امروز
گروه خبري : روابط عمومی ها
تاريخ انتشار : 1402/06/08 - 16:39
كد :4402

عضو هیئت رئیسه مجلس: فولاد هرمزگان، پیشران توسعه صنعت فولاد در جنوب کشور است

خبر هرمزگان- گروه بازرگانی- عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بازدید از شرکت فولاد هرمزگان گفت: با توجه به اینکه توسعه صنعت فولاد در کنار سواحل رقم می‌خورد، شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد در کشور می‌تواند با اجرای طرح‌های توسعه‌ای به پیشران توسعه صنعت فولاد در جنوب کشور تبدیل شود.

4

روح‌الله متفکر آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به نقش و اهمیت صنعت فولاد در توسعه اقتصاد، اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و ثروت‌آفرینی، بیان کرد: صنعت فولاد بخش عمده‌ای از زیرساخت‌های توسعه‌ای را تامین می‌کند. همچنین توسعه صنعت فولاد می‌تواند زنجیره‌ای از صنایع را به ویژه در حوزه پایین‌دستی شکوفا و دارای ارزش افزوده کند.

وی با بیان اینکه امروزه توسعه صنعت فولاد در دنیا کنار سواحل رقم می‌خورد، تاکید کرد: استان هرمزگان بهترین مکان برای توسعه صنعت فولاد محسوب می‌شود و شرکت فولاد هرمزگان که یک مجموعه بزرگ با حجم تولید بالا و محصولات خاص صنعت فولاد است، می‌تواند پاسخگوی نیاز کشور برای تامین نیازهای صنایع پایین‌دستی باشد. در عین حال این شرکت قادر خواهد بود به پیشران توسعه صنعت فولاد در جنوب کشور تبدیل شود و با توجه به قرارگیری در استان هرمزگان، می‌توان به توسعه این استان نیز کمک کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: نزدیکی به دریا و امکان صادرات محصول برای فولاد هرمزگان، می‌تواند در آینده یک افق توسعه روشن مهیا کند. البته توسعه این شرکت در آینده، نیازمند دیده شدن زیرساخت‌های لازم است اما در چند سال اخیر صنعت فولاد کشور با مشکل تامین انرژی مواجه شده است؛ به طوری که در تابستان محدودیت برق و در زمستان محدودیت گاز وجود دارد.

بار کمبود انرژی نباید بر دوش صنعت فولاد باشد

متفکر آزاد ادامه داد: در چند سال اخیر با افزایش مصرف انرژی در کشور مواجه شده‌ایم اما بار سنگین این افزایش مصرف به ویژه برای محدودیت‌ها نباید تنها بر دوش صنعت فولاد قرار گیرد. در صورتی که صنایع فولادی با محدودیت‌های انرژی دچار کاهش یا توقف تولید شوند، ضربه سنگینی به تولید ناخالص داخلی، صنایع بالادستی و پایین‌دستی فولاد وارد خواهد شد و در ادامه، اقتصاد کشور دچار صدمات سنگینی می‌شود.

وی عنوان کرد: امیدوار هستیم مجموعه وزارت نیرو به سرعت در مسیر حل مشکل تامین انرژی صنعت فولاد گام‌های موثری بردارند و شاهد فعالیت تمام ظرفیت مجموعه‌های بزرگ فولادی ازجمله فولاد هرمزگان باشیم.

ثبات قوانین و مقررات به سرمایه‌گذاران دلگرمی می‌دهد

عضو هیئت رئیسه مجلس یکی از چالش‌های صنعت فولاد را نبود ثبات در قوانین و مقررات دانست و تاکید کرد: ثبات در قوانین و مقررات یکی از زیرساخت‌های نرم‌افزاری مهم در پیشرفت کشور و موجب امنیت برای سرمایه‌گذاری است و سرمایه‌گذاران تنها با مشاهده ثبات در قوانین و مقررات، دلگرم می‌شود و نسبت به سرمایه‌گذاری در کشور و تولید، اقدام می‌کنند. البته ناگفته نماند ابزارهایی مانند مالیات، وضع عوارض و… در اختیار دولت برای تنظیم سیاست‌های اقتصادی قرار دارد و می‌تواند اقتصاد را مدیریت کند. به عنوان مثال وضع عوارض صادراتی با این هدف انجام می‌شود که دولت از خروج بی‌رویه کالا جلوگیری کند تا در داخل با کمبود مواجه نشویم. البته در صورتی که وضع قوانین و مقررات به بی‌ثباتی اقتصادی ختم شود، به اقتصاد کشور صدمه می‌زند.

متفکر آزاد بیان کرد: در مجلس تلاش کرده‌ایم تا حد امکان از تغییرات پی‌درپی در قوانین اجتناب شود و به سمت ثبات حرکت کنیم. امیدوار هستیم همین رویه در کشور حاکم شود. زیرا تغییر مداوم قوانین و مقررات سرمایه‌گذار را دلسرد می‌کند. بی‌ثباتی قوانین و مقررات در کمیسیون صنایع مجلس مطرح خواهد شد تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

آمایش سرزمینی و تامین زیرساخت، لازمه توسعه صنعت فولاد

وی در پایان با اشاره به ضرورت توسعه صنعت فولاد به ویژه برای استان هرمزگان و شرکت فولاد هرمزگان، عنوان کرد: یکی از ضرورت‌های توسعه صنعت فولاد، فراهم آوردن زیرساخت‌های مورد نیاز است. مکان‌یابی مناسب و آمایش سرزمینی برای طرح‌های توسعه‌ای صنعت فولاد از دیگر مواردی است که باید در کنار آن فراهم شدن زیرساخت‌ها مانند آب، برق، گاز، حمل و نقل و… مورد توجه قرار گیرد. فراهم شدن بخش عمده این ملزومات برعهده دولت و قوانین مجلس است که ریل‌گذاری مناسب برای توسعه انجام شود. بنابراین می‌توان تعامل جدی کمیسیون صنایع و وزارت صنعت، معدن و تجارت با فولادسازان برای برطرف کردن چالش‌های این صنعت با مشارکت ذی‌نفعان برقرار کرد تا شاهد رونق این عرصه باشیم.

لازم به ذکر است که روح‌الله متفکر آزاد، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه مجلس، طی بازدید از شرکت فولاد هرمزگان، با توانایی‌ها، دستاوردها و طرح‌های توسعه‌ای شرکت فولاد هرمزگان آشنا شد و بر حل چالش‌های این شرکت به ویژه در حوزه تامین انرژی تاکید کرد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
حادثه در پالایشگاه نفت بندرعباس/ یک کار‌گر کشته و ۴ نفر مصدوم شدند زاگرس جنوبی کازرون مقابل فولاد هرمزگان شکست خورد ۵۲ هزار دانش آموز کلاس اولی در هرمزگان برای اولین بار؛ استاندار هرمزگان دریابست را شکست فولاد هرمزگان "چادرملو اردکان یزد" را با سه گل بدرقه کرد مدیرکل شیلات هرمزگان: صید ممنوع تا هشت مهرماه مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان: اخذ تصمیم‌های هوشمندانه برای تحقق رشد تولید ضروریست هرمزگان، نیازمند تمامی گروه‌ های خونی کاروانسرای بستک ثبت جهانی شد هرمزگان رتبه اول کشور در سنجش بدون ثبت‌نام دانش‌آموزان شد رشد 29 درصدی تولید آهن اسفنجی در فولاد هرمزگان رشد تولید در فولاد هرمزگان در سایه کمبود انرژی 20 مبتلا به مالاریا در جاسک/ فرماندار: همه مبتلایان خارجی هستند شیلات هرمزگان عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی را کسب کرد شهرآورد هرمزگان به نفع فولاد به پایان رسید کسی بوی گاز غرب بندرعباس را گردن نمی گبرد/ پاسخ مبهم محیط زیست هرمزگان پس از پنج‌ ماه/ شائبه تعارف یا ناتوانی فنی و تخصصی فولاد هرمزگان، سردمدار «رشد تولید» در صنعت فولاد کشور خرید توافقی ۱۴ هزار و ۲۰۰ تُن لیموترش از کشاورزان هرمزگانی تصادف در جاده بستک - بندرعباس ۲ کشته برجا گذاشت چابک‌سازی فولاد هرمزگان با اجرای فرصت‌طلبانه تعمیرات سالانه واحد فولادسازی اجرای پروژه تعویض ترانس در فولاد هرمزگان انهدام باند کلاهبرداری خودرو و سارقان موتورسیکلت در هرمزگان عضو هیئت رئیسه مجلس: فولاد هرمزگان، پیشران توسعه صنعت فولاد در جنوب کشور است فولاد هرمزگان نشان عالی مسئولیت اجتماعی «پیشرفته» دریافت کرد حمله پلنگ به گوسفندان در بشاگرد؛ محیط زیست هرمزگان جبران خسارت می کند سرقت لوله‌های کولر گازی مسابقات سراسری شطرنج را در هرمزگان تعطیل کرد جزئیات آتش‌سوزی در خط انتقال نفت/ نفت دزدی کار دست سارق داد/ دو کشته نتیجه ماجراجویی سارقان برای نخستین بار؛ ۱۷ دانش‌آموز هرمزگانی صاحب رتبه زیر ۱۰۰ کنکور شدند شفاف سازی آموزش و پرورش هرمزگان درباره هزینه تجهیز باشگاه فرهنگیان بندرعباس اولین واریزی مالیات و عوارض آلایندگی شرکت‌های نفتی به حساب هرمزگان بازداشت سرباند قاچاق سوخت در هرمزگان با گردش حساب ۱۷۵ میلیاردی انتخاب شرکت نگین فولاد هرمزگان به عنوان یکی از آزمایشگاه‌های مرجع استان خرید توافقی لیموترش در هرمزگان از ۵ هزار تن فراتر رفت ادامه ماجرای گم شدن جمجمه نوجوان مینابی/ تیتر حمایتی برخی رسانه ها پس از تقدیر موفقیت دانش آموز هرمزگانی در کنکور سراسری آمادگی فولاد هرمزگان برای تامین ورق‌های مورد نیاز نیروی دریایی ارتش رشد هفت درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان جهش 13 درصدی تولید آهن اسفنجی در فولاد هرمزگان درگیری در بیمارستان میناب با ادعای گم شدن جمجمه بیمارِ زنده تندیس سه ستاره دومین همایش ملی ساخت ایران به فولاد هرمزگان تعلق گرفت تعمیر دیزل رادیاتور فولادسازی فولاد هرمزگان برای نخستین بار افزایش 48 درصدی سودآوری فولاد هرمزگان ثبت نام ۳۶۶ نفر برای پنج کرسی مجلس در هرمزگان بازی با روان مردم در شورای شهر بندرعباس صید شیر ماهی به روش گوشگیر در هرمزگان ممنوع شد هرمزگان، قهرمان مسابقات فوتسال دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور شد عاملان قتل نوجوان ۱۷ ساله در بندرعباس بازداشت شدند یک مسئول: قیمت نان در هرمزگان افزایشی نداشته است هنگامِ فراموشی شیلات پیشرفت 52.5 درصدی پروژه سولفورزدایی احیا مستقیم فولاد هرمزگان مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.