امروز
گروه خبري : اخبار تصویری
تاريخ انتشار : 1402/07/22 - 09:07
كد :4443

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش: تفاهم نامه احداث ۳۲ مدرسه با ۳۲۰ کلاس درس در هرمزگان امضا شد

خبر هرمزگان- تفاهم نامه احداث ۳۲ مدرسه با ۳۲۰ کلاس درس بین مدیران عامل صنایع غرب بندرعباس، مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، فعالان حوزه شیلات و مسئولان آموزش و پرورش استان به امضا رسید.

4

حميدرضا خان محمدی در آیین گلریزان احداث و تجهیز فضاهای آموزشی هرمزگان که با حضور استاندار هرمزگان، مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و خیرین و مسیولین برگزار شد، گفت: واقعا وقتی بالاترین مقام استان بهترین و فنی‌ترین راهبرد یعنی توجه به آموزش و پرورش را اتخاذ کرده باید منتظر آینده درخشانی برای استان باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش، تأکید‌کرد: احداث فضاهای آموزشی استاندارد کیفیت آموزش و پرورش را بالا می‌برد و نشاط دانش‌آموزان را در مدارس افزایش می‌یابد.

خان‌محمدی عنوان‌کرد: تمام مدیران اجرایی و صنعتی مدیون آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت هستند و این دین را باید ادا کنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس كشور، تأکید کرد: به برکت نظام‌جمهوری اسلامی ایران خدمات شایانی انجام شده چنانچه سال ۵۷ برای هر دانش‌آموز ۱.۵ متر مربع فضای آموزشی در کشور وجود داشت اما امروز سرانه آموزشی با وجود جنگ و تحریم‌ها به ۵.۲ متر مربع رسیده است که نشان از توجه ویژه نظام به آموزش و پرورش دارد.

وی با بیان اینکه در استان هرمزگان طی دو سال گذشته معادل ۱۰ سال پیشین مدرسه سازی شده است، عنوان کرد: در دو ساله این دولت ۵ هزار و ۸۰۰ فضای آموزشی در قالب ۲۷ هزار کلاس درس و ۳.۵ میلیون متر مربع به آموزش و پرورش اضافه شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان‌کرد: ۱۲.۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا به سرانه مورد نظر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برسیم اما از این تلاش کوتاه نخواهیم آمد و در استان هرمزگان نیز آمادگی داریم به هر میزانی که خیرین اعتبار هزینه کنند، ما هم اعتبارات استانی در مدرسه‌سازی را افزایش دهیم.

 وی خاطرنشان کرد: در حوزه تجهیزات هنرستانی نیز، با توجه به‌ اینکه هرمزگان رتبه اول جذب دانش‌آموزان هنرستانی را کسب کرده است، اعتبارات هنرستانی استان هرمزگان را هر عددی که در شاخص است دو برابر به تخصیص خواهیم رساند.

استاندار هرمزگان نیز با اشاره کمبود ۴ هزار و ۶۰۰ کلاس درس در هرمزگان گفت: ۲ هزار کلاس درس از ابتدای دولت سیزدهم در این استان احداث شده است‌.

مهدی دوستی اظهار داشت: در دولت‌های مختلف، جناح‌ها و جوامع خرد اختلاف نظرهایی وجود دارد اما آینده فرزندان این سرزمین خط قرمز ما است.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای دولت سیزدهم ۲ هزار کلاس درس در استان هرمزگان احداث یا در معرض بهره‌برداری است، افزود: فرزندان ما که قرار است آینده ایران عزیز را بسازند باید از لحاظ زیرساخت‌های آموزشی و زیرساخت‌های تربیتی در شرایط مطلوبی تحصیل کنند.

استاندار هرمزگان، عنوان‌کرد: در حال حاضر حدود ۲ هزار کلاس درس جزو کسری‌های استان است و حدود ۲ هزار کلاس نیز تخریبی هستند ضمن اینکه حدود ۶۰۰ کلاس هم باید تک تک به مدارس اضافه شود که جمعا الزام ساخت ۴ هزار و ۶۰۰ کلاس در استان را ایجاد می‌کند. 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، تاکید‌کرد: اتفاق خوبی که در حوزه مدرسه‌سازی استان افتاد این بود که ما از احداث سالی ۵۰۰ کلاس درس به ساخت ۱۰۰۰ کلاس درس رسیدیم. 

 وی با تشکر از تلاش‌های خیرین در حوزه مدرسه‌سازی و عاشقانه قلمدادکردن اقدامات آن‌ها، اظهارداشت: مهم‌ترین اصل آموزش و پرورش، معلمین هستند و اگر معلمین انگیزه و احترام کافی را داشته باشند شاهد کسب نتایج مطلوبی خواهیم بود‌. 

رئیس شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، گفت: اصلی‌ترین کار ما در استان این است که نقشه آموزشی هرمزگان را با نقشه توسعه صنعتی استان انطباق دهیم و توسعه آموزشی را همگام با توسعه صنعت پیش ببریم.

 وی ادامه داد: بر اساس همین اولویت، ۲۸ هنرستان تخصصی در استان راه‌اندازی شد که البته لازم است زیرساخت‌های آن‌ها تقویت شود و حضور دانش‌آموزان در صنعت تسهیل گردد.

دوستی با تاکید بر لزوم تقویت محتوی آموزشی دانش‌آموزان و قدردانی از همراهی مدیران عامل صنایع در راه‌اندازی هنرستان‌های صنعتی، اضافه کرد: ریسک حضور دانش‌آموزان در صنعت، ریسک بزرگی بود که مدیران صنعتی پذيرفتند.

استاندار هرمزگان، تاکید‌کرد: در نقشه توسعه آموزشی استان، دانشکده‌های علوم پزشکی شرق و غرب هرمزگان، دانشکده نفت و شیمی، پردیس دریایی دانشگاه هرمزگان، دانشکده پیراپزشکی و فعال سازی رشته‌های جدید در دانشگاه امیرکبیر در دستور کار قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: اخیر جلسه‌ای با رئیس دانشگاه پلی تکنیک داشتیم و در تلاش هستیم تا نخستین دانشکده تخصصی فولاد را در استان هرمزگان راه‌اندازی کنیم.

استاندار هرمزگان در پایان بااشاره به احداث شهر جدید خلیج‌فارس، خاطرنشان‌کرد: در طراحی شهر جدید خلیج‌فارس، یک زون آموزشی دیده‌ایم و بسیار علاقه مند هستیم بخش دریا، متالوژی یا پالایش دانشگاه‌های مطرح کشور مانند دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف به استان هرمزگان منتقل شود.

گفتنی است در پایان تفاهم نامه احداث ۳۲ مدرسه با ۳۲۰ کلاس درس بین مدیران عامل صنایع غرب بندرعباس، مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان، فعالان حوزه شیلات و مسئولان آموزش و پرورش استان به امضا رسید.

گفتنی است طی سفر یکروزه معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، کلنگ ساخت سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان زده شد و از دبیرستان دخترانه زمزم ناحیه ۲ بندرعباس و پروزه نیمه ساخته مجتمع آموزشی ۱۸ کلاسه پیامبر اعظم (ص) بازدید شد.
 

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
تعداد بازديد : 482
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
قاچاق خودرو به لودر رسید ریشه‌های جنگل حرا در گازوئیل بوی گاز بالاخره به اتاق نمایندگان هرمزگان رسید حضور فعال شرکت فولاد هرمزگان در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو ساخت دستگاه کوره دوار RHF در مقیاس صنعتی با همکاری فولاد هرمزگان پیکر فرد مفقود شده در آب‌های جزیره کیش پیدا شد عینک های قاچاق به مقصد نرسیدند شش دهیار در هرمزگان به اتهام همکاری با قاچاقچیان سوخت دستگیر شدند ادارات و نهادهای هرمزگان سه‌هزار و ۵۰۰ میلیارد پول آب بدهکاراند صیادان هرمزگانی ۹۰۰ تُن میگو صید کردند درخشش یک هرمزگانی در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول ۳۲ نیسان شوتی در بندرعباس توقیف شد یک فوتی و 3 مسمومیت براثر مصرف الکل در بندر خمیر بازداشت سارقان قطعات خودرو در هرمزگان ثبت رکوردهای جدید تولید در فولاد هرمزگان رنجنامه دانشجوی مجروح از حقایق تصادف با نیسان در بیمارستان محمدی بندرعباس/ همه ادعاهای دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دروغ است صلاحیت ١٠٣ داوطلب نمایندگی مجلس در هرمزگان تایید شد بیماری شیرین در هرمز گان/۱۳ هزار مبتلا به دیابت هستند مسمومیت با تُن ماهی کارکنان یک شرکت در بشاگرد را بیمارستانی کرد واکنش میراث فرهنگی به تخریب خانه تاریخی شریفِ بندرعباس معاونت عمرانی هرمزگان در دست انداز/ ابهام در سرنوشت تیر آرش کشف خودروی ۱۰۰ میلیارد ریالی درهرمزگان؛ جرثقیل قاچاق توقیف شد واکنش رئیس کل دادگستری هرمزگان به وضعیت راه‌آهن بندرعباس/ مصداق نقض حقوق عامه است پیاده‌سازی هشت استاندارد مدیریتی در فولاد هرمزگان تیم فوتبال فولاد هرمزگان مقابل نوین فولاد یزد به پیروزی رسید سمانه کمالی مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس شد آغاز توقیف هزار خودروی قاچاقچیان سوخت زلزله چهار ریشتری بندرعباس با تکان های شدید شش ریشتر احساس شد پنج عضو یک خانواده در تصادف جاده بندرلنگه جان باختند اصابت رعد و برق به ۳ زن جوان در هرمزگان برداشت ۱۹۶ هزار تن خرما از نخلستان‌های هرمزگان خشم و انزجار جهانی از جنایت بمباران بیمارستان در غزه هندبال بانوان فولاد هرمزگان برابر سپاهان پیروز شد خرس به بانوی رودانی آسیب زد هرمزگان برای دوازدهمین مرتبه لرزید افزایش تست‌های مثبت بیماری کرونا در هرمزگان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش: تفاهم نامه احداث ۳۲ مدرسه با ۳۲۰ کلاس درس در هرمزگان امضا شد هزینه شش میلیاردی شهرداری بندرعباس برای ساخت باغ وحش مصنوعی آفریقایی/ جای خالی نمادهای حیات وحش هرمزگان 120 حلقه چاه غیرمجاز در هرمزگان مسدود شد گلریزان برای یکصد کلاس درس در هرمزگان سه فروند لنج تجاری در قشم طعمه آتش شد ملی‌پوش فولاد هرمزگان صاحب مدال برنز المپیک آسیایی شد خرس سیاه، مرد شمیلی را روانه بیمارستان کرد 3 کشته و زخمی در واژگونی پژو در قشم هرمزگان خنک می شود ۲۵۰ درخت نخل مانده در گمرک بندرلنگه نابود شدند اخراج سه دهیار در هرمزگان سه پالایشگاه غرب بندرعباس اخطار زیست محیطی گرفتند حادثه در پالایشگاه نفت بندرعباس/ دو کار‌گر کشته و ۴ نفر مصدوم شدند زاگرس جنوبی کازرون مقابل فولاد هرمزگان شکست خورد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.