امروز
گروه خبري : اقتصاد
تاريخ انتشار : 1402/02/04 - 12:32
كد :4261

مدیرعامل فولاد هرمزگان: رکوردشکنی فولاد هرمزگان در محدودیت‌ها یک معجزه بود

خبر هرمزگان- گروه بازرگانی- مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: با تکیه بر نیروهای انسانی خبره به عنوان سرمایه‌های اصلی سازمان، با توجه به تمام محدودیت‌های انرژی برق در تابستان و گاز در زمستان، حماسه رکوردشکنی فولاد هرمزگان شبیه یک معجزه بود که به دست سرمایه‌های سازمانی رقم خورد.

4

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی در نخستین جلسه کمیته مدیریت ماهانه شرکت فولاد هرمزگان که به منظور بررسی عملکرد سال 1401 با حضور معاونان و مدیران شرکت برگزار شد، با اشاره به عملکرد درخشان این شرکت و ثبت رکورد سالانه به همراه رکوردهای متعدد، بیان کرد: سال گذشته سختی‌های زیادی را در تامین انرژی یعنی قطعی برق و گاز داشتیم؛ اما با برنامه‌ریزی و تلاش‌های کارکنان در شرکت، همه معاونت‌ها، مدیران، کارشناسان و کارگران، شاهد ثبت رکوردهای متعدد روزانه، ماهیانه و در نهایت عبور از ظرفیت اسمی و ثبت رکورد سالیانه بودیم. خوشبختانه با ثبت تولید یک میلیون و 538 هزار و 293 تن که یک حماسه ماندگار در تاریخ صنعت فولاد کشور بود، میزان تولید بیش از 6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

وی افزود: امیدوار هستیم در سال جاری با تلاش و برنامه‌ریزی‌های معاونان و مدیران دلسوز بار دیگر همانند سال 1401 شاهد ثبت رکورد باشیم، در سالی که مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید، افزایش تولید و مهار تورم تاکید دارند. انتظار داریم در فولاد هرمزگان با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گیرد، تحقق بخشیدن به شعار امسال را نیز در دستور کار قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به تلاش برای افزایش تولید و ثبت رکوردهای جدید در سال جاری، خاطرنشان کرد: امسال باید همه معاونان، مدیران و کارکنان همت کنند و گام‌های متعددی را برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در جهت رشد شرکت و تسریع در اجرای آن‌ها برداریم. انتظار داریم همه بر طرح‌های توسعه‌ای در سال جاری متمرکز شوند.

وی با تاکید بر اجرای به موقع طرح‌های توسعه‌ای، توسعه را به منزله دمیدن روح تازه بر فعالیت شرکت دانست و ابراز کرد: خوشبختانه فولاد هرمزگان طرح‌های توسعه‌ای متعددی را در دستور کار دارد که این طرح‌ها هم بر صنعت فولاد استان هرمزگان و هم بر کشور تاثیر بسزایی خواهند داشت و در مسیر اسناد بالادستی کشور قرار دارند.

با افتتاح این طرح‌ها می‌توانیم شاهد ایجاد تحول بزرگی در اقتصاد استان هرمزگان به ویژه در حوزه اشتغال‌زایی باشیم. ضمن اینکه طرح‌ها در مسیر تکمیل زنجیره تولید و افزایش ظرفیت خواهند بود و می‌توانند به افزایش درآمدزایی و حاشیه سود شرکت کمک شایانی کنند. همه باید تلاش کنیم این طرح‌ها در اسرع وقت به بهره‌برداری برسند.

معروفخانی با تاکید بر اهمیت منابع انسانی و سرمایه‌های انسانی در سازمان که 25 فروردین ماه نیز روز منابع انسانی بود، عنوان کرد: اعتقاد ما بر این است که منابع انسانی، سرمایه اصلی هر سازمان به شمار می‌روند. هر سازمانی که بر سرمایه‌های اصلی خود تمرکز داشته باشد و در جهت ارتقای عملکرد و رضایت آن‌‌ها قدم‌هایی را بردارد، همین منابع انسانی معجزه خواهند کرد.

همان‌گونه که در دو سال گذشته نیز به خوبی درک کردیم، همین نیروهای انسانی فولاد هرمزگان با معجزه در سخت‌ترین شرایط تامین انرژی، به خوبی درخشیدند. امیدوار هستیم که باز هم در سال جاری، نیروهای انسانی که سرمایه اصلی سازمان هستند، در همه حوزه‌ها بدرخشند و معجزه‌های دیگری نیز در حوزه‌های تولید و توسعه رخ دهد و شاهد ثبت موفقیت‌های متعددی تا پایان سال باشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص عملکرد بخش خرید، مطرح کرد: با تلاش‌های معاون و مدیران خرید فولاد هرمزگان، مواد اولیه شرکت به ویژه آهن اسفنجی به موقع تامین شد تا تولید در شرکت متوقف نشود و تداوم داشته باشد. به این ترتیب تامین به موقع و مناسب در سخت‌ترین شرایط، با بهترین قیمت و کاملا رقابتی نسبت به سایر فولادسازان انجام شد و بسیار مطلوب است. این تامین به موقع و مطلوب مواد اولیه در نهایت منجر به ثبت رکورد سالیانه شرکت در حوزه بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه افزایش تولید تختال و فروش آن در بازار یک وجه از فعالیت فولاد هرمزگان است، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های متمایز شرکت ما، تولید و فروش محصولات ویژه به مشتریان خاص است. در این زمینه نیز همواره تلاش کرده‌ایم که محصولات جدید و گریدهای نوین تختال را روانه بازار کنیم و با فروش این محصولات دارای ارزش افزوده، درآمد نسبتا قابل توجهی شرکت شده است.

ضمن اینکه با تلاش همکاران در حوزه تحقیق و توسعه و بهره‌برداری، هر سال شاهد تولید گریدهای جدید تختال با اقبال بالا در بازار هستیم. از این رو فولاد هرمزگان یک شرکت با تولید محصولات رقابتی در بازارهای داخلی و بین‌المللی است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به حوزه فروش تصریح کرد: در حوزه فروش نیز خوشبختانه عملکرد درخشانی داشتیم. با وجود همه سختی‌هایی که از ابتدای سال 1401 گریبان صنعت فولاد را گرفت، افزایش فروش به ویژه صادرات نسبت به سال 1400 از سوی فولاد هرمزگان رخ داد. همان‌طور که گفته شد، این افزایش فروش به دلیل تولید محصولات رقابتی و گریدهای نوین و در همین حال تیم فروش خلاق و قوی فولاد هرمزگان با در نظر گرفتن روش‌های نوین فروش و صادرات بوده است. از این رو مشاهده می‌کنیم که اقبال بازار به محصولات ما روز به روز بیشتر می‌شود.

در ادامه معاونان و مدیران گزارش عملکرد خود در سال 1401 را ارائه کردند و مدیرعامل نیز با توجه به عملکرد مثبت هر یک از واحدها، ضمن تشکر از آن‌ها نکاتی را در خصوص بهتر عمل کردن آن‌ها در حوزه‌های مختلف عنوان کرد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
هرمزگان باز هم رتبه اول تورم شد توقیف هزار کانتینر چای دبش در بندر شهید رجایی اعتراض و اتحاد جواب داد/ مخالفت محیط زیست با آبشیرینکن اصفهانی ها در سیریک عامل تیراندازی مراسم عروسی در حاجی‌آباد دستگیر شد آژیر خطر یک بیماری خطرناک در هرمزگان/ شناسایی ۲۰ بیمار مبتلا به تب دانگی شناسایی دو مورد تب دنگی در بندرلنگه افزایش تدریجی دمای هوای در هرمزگان برادر کشی در بندرعباس/ اختلاف ملکی دو برادر را به جان هم انداخت تونل«راهدار فداکار» در جاده بندرعباس- حاجی‌آباد دو ماه مسدود شد هشدار نارنجی هواشناسی در هرمزگان تمدید شد؛ تداوم تندبادها و بارش‌های شدید تصادف خونین در جاده میناب به بندرعباس با ۴ کشته ‌ زنگ خطر بازگشت پشه آئدس به هرمزگان توقیف ۴۰۰۰ خودروی شوتی در یک سال لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور/ فولاد هرمزگان تیم دکتر تامین اصفهان را شکست داد هشدار جدی امام جمعه بندرعباس: چاه های جنوب کرمان سد استقلال و آب شرب و کشاورزی هرمزگان را تهدید می کند انتقال فاضلاب بندرعباس به بخش صنایع بازداشت اعضای باند سرقت خودرو و موتورسيکلت در هرمزگان تعیین تکلیف ماشین آلات و تجهیزات در بنادر و گمرکات فولاد هرمزگان آداک نوشهر را در هم کوبید مدیرکل کار هرمزگان: مشکل داوطلبان استخدام پالایشگاه بندرعباس حل می‌شود جزئیات جدید از مراسم تشیع و تدفین شهدای حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور چهارشنبه در سراسر کشور تعطیل شد رهبر انقلاب با تسلیت شهادت رئیس‌جمهور و همراهان ایشان: رئیسی عزیز خستگی نمی‌شناخت ملی پوش قایقرانی هرمزگان مورد استقبال قرار گرفت هرمزگان رکورددار پُست پس تاز/ یازده روز بی خبری از مرسوله دارویی درخواست از امارات برای استرداد فوری کلاهبردار متواری هرمزگان نگرانی والدین از نبود واکسن های شیرخواران در هرمزگان+ واکنش دانشگاه علوم پزشکی تغییر مدیرکل محیط زیست هرمزگان با پیوست حرف و حدیث ها نخستین خواهر و برادر راهی مجلس دوازدهم شدند تب کریمه کنگو در هرمزگان قربانی گرفت کودک‌ یک‌ساله در روز تولدش اعضایش را هدیه کرد گروگان ۶ ساله بندرعباسی به آغوش خانواده بازگشت خودروهای هیبریدی به قشم رسیدند بازداشت قاتلان جوان ۲۳ ساله هرمزگانی مدیرکل بحران: مردم هرمزگان مراقب مخاطرات ناپایداری جوی و دریایی باشند جاده بستک به لار فارس مسدود می‌شود فولاد هرمزگان واحد نمونه کارگری کشور شد مدیر کل محیط زیست هرمزگان: سپنتا مهام ایرانیان در حوزه محیط زیست و پسماند عملکرد قابل تحسینی دارد واژگونی خودرو شوتی سوخت قاچاق در بندرخمیر ۲ فوتی داشت ۶۹ درصد کنکوری های مرحل اول هرمزگان بانوان بودند ناپایداری‌های جوی و دریایی در هرمزگان تقویت می‌شود رکوردشکنی‌های فولاد هرمزگان ادامه دارد/ ثبت رکورد جدید در تولید آهن اسفنجی لیگ برتر بسکتبال کشور؛ تیم فولاد هرمزگان در لیگ برتر بسکتبال ماندنی شد امام جمعه بندرعباس: عملیات وعده صادق تبلور هماهنگی میدان و دیپلماسی بود ناپایداری جوی در هرمزگان جان ۴ نفر را گرفت شروع ثبت نام آزمون استخدامی ۳۰۰ معلم در بشاگرد و‌ جزایر هرمزگان ورود سامانه بارشی جدید به کشور در روز جمعه سیلاب جان سه نفر را در هرمزگان گرفت بنادر مسافربری هرمزگان تعطیل شد هرمزگان در پی هشدار قرمز هواشناسی به حالت آماده‌باش درآمد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.