امروز
گروه خبري : روابط عمومی ها
تاريخ انتشار : 1402/08/08 - 10:39
كد :4467

مدیرعامل فولاد مبارکه: رویکرد کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری حرکت بر لبه تکنولوژی و دانش باشد

خبر هرمزگان- مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: رویکرد برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد هرمزگان با توجه به جایگاه صنعت فولاد کشور باید حرکت بر لبه تکنولوژی و دانش و استفاده از ابتکارات و نوآوری‌ها در این صنعت باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: حرکت بر لبه تکنولوژی و دانش در کنفرانس فولادسازی

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: رویکرد برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد هرمزگان با توجه به جایگاه صنعت فولاد کشور باید حرکت بر لبه تکنولوژی و دانش و استفاده از ابتکارات و نوآوری‌ها در این صنعت باشد.

محمدیاسر طیب‌نیا در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین سمپوزیوم فولاد کشور در کیش، در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به توسعه صنعت فولاد کشور طی دو دهه گذشته، بیان کرد: گروه فولاد مبارکه طی سال‌های اخیر پیشتاز توسعه در صنعت فولاد کشور بوده و برنامه‌های جدی را برای این حوزه تعریف کرده است. شرکت‌های زیرمجموعه گروه فولاد مبارکه در شرایط کنونی با وجود همه محدودیت‌ها با 100 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در صورتی که قصد داشته باشیم در رقابت کنونی و آتی داخلی و بین‌المللی جایگاه خود را در صنعت فولاد حفظ کنیم، باید در لبه تکنولوژی حرکت و این تکنولوژی‌ها را به‌روز کنیم. هر یک از مجموعه‌های گروه فولاد مبارکه ماموریت‌هایی در یکی از حوزه‌های اصلی صنعت فولاد دارند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان، خاطرنشان کرد: فولاد هرمزگان که در حوزه ریخته‌گری فولاد فعالیت می‌کند، ابتکار خوبی صورت داده و دو دوره کنفرانس تخصصی فولادسازی را برگزار کرده است. این اقدام در حوزه صنعت فولاد یکی از فعالیت‌های بنیادین به شمار می‌رود.

طیب‌نیا ادامه داد: امروزه تولیدکنندگان فولاد علاوه بر فعالیت در حوزه ریخته‌گری و متالورژی، باید به حوزه‌هایی همچون صنعت سبز، هوش مصنوعی و نوآوری وارد شوند که جزو مباحث روز دنیا به شمار می‌روند. در صورتی که نتوانیم در این حوزه‌ها اقدامات متناسب را تعریف کنیم و ساختار نیروی انسانی را متناسب سازیم، از میدان رقابت عقب خواهیم ماند.

وی تصریح کرد: کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری فولاد هرمزگان اتفاق خوبی برای این صنعت است اما باید در جهت عمق بخشیدن به این موضوعات کنفرانس حرکت کرد. همچنین به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که کنفرانس حرفی برای گفتن در صنعت فولاد کشور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تاکید کرد: با اینکه صنعت فولاد کشور طی دهه‌های گذشته پیرو بوده است اما اکنون جایگاه این صنعت طوری است که می‌توانیم به تدریج به حوزه‌های نوآوری وارد شویم و حرفی برای گفتن داشته باشیم. به طور مثال حوزه احیا مستقیم در کشور ما یکی از حلقه‌هایی است که توانسته با توسعه دانش در زمینه تکنولوژی، نوآوری و حتی صادرات دانش و تکنولوژی داشته باشد. هم‌اکنون کشورهای پیشرو در صنعت فولاد به دنبال تکنولوژی ایرانی احیا مستقیم هستند. این توسعه دانش و تکنولوژی باید در سایر حلقه‌های صنعت فولاد نهادینه شود.

طیب‌نیا عنوان کرد: انتظار داریم برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری فولاد هرمزگان یک گام جدی در توسعه دانش و تکنولوژی صنعت فولاد باشد. به گونه‌ای که شاهد ارائه ابتکارات و نوآوری‌های صنعت فولاد در این کنفرانس باشیم و حتی از گردآوری دانش روز دنیا یک گام فراتر رود. این رویکرد باعث می‌شود صنعت فولاد کشور به تدریج یک مرجع جدید در دنیا در حوزه تکنولوژی و نوآوری باشد.

وی با تاکید بر اینکه حرکت در لبه دانش و تکنولوژی نیازمند سرمایه انسانی خاص است، بیان کرد: در حال حاضر ساختار نیروی انسانی در صنعت فولاد کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرو، بزرگ و سنگین بوده و ممکن است از چابکی لازم برخوردار نباشد. شرکت پشتیبانی نوآوری و فناوری فولاد مبارکه با این هدف تاسیس شد که چابکی لازم را داشته باشد و بتواند از دانشمندان و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت فولاد حمایت کند.

این شرکت همچنین سرمایه‌گذاری هدفمند، تربیت نیروی انسانی، جهت‌دهی، جریان‌دهی و گفتمان‌سازی در حوزه نوآوری را در شرکت‌های دانش‌بنیان برعهده دارد. این یعنی شرکت پشتیبانی نوآوری و فناوری فولاد مبارکه حرکت‌های نوآورانه را در گروه فولاد مبارکه مدیریت کند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در پایان با اشاره به برگزاری رویداد فولادی شو طی آذر ماه، گفت: خوشبختانه در سال جاری اتفاقات خوبی در شرکت پشتیبانی نوآوری و فناوری فولاد مبارکه افتاده و امسال توانستیم این شرکت را با سرمایه اولیه یک هزار میلیارد تومان به یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر تبدیل کنیم و این اتفاق ارزشمند می‌تواند هم گروه فولاد مبارکه و هم کل صنعت فولاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
قاچاق خودرو به لودر رسید ریشه‌های جنگل حرا در گازوئیل بوی گاز بالاخره به اتاق نمایندگان هرمزگان رسید حضور فعال شرکت فولاد هرمزگان در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو ساخت دستگاه کوره دوار RHF در مقیاس صنعتی با همکاری فولاد هرمزگان پیکر فرد مفقود شده در آب‌های جزیره کیش پیدا شد عینک های قاچاق به مقصد نرسیدند شش دهیار در هرمزگان به اتهام همکاری با قاچاقچیان سوخت دستگیر شدند ادارات و نهادهای هرمزگان سه‌هزار و ۵۰۰ میلیارد پول آب بدهکاراند صیادان هرمزگانی ۹۰۰ تُن میگو صید کردند درخشش یک هرمزگانی در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول ۳۲ نیسان شوتی در بندرعباس توقیف شد یک فوتی و 3 مسمومیت براثر مصرف الکل در بندر خمیر بازداشت سارقان قطعات خودرو در هرمزگان ثبت رکوردهای جدید تولید در فولاد هرمزگان رنجنامه دانشجوی مجروح از حقایق تصادف با نیسان در بیمارستان محمدی بندرعباس/ همه ادعاهای دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دروغ است صلاحیت ١٠٣ داوطلب نمایندگی مجلس در هرمزگان تایید شد بیماری شیرین در هرمز گان/۱۳ هزار مبتلا به دیابت هستند مسمومیت با تُن ماهی کارکنان یک شرکت در بشاگرد را بیمارستانی کرد واکنش میراث فرهنگی به تخریب خانه تاریخی شریفِ بندرعباس معاونت عمرانی هرمزگان در دست انداز/ ابهام در سرنوشت تیر آرش کشف خودروی ۱۰۰ میلیارد ریالی درهرمزگان؛ جرثقیل قاچاق توقیف شد واکنش رئیس کل دادگستری هرمزگان به وضعیت راه‌آهن بندرعباس/ مصداق نقض حقوق عامه است پیاده‌سازی هشت استاندارد مدیریتی در فولاد هرمزگان تیم فوتبال فولاد هرمزگان مقابل نوین فولاد یزد به پیروزی رسید سمانه کمالی مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس شد آغاز توقیف هزار خودروی قاچاقچیان سوخت زلزله چهار ریشتری بندرعباس با تکان های شدید شش ریشتر احساس شد پنج عضو یک خانواده در تصادف جاده بندرلنگه جان باختند اصابت رعد و برق به ۳ زن جوان در هرمزگان برداشت ۱۹۶ هزار تن خرما از نخلستان‌های هرمزگان خشم و انزجار جهانی از جنایت بمباران بیمارستان در غزه هندبال بانوان فولاد هرمزگان برابر سپاهان پیروز شد خرس به بانوی رودانی آسیب زد هرمزگان برای دوازدهمین مرتبه لرزید افزایش تست‌های مثبت بیماری کرونا در هرمزگان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش: تفاهم نامه احداث ۳۲ مدرسه با ۳۲۰ کلاس درس در هرمزگان امضا شد هزینه شش میلیاردی شهرداری بندرعباس برای ساخت باغ وحش مصنوعی آفریقایی/ جای خالی نمادهای حیات وحش هرمزگان 120 حلقه چاه غیرمجاز در هرمزگان مسدود شد گلریزان برای یکصد کلاس درس در هرمزگان سه فروند لنج تجاری در قشم طعمه آتش شد ملی‌پوش فولاد هرمزگان صاحب مدال برنز المپیک آسیایی شد خرس سیاه، مرد شمیلی را روانه بیمارستان کرد 3 کشته و زخمی در واژگونی پژو در قشم هرمزگان خنک می شود ۲۵۰ درخت نخل مانده در گمرک بندرلنگه نابود شدند اخراج سه دهیار در هرمزگان سه پالایشگاه غرب بندرعباس اخطار زیست محیطی گرفتند حادثه در پالایشگاه نفت بندرعباس/ دو کار‌گر کشته و ۴ نفر مصدوم شدند زاگرس جنوبی کازرون مقابل فولاد هرمزگان شکست خورد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.