در سراسر کشور عزای عمومی اعلام شد امام جمعه سابق اهل سنت بندرکلاهی میناب در پی تیراندازی افراد ناشناس مجروح شد توزیع شیر رایگان در مدارس هرمزگان آغاز شد فاجعه شب چراغ‌های دریا محموله پنج تُنی زبانِ قاچاق از گراز به گاو تبدیل شد حکایتِ حیات؛ زمانی که پلنگ‌ها در هرمزگان جان می‌دهند دستگیری دزدان دریایی در قشم نمایشگاه بین المللی شیلات در بندرعباس به افتتاح نرسید مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان: متعهد به حرکت در مسیر تعالی هستیم دست‌یابی به اهداف برنامه‌ریزی‌شده در واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد هرمزگان تندیس جشنواره حاتم به فولاد هرمزگان رسید یک محموله بزرگ زبان گُراز در هرمزگان کشف شد اختلاف دمای ۳۸ درجه‌ای دو نقطه کشور‌/ شهرکرد سردترین، بندرعباس گرمترین پیشکسوت فرهنگی هرمزگان چهره در نقاب خاک کشید مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.