امروز
گروه خبري : اقتصاد
تاريخ انتشار : 1402/08/24 - 11:36
كد :4480

مدیرعامل شرکت فولاد: فولاد هرمزگان پیشتاز ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان است

خبر هرمزگان- مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: حرکت در مسیر دانش‌بنیان و بومی‌سازی تکنولوژی در فولاد هرمزگان سرعت یافته و با ارتباط نزدیک با بیش از 40 شرکت و مجموعه دانش‌بنیان و برگزاری کنفرانس‌های تخصصی، فولاد هرمزگان در صنعت فولاد پیشتاز است.

عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در حاشیه سمپوزیوم فولاد کیش در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به رویکرد حمایت از طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: فولاد هرمزگان به‌صورت ویژه به دانش‌بنیان‌ها توجه دارد. این شرکت در حوزه فولاد سبز و ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان، پیشتاز بوده و با 46 شرکت، مرکز دانشگاهی و مجموعه‌های دانش‌بنیان تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری به امضا رسانده و به‌صورت مستمر همکاری می‌کند. همچنین با دانشگاه‌های تراز اول کشور و استان هرمزگان همکاری‌های مؤثری دارد.

حمایت از 10 طرح برتر خلاق و نوآور استان هرمزگان را در دستور کار قرار داده‌ایم

وی افزود: چشم‌انداز فولاد هرمزگان در رسیدن به رتبه‌های بالای تولید فولاد در کشور و نیز افزایش رقابت‌پذیری در بازارهای داخلی و جهانی، ضرورت حرکت به سمت فعالیت‌های تکنولوژیک‌محور و دانش‌بنیان را در سال‌های اخیر صدچندان کرده است. ازاین‌رو، اعتقاد ما بر این است که باید در صنعت فولاد نوآوری و ابتکار داشته باشیم. آغوش فولاد هرمزگان همواره پذیرای نخبگان، مراکز دانشگاهی و دانش‌بنیان بوده و در این خصوص، حمایت از 10 طرح برتر خلاق و نوآور استان هرمزگان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

معروفخانی با اشاره به پیشرفت صنعت فولاد کشور طی چند دهه گذشته، عنوان کرد: صنعت فولاد کشور طی چند سال اخیر نوآوری‌های قابل‌توجهی داشته و دیگر مصرف‌کننده تکنولوژی‌های وارداتی نیست و به‌طور ویژه، برخی محصولات حساس دانش‌بنیان وارداتی، تنها با تکیه‌بر توان داخلی کاملاً بومی‌سازی شده‌اند.

این یعنی در حوزه فولادسازی، صنایع کشور ما عملکرد خیره‌کننده‌ای داشتند و به همین دلیل کشور ما به رتبه دهم برترین تولیدکنندگان فولاد دنیا رسیده است. این عملکرد در حوزه تکنولوژی نیز چشمگیر بوده؛ اما باید به نوآوری‌ها و ابتکارات در حوزه تکنولوژی سرعت ببخشیم و در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان تأکید کرد: امروزه اغلب فناوری‌ها به سمت صنعت سبز سوق یافته و یکی از اهداف فولاد هرمزگان نیز همین موضوع بوده و با روش‌های گوناگون مشوق نخبگان صنعت و دانشگاه بوده‌ایم. در این خصوص، با برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی، می‌توانیم گام‌های سریع‌تری در راه رسیدن به هدف یادشده برداریم. این رویکرد موجب ثبت 44 رکورد تولیدی در فولاد هرمزگان مانند رکوردهای روزانه، ماهانه و سالانه شده است.

استقبال بسیار خوب نخبگان و صنعتگران از سومین کنفرانس فولادسازی فولاد هرمزگان

معروفخانی با بیان اینکه برگزاری همایش‌های تخصصی، به‌ویژه در حوزه تکنولوژی و فولاد سبز، می‌تواند صنعت فولاد را یک گام بلند به جلو ببرد، تأکید کرد: فولاد هرمزگان نخستین شرکت فولادی در ایران است که کنفرانس علمی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را به‌صورت تخصصی برگزار کرده است. در سال جاری نیز اوایل بهمن‌ماه سومین کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را در استان هرمزگان برگزار خواهیم کرد. گفتنی است طی دو دوره برگزاری کنفرانس فولادسازی، شاهد استقبال بسیار خوبی از این کنفرانس در میان نخبگان، دانشگاهیان و صنعتگران کشور بودیم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در خصوص دستاوردهای این شرکت از دو دوره برگزاری کنفرانس فولادسازی، گفت: برگزاری این دو کنفرانس نه‌تنها برای فولاد هرمزگان، بلکه برای کل صنعت فولاد کشور دستاوردهای خوبی به همراه داشت؛ زیرا این کنفرانس به‌صورت کاملاً علمی برگزار می‌شود و تمام مقالات به‌صورت دقیق با هیئت‌علمی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت دارا بودن صلاحیت، برای ارائه به کنفرانس معرفی می‌گردد. بنابراین تنها مقالاتی پذیرش می‌شوند که هم از نظر علمی و هم عملی قابلیت اجرایی داشته باشند.

برخی از مباحث مطرح‌شده در کنفرانس‌های قبلی از ایده به عمل تبدیل شدند

وی با بیان اینکه برخی از مباحث مطرح‌شده در کنفرانس‌های قبلی از ایده به عمل تبدیل شدند، خاطرنشان کرد: بسیاری از رکوردهای ثبت‌شده در فولاد هرمزگان طی یکی‌دو سال اخیر به‌دلیل استفاده از نوآوری‌ها و ابتکارات بود. همچنین برخی از طرح‌های ارائه‌شده توسط نخبگان صنعت بومی‌سازی شد.

در همین حال طرح‌هایی را نیز مهندسی معکوس کردیم. ماحصل این موارد موجب شد فولاد هرمزگان نه‌تنها از ظرفیت اسمی خود عبور کند، بلکه 44 رکورد کمّی و کیفی در حوزه بهره‌برداری و تولیدی از خود برجای بگذارد که به‌نوعی در صنعت فولاد کشور بی‌نظیر است و دستاورد قابل‌توجهی با توجه به محدودیت‌های انرژی در کشور به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که دوم تا چهارم آبان ماه سال 1402 بیست‌و‌پنجمین همایش پژوهشگران صنعت فولاد کشور با عنوان «سمپوزیوم فولاد 402» با موضوع «مراحل عبور از تکنولوژی‌های موجود به فناوری‌های فولاد سبز در کشور» با حضور شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی در جزیره کیش برگزار شد که در این همایش و نمایشگاه، صنعتگران آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را به متقاضیان معرفی کردند.

در این کنفرانس 11 نفر از مدیران و کارشناسان فولاد هرمزگان مقالات خود را در زمینه‌های مطرح‌شده ارائه دادند.

این مقالات شامل کاهش زمان power on کوره‌های قوس الکتریک (محمدشریف شریفیان، عباسعلی براهیمی)، from Direct Reduction Iron Sludge as a Source of Iron using Calotropis Procera Leaf Extract (صفیه بهمن‌زاده، سمیره انتشاری)، مطالعه و پژوهش در راستای تدوین دستورالعمل نمونه‌برداری اکسیژن کل از تاندیش (مهدی حسنی، مهدی ابراهیمی)، کاهش زمان تخلیه تا تخلیه کوره قوس الکتریک (ایوب گودرزی، محمدجواد قراگوزلو)، مطالعه و پژوهش جهت شناسایی و انتخاب آلیاژ مناسب برای ساخت کاورهای محافظ تاپ فریم‌های سگمنت‌های ریخته‌گری مداوم (محسن خجسته‌نژاد، هیمن چوگلی) و افزایش خواص شیمیایی و فیزیکی بریکت تولیدی در جهت کاهش نرخ مصارف و بهبود پارامترهای تولیدی در کوره‌های قوس در راستای تولید فولاد سبز در شرکت فولاد هرمزگان (حمید نظرنژاد) بودند.

به این ترتیب فولاد هرمزگان در بیست‌و‌پنجمین سمپوزیوم و نمایشگاه فولاد کیش هم از نظر تعداد مقالات و هم از نظر تعداد ارائه‌دهندگان در رتبه‌های نخست قرار گرفت و این موضوع رویکرد دانش‌بنیان فولاد هرمزگان و حمایت بی‌قیدوشرط آن از طرح‌های پژوهشی را نشان می‌دهد.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
قاچاق خودرو به لودر رسید ریشه‌های جنگل حرا در گازوئیل بوی گاز بالاخره به اتاق نمایندگان هرمزگان رسید حضور فعال شرکت فولاد هرمزگان در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو ساخت دستگاه کوره دوار RHF در مقیاس صنعتی با همکاری فولاد هرمزگان پیکر فرد مفقود شده در آب‌های جزیره کیش پیدا شد عینک های قاچاق به مقصد نرسیدند شش دهیار در هرمزگان به اتهام همکاری با قاچاقچیان سوخت دستگیر شدند ادارات و نهادهای هرمزگان سه‌هزار و ۵۰۰ میلیارد پول آب بدهکاراند صیادان هرمزگانی ۹۰۰ تُن میگو صید کردند درخشش یک هرمزگانی در جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول ۳۲ نیسان شوتی در بندرعباس توقیف شد یک فوتی و 3 مسمومیت براثر مصرف الکل در بندر خمیر بازداشت سارقان قطعات خودرو در هرمزگان ثبت رکوردهای جدید تولید در فولاد هرمزگان رنجنامه دانشجوی مجروح از حقایق تصادف با نیسان در بیمارستان محمدی بندرعباس/ همه ادعاهای دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دروغ است صلاحیت ١٠٣ داوطلب نمایندگی مجلس در هرمزگان تایید شد بیماری شیرین در هرمز گان/۱۳ هزار مبتلا به دیابت هستند مسمومیت با تُن ماهی کارکنان یک شرکت در بشاگرد را بیمارستانی کرد واکنش میراث فرهنگی به تخریب خانه تاریخی شریفِ بندرعباس معاونت عمرانی هرمزگان در دست انداز/ ابهام در سرنوشت تیر آرش کشف خودروی ۱۰۰ میلیارد ریالی درهرمزگان؛ جرثقیل قاچاق توقیف شد واکنش رئیس کل دادگستری هرمزگان به وضعیت راه‌آهن بندرعباس/ مصداق نقض حقوق عامه است پیاده‌سازی هشت استاندارد مدیریتی در فولاد هرمزگان تیم فوتبال فولاد هرمزگان مقابل نوین فولاد یزد به پیروزی رسید سمانه کمالی مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس شد آغاز توقیف هزار خودروی قاچاقچیان سوخت زلزله چهار ریشتری بندرعباس با تکان های شدید شش ریشتر احساس شد پنج عضو یک خانواده در تصادف جاده بندرلنگه جان باختند اصابت رعد و برق به ۳ زن جوان در هرمزگان برداشت ۱۹۶ هزار تن خرما از نخلستان‌های هرمزگان خشم و انزجار جهانی از جنایت بمباران بیمارستان در غزه هندبال بانوان فولاد هرمزگان برابر سپاهان پیروز شد خرس به بانوی رودانی آسیب زد هرمزگان برای دوازدهمین مرتبه لرزید افزایش تست‌های مثبت بیماری کرونا در هرمزگان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش: تفاهم نامه احداث ۳۲ مدرسه با ۳۲۰ کلاس درس در هرمزگان امضا شد هزینه شش میلیاردی شهرداری بندرعباس برای ساخت باغ وحش مصنوعی آفریقایی/ جای خالی نمادهای حیات وحش هرمزگان 120 حلقه چاه غیرمجاز در هرمزگان مسدود شد گلریزان برای یکصد کلاس درس در هرمزگان سه فروند لنج تجاری در قشم طعمه آتش شد ملی‌پوش فولاد هرمزگان صاحب مدال برنز المپیک آسیایی شد خرس سیاه، مرد شمیلی را روانه بیمارستان کرد 3 کشته و زخمی در واژگونی پژو در قشم هرمزگان خنک می شود ۲۵۰ درخت نخل مانده در گمرک بندرلنگه نابود شدند اخراج سه دهیار در هرمزگان سه پالایشگاه غرب بندرعباس اخطار زیست محیطی گرفتند حادثه در پالایشگاه نفت بندرعباس/ دو کار‌گر کشته و ۴ نفر مصدوم شدند زاگرس جنوبی کازرون مقابل فولاد هرمزگان شکست خورد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.