امروز
گروه خبري : اقتصاد
تاريخ انتشار : 1402/02/04 - 12:32
كد :4261

مدیرعامل فولاد هرمزگان: رکوردشکنی فولاد هرمزگان در محدودیت‌ها یک معجزه بود

خبر هرمزگان- گروه بازرگانی- مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: با تکیه بر نیروهای انسانی خبره به عنوان سرمایه‌های اصلی سازمان، با توجه به تمام محدودیت‌های انرژی برق در تابستان و گاز در زمستان، حماسه رکوردشکنی فولاد هرمزگان شبیه یک معجزه بود که به دست سرمایه‌های سازمانی رقم خورد.

4

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی در نخستین جلسه کمیته مدیریت ماهانه شرکت فولاد هرمزگان که به منظور بررسی عملکرد سال 1401 با حضور معاونان و مدیران شرکت برگزار شد، با اشاره به عملکرد درخشان این شرکت و ثبت رکورد سالانه به همراه رکوردهای متعدد، بیان کرد: سال گذشته سختی‌های زیادی را در تامین انرژی یعنی قطعی برق و گاز داشتیم؛ اما با برنامه‌ریزی و تلاش‌های کارکنان در شرکت، همه معاونت‌ها، مدیران، کارشناسان و کارگران، شاهد ثبت رکوردهای متعدد روزانه، ماهیانه و در نهایت عبور از ظرفیت اسمی و ثبت رکورد سالیانه بودیم. خوشبختانه با ثبت تولید یک میلیون و 538 هزار و 293 تن که یک حماسه ماندگار در تاریخ صنعت فولاد کشور بود، میزان تولید بیش از 6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

وی افزود: امیدوار هستیم در سال جاری با تلاش و برنامه‌ریزی‌های معاونان و مدیران دلسوز بار دیگر همانند سال 1401 شاهد ثبت رکورد باشیم، در سالی که مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید، افزایش تولید و مهار تورم تاکید دارند. انتظار داریم در فولاد هرمزگان با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد، تحقق بخشیدن به شعار امسال را نیز در دستور کار قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به تلاش برای افزایش تولید و ثبت رکوردهای جدید در سال جاری، خاطرنشان کرد: امسال باید همه معاونان، مدیران و کارکنان همت کنند و گام‌های متعددی را برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در جهت رشد شرکت و تسریع در اجرای آن‌ها برداریم. انتظار داریم همه بر طرح‌های توسعه‌ای در سال جاری متمرکز شوند.

وی با تاکید بر اجرای به موقع طرح‌های توسعه‌ای، توسعه را به منزله دمیدن روح تازه بر فعالیت شرکت دانست و ابراز کرد: خوشبختانه فولاد هرمزگان طرح‌های توسعه‌ای متعددی را در دستور کار دارد که این طرح‌ها هم بر صنعت فولاد استان هرمزگان و هم بر کشور تاثیر بسزایی خواهند داشت و در مسیر اسناد بالادستی کشور قرار دارند.

با افتتاح این طرح‌ها می‌توانیم شاهد ایجاد تحول بزرگی در اقتصاد استان هرمزگان به ویژه در حوزه اشتغال‌زایی باشیم. ضمن اینکه طرح‌ها در مسیر تکمیل زنجیره تولید و افزایش ظرفیت خواهند بود و می‌توانند به افزایش درآمدزایی و حاشیه سود شرکت کمک شایانی کنند. همه باید تلاش کنیم این طرح‌ها در اسرع وقت به بهره‌برداری برسند.

معروفخانی با تاکید بر اهمیت منابع انسانی و سرمایه‌های انسانی در سازمان که 25 فروردین ماه نیز روز منابع انسانی بود، عنوان کرد: اعتقاد ما بر این است که منابع انسانی، سرمایه اصلی هر سازمان به شمار می‌روند. هر سازمانی که بر سرمایه‌های اصلی خود تمرکز داشته باشد و در جهت ارتقای عملکرد و رضایت آن‌‌ها قدم‌هایی را بردارد، همین منابع انسانی معجزه خواهند کرد.

همان‌گونه که در دو سال گذشته نیز به خوبی درک کردیم، همین نیروهای انسانی فولاد هرمزگان با معجزه در سخت‌ترین شرایط تامین انرژی، به خوبی درخشیدند. امیدوار هستیم که باز هم در سال جاری، نیروهای انسانی که سرمایه اصلی سازمان هستند، در همه حوزه‌ها بدرخشند و معجزه‌های دیگری نیز در حوزه‌های تولید و توسعه رخ دهد و شاهد ثبت موفقیت‌های متعددی تا پایان سال باشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص عملکرد بخش خرید، مطرح کرد: با تلاش‌های معاون و مدیران خرید فولاد هرمزگان، مواد اولیه شرکت به ویژه آهن اسفنجی به موقع تامین شد تا تولید در شرکت متوقف نشود و تداوم داشته باشد. به این ترتیب تامین به موقع و مناسب در سخت‌ترین شرایط، با بهترین قیمت و کاملا رقابتی نسبت به سایر فولادسازان انجام شد و بسیار مطلوب است. این تامین به موقع و مطلوب مواد اولیه در نهایت منجر به ثبت رکورد سالیانه شرکت در حوزه بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه افزایش تولید تختال و فروش آن در بازار یک وجه از فعالیت فولاد هرمزگان است، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های متمایز شرکت ما، تولید و فروش محصولات ویژه به مشتریان خاص است. در این زمینه نیز همواره تلاش کرده‌ایم که محصولات جدید و گریدهای نوین تختال را روانه بازار کنیم و با فروش این محصولات دارای ارزش افزوده، درآمد نسبتا قابل توجهی شرکت شده است.

ضمن اینکه با تلاش همکاران در حوزه تحقیق و توسعه و بهره‌برداری، هر سال شاهد تولید گریدهای جدید تختال با اقبال بالا در بازار هستیم. از این رو فولاد هرمزگان یک شرکت با تولید محصولات رقابتی در بازارهای داخلی و بین‌المللی است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به حوزه فروش تصریح کرد: در حوزه فروش نیز خوشبختانه عملکرد درخشانی داشتیم. با وجود همه سختی‌هایی که از ابتدای سال 1401 گریبان صنعت فولاد را گرفت، افزایش فروش به ویژه صادرات نسبت به سال 1400 از سوی فولاد هرمزگان رخ داد. همان‌طور که گفته شد، این افزایش فروش به دلیل تولید محصولات رقابتی و گریدهای نوین و در همین حال تیم فروش خلاق و قوی فولاد هرمزگان با در نظر گرفتن روش‌های نوین فروش و صادرات بوده است. از این رو مشاهده می‌کنیم که اقبال بازار به محصولات ما روز به روز بیشتر می‌شود.

در ادامه معاونان و مدیران گزارش عملکرد خود در سال 1401 را ارائه کردند و مدیرعامل نیز با توجه به عملکرد مثبت هر یک از واحدها، ضمن تشکر از آن‌ها نکاتی را در خصوص بهتر عمل کردن آن‌ها در حوزه‌های مختلف عنوان کرد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
مهاجمان مسلح رییس شبکه بهداشت بشاگرد را به رگبار بستند/ دستگیری سه مظنون اظهار نظر خودرویی جدید میرسلیم در بندرعباس تودیع و معارفه مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان با چراغ خاموش رییس شورای شهر بندرعباس استعفا داد کودک بشاگردی قربانی نیش عقرب شد مدیر کل میراث فرهنگی: اقدام شهرداری بندرکنگ در بافت تاریخی غیرقانونی است/ بی توجهی به تذکرات استانداری مدیر نورسیده شیلات نمونه کشوری شد تفاهم نامه مشترک استاندار هرمزگان و رییس نوسازی مدارس کشور/ احداث و تکمیل ۱۴۰۹ کلاس درس در هرمزگان مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان تجلیل شد آغاز امتحانات نهایی پایه نهم در هرمزگان شورای شهر بندرعباس خبر افزایش کرایه تاکسی را سانسور کرد آغاز برداشت نوبرانه لیموترش در شهرستان رودان ورزشکار هرمزگانی در مسابقات غواصی آزاد قهرمانی جهان رکوردشکنی کرد صادرات پیاز و سیب زمینی از هرمزگان آزاد شد سرنوشت تلخ «درخت سبز» انتخاب فولاد هرمزگان به عنوان کارفرمای پیشرو در ورزش ثبت بهترین عملکرد در تاریخ فعالیت فولاد هرمزگان/ رکوردشکنی با طعم همدلی و هماهنگی هرمزگان رتبه اول سرقت از شاه لوله های نفتی/ سارقان در بندرعباس ۴۰ متر تونل زدند پاکبان بندرعباسی هنگام خدمت بر اثر تصادف جان باخت استعفاهای انتخاباتی در هرمزگان کلید خورد رییس کل دادگستری هرمزگان: برای نظارت بر بازار شرمنده مردم هستیم/ تخلف در اصناف زیاد است فرمانده پاسگاه چارک در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسید/ سومین شهید در یک ماه راهیابی چهار دانش آموز هرمزگانی به کارسوق ملی فراگیر فناوری هسته ای مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان: تا اول مهرماه هزار معلم در هرمزگان استخدام می‌شوند فولاد هرمزگان، حامی 20 هزار یتیم هرمزگانی فولاد هرمزگان نایب قهرمان لیگ اسلالوم آقایان کشور شد مشارکت ۸۴۴۱ داوطلب در آزمون استخدامی فرهنگیان مرزبانی هرمزگان: درآمد روزانه برخی قاچاقچیان سوخت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است انتقال توله خرس سیاه رها شده از مادر به تهران مهار آتش سوزی ۲ فروند لنج باری در بندر بهمن قشم حادثه رانندگی در گچین بندرعباس دو کشته بر جا گذاشت کشف محموله مواد مخدر در عملیات اداره اطلاعات هرمزگان مدیرعامل فولاد هرمزگان: رکوردشکنی فولاد هرمزگان در محدودیت‌ها یک معجزه بود بهار فولاد هرمزگان با رکوردشکنی شکوفه داد/ ثبت رکورد ۱۵۶ هزار و ۲۳۷ تن تختال پیام تبریک مدیر عامل فولاد هرمزگان در پی کسب نخستین رکورد تولید در سال جدید مشارکت ۲۷۷ دانش آموز هرمزگانی در آزمون تیمز پیام مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به مناسب روز ملی منابع انسانی روزه سکوت شهردار بندرعباس در شورای شهر یادگاری مسافران نوروزی؛ جزیره هرمز در نقشه کرونا قرمز شد فوت 4 عضو یک خانواده در تصادف قشم کرونا در سال نو جان ۲۰ نفر را گرفت خیز بیماری مالاریا در هرمزگان تشییع پیکر شهید سرگرد سعید مریدی بعد از وعده بی سرانجام تله کابین های هنگام و هرمز، نوبت به گنو رسید جاده های هرمزگان روی خط خون؛ ۹ نفر در تصادف های شرق و غرب هرمزگان کشته شدند افزایش تعداد شهرستان‌های زرد کرونایی در هرمزگان افزایش جان باختگان تصادفات نوروزی در جاده های رها شده هرمزگان بندرخمیر نارنجی شد کرونا نرفته برگشت/ فوت ۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در هرمزگان سلحشور: زلزله ۴.۴ ریشتری مرز هرمزگان و فارس بدون خسارت بود مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.