امروز
گروه خبري : اقتصاد
تاريخ انتشار : 1402/12/16 - 09:02
كد :4656

فولاد هرمزگان میزبان جلسه هیئت مدیره دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد کشور

خبر هرمزگان- جلسه هیئت مدیره دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد کشور با حضور حداکثری اعضای هیئت مدیره به میزبانی فولاد هرمزگان در شهر بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد کشور از سال 1395 زیر نظر انجمن آهن و فولادی ایران شکل گرفت. هدف اصلی از تشکیل این انجمن تدوین، تکمیل و اصلاح دستورالعمل‌های آزمایشگاهی جهت استانداردسازی فعالیت‌ها، به اشتراک گذاشتن توان فنی آزمایشگاهی کشور، ایجاد تعامل تخصصی و تجهیزاتی در سطح جهت کاهش هزینه‌های انجام آزمون و استفاده هر چه بهتر از ظرفیت‌ها جهت حمایت از تولیدات و تجهیزات بومی مورد استفاده در صنایع آزمایشگاهی مرتبط است.

این کمیته دارای چهار کارگروه تخصصی معدن و کنسانتره، گندله‌سازی و احیا مستقیم، فولاد‌سازی و آزمایشگاه‌های نورد و محصولات نهایی است. این کارگروه‌ها با هدف تبادل اطلاعات و به اشتراک‌گذاری تجربیات و هم‌اندیشی جهت حل مشکلات آزمایشگاه‌های عضو تشکیل شده است.

هیئت مدیره دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد کشور به صورت فصلی و هر سه ماه یک بار به طور منظم جلسات خود را در یکی از شرکت‌های عضو برگزار می‌کند که در این جلسات اقداماتی همچون فعالیت‌های ماه‌های گذشته انجمن مورد بررسی قرار می‌گیرد و در همین حال استراتژی‌ها برای همگرایی و همکاری بیشتر میان اعضا در دستور کار قرار دارد. دیگر دستور کار مهم جلسات با توجه به گسترش شرکت‌های فولادی در کشور، جذب اعضای جدید به منظور ارتقای عملکرد دپارتمان و به اشتراک گذاشتن تجربیات اعضای جدید است. به همین منظور، جلسه هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه‌های آهن و فولاد کشور به میزبانی فولاد هرمزگان با حضور حداکثری اعضای هیئت مدیره در شهر بندرعباس برگزار شد.

در حاشیه این جلسه، خبرنگار روابط عمومی فولاد هرمزگان با تنی چند از اعضای هیئت مدیره گفت‌وگو انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:

رضا باران پویان، عضو هیئت مدیره دپارتمان و مدیر کنترل کیفی و آزمایشگاه‌های شرکت فولاد هرمزگان

تلاش برای اعتلای نام ایران

جلسه دپارتمان آزمایشگاه‌های معدنی و فولادی کشور به میزبانی فولاد هرمزگان برگزار شد. هیئت اجرایی این انجمن از مدیران آزمایشگاه‌های شرکت‌های معدنی و فولادی شامل فولاد هرمزگان، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، گل‌گهر سیرجان، نمایندگان مجتمع صنعتی چادرملو و اوپال پارسیان تشکیل شده است. این جلسات در راستای هماهنگ‌سازی آزمایشگاه‌ها و استفاده از پتانسیل های موجود در کشور جهت ارتقای توانمندی ها و تجمیع دانش و تبادل نظرات متخصصین آزمایشگاه‌های فولادی کشور برگزار می‌گردد.

این جلسات که به صورت دوره‌ای برگزار می گردد در بهمن ماه سال جاری به میزبانی  فولاد هرمزگان با حضور اعضای هیئت مدیره این دپارتمان برگزار گردید. دپارتمان آزمایشگاه‌های فولادی و معدنی به نوعی تحت پوشش انجمن آهن و فولاد کشور فعالیت خود را آغاز نموده است و خوشبختانه طی چند سالی که از شروع به کار آن می گذرد، توانسته گام‌های بسیار موثری را با کنار هم قرار دادن آزمایشگاه‌های صنایع فولادی و معدنی کشور بردارد. به عنوان نمونه، در این جلسه از دو شرکت همکار زیرمجموعه کمیته آزمایشگاه‌ها یعنی روسای آزمایشگاه‌های شرکت آهن و فولاد ارفع و همچنین آزمایشگاه‌های شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین دعوت به عمل آوردیم تا از نقطه نظرات آن‌ها نیز جهت پیشبرد اهداف دپارتمان به ویژه ارائه گزارش از سوی آن‌ها در خصوص همکاری‌ها با دپارتمان و دپارتمان‌های زیرمجموعه استفاده نماییم.

در راستای اهداف این کمیته شرکت فولاد هرمزگان نیز به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ زنجیره آهن و فولاد نیز توانسته اقدامات موثری را در حوزه‌های افزایش کیفیت و تجهیز آزمایشگاه‌های خود به منظور کنترل و تضمین کیفیت محصولات صورت دهد و تجربیات خود را در این زمینه در اختیار اعضای دپارتمان قرار دهد. با توجه به استراتژی‌ها و اقدامات صورت گرفته، به آینده آزمایشگاه‌های زنجیره صنعت فولاد کشور خوش‌بین هستیم. امیدواریم بتوانیم اهدافی که تعریف کردیم را محقق کنیم و در کنار هم برای رشد و اعتلای کشورمان قدم‌هایی را برداریم.

میرمقتدایی رئیس هیئت مدیره دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد

فولاد هرمزگان یکی از پیشروان کیفیت صنعت فولاد است

دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد کشور در سال 1395 فعالیت خود را به منظور گردهمایی مدیران آزمایشگاه‌های شرکت‌های زنجیره معدن و فولاد آغاز کرد. هدف از تشکیل این دپارتمان، ایجاد هم‌افزایی میان آزمایشگاه‌های مجموعه فولاد کشور بوده که تاکنون در این زمینه سه همایش بزرگ در شهرهای اصفهان، یزد و مشهد برگزار کردیم. در این جلسات گروه‌هایی تشکیل دادیم تا بتوانند با یکدیگر هماهنگ باشند و مسائل و مشکلات خود را به اشتراک بگذارند تا از دانش فنی یکدیگر استفاده کنند.

دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد کشور هشت عضو هیئت مدیره دارد با توجه به اینکه تلاش می‌کنیم همه اعضا به نوعی در برگزاری جلسات مشارکت داشته باشند، جلسات در کارخانه‌های مختلف تشکیل می‌شود. همچنین به دنبال افزایش تعداد اعضا و شناسایی شرکت‌های فولادی جدید هستیم تا از دانش فنی شرکت‌های جدید استفاده کنیم و میان تمام اعضا به اشتراک بگذاریم.

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از پیشروان کیفیت و آزمایشگاه‌های زنجیره آهن و فولاد کشور به شمار می‌رود و با توجه به اینکه بنده سال‌ها به عنوان مدیر آزمایشگاه‌های شرکت فولاد فعالیت می‌کردم و به نوعی راهبری شرکت‌های زیرمجموعه با گروه فولاد مبارکه بود، به خوبی نسبت به کیفیت کار این شرکت به ویژه در حوزه کیفیت و آزمایشگاه‌ها آگاه هستم. امیدواریم این شرکت موفق و دارای بهره‌وری بهتری باشد.

عبدالرضا جابری، نایب رئیس هیئت مدیره دپارتمان آزمایشگاه‌های زنجیره معدن و فولاد، مدیر کنترل کیفی شرکت فولاد خوزستان

فولاد هرمزگان یکی از هوشمندانه‌ترین پروژه‌های فولادی است

در حال حاضر دپارتمان آزمایشگاه 44 عضو رسمی دارد که دارای آزمایشگاه‌های فعال در زنجیره معدن و فولاد هستند. در این دپارتمان چهار کارگروه تخصصی معدن، گندله‌سازی، فولادسازی و نورد فعالیت می‌کنند. هر یک از این کارگروه‌ها به طور مرتب با یکدیگر در تعامل هستند و جلسات آن‌ها نیز به صورت منظم برگزار می‌شود و نتیجه فعالیت خود را به هیئت اجرایی اعلام می‌کنند.

در این جلسه که طبق زمان‌بندی تعیین شده به صورت فصلی در یکی از شرکت‌ها برگزار می‌شود، مصوبات جلسات قبل پیگیری شده و گزارش کارگروه‌های تخصصی نیز ارائه می‌شود. همچنین در این جلسه در مورد برنامه‌های فصل بعدی و سال جاری و آتی نیز تصمیم‌گیری خواهد شد. در همین جلسه فعالیت‌هایی که قرار است در سال آینده و یا فصل آینده انجام شود، برنامه‌ریزی می‌شود و هر کارگروه برای نوبت بعدی جلسات، گزارش‌هایی که مورد نیاز است، ارائه می‌دهد و تصمیمات را برای ادامه کار اتخاذ می‌کند.

شرکت فولاد هرمزگان یکی از هوشمندانه‌ترین پروژه‌های فولادی بوده که در کشور اجرا شده است. این شرکت مزیت‌های متعددی همچون نزدیکی به آب‌های آزاد، تکنولوژی‌های جدید تولید فولاد و از همه مهم‌تر، نیروی انسانی بسیار قوی و متخصص برخوردار است که موجب روند رو به رشد این شرکت شده است و فولاد هرمزگان به خوبی توانسته از مزیت‌هایی که در اختیار دارد استفاده کند.

 
 

 
 با پیوستن به کانال جدید،همچنان با ما همراه باشید.
در کانال جدید می توانید اخبار، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای شورای سردبیری خبرهرمزگان ارسال نمایید.
لینک پیوستن به کانال جدید خبر هرمزگان:
 
نظرات كاربران :
 
 
آخرین اخبار
هتل مشهور در بندرعباس نقره داغ شد سارقان مسلح طلا در هرمزگان دستگیر شدند راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس در بندرعباس فریاد العطش ۳۰ ساله فاریابی ها به ماه رمضان کشید/ صبر مردم سر آمده است/ هنر مسئولان بی خیالی است جزایر هرمزگان از سه میلیون و ۴۰۷ هزار مسافر نوروزی میزبانی کردند معدوم سازی هشت و نیم تن موادغذایی فاسد در بندرعباس قاچاقچيان شيشه در بندرعباس متوقف شدند تشکیل ۹۰۶ پرونده تخلف صنفی در هرمزگان انجام ۹۰ درصد از سفرهای دریایی در جزایر و بنادر هرمزگان مدیرکل کمیته امداد: ۷۰ درصد بشاگرد تحت پوشش کمیته امداد هستند ورود ۶۱۸ هزار مسافر به هرمزگان در آستانه سال ۱۴۰۳ تیترهای سرخ؛ مهار ضربتی سوختکش‌ها ضرورت نوروز هرمزگان در هشتمین جشنواره ملی نوآوری برتر ایرانی؛ تندیس زرین طرح برتر به شرکت فولاد هرمزگان رسید مسابقات فوتبال قهرمانی کارگران کشور؛ فولاد هرمزگان بر بام ایران ایستاد مدیرعامل بورس کالای ایران: فولاد هرمزگان نقشی اساسی در تنظیم بازار فولاد دارد چهارشنبه سوری در هرمزگان ۱۸ مصدوم بر جای گذاشت مسمومیت الکلی در هرمزگان/ یک فوتی و ۴ مصدوم فولاد هرمزگان تندیس و جایزه مدیریت رویداد را دریافت کرد توقیف یک فروند لنج غیرمجاز پرساین متخلف در شهرستان جاسک سامانه بارشی جدید در راه هرمزگان دستگیری تعدادی به اتهام خرید و فروش رای در هرمزگان فولاد هرمزگان قهرمان لیگ برتر فوتسال بانوان ایران شد با استقبال مردم و مسئولان هرمزگان؛ پیکر مطهر شهیدالقدس «رضا زارعی» وارد بندرعباس شد مردم هرمزگان پنج منتخب خود در مجلس شورای اسلامی را مشخص کردند ستاد انتخابات کشور: زمان اخذ رای تا ساعت 24 تمدید شد نماینده ولی فقیه در هرمزگان: مردم هرمزگان در انتخابات امروز خوش می‌درخشند رییس ستاد انتخابات: مشارکت هرمزگانی‌ها در انتخابات بی‌سابقه بود بازداشت یک تروریست در بندرعباس یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۸۹ نفر در هرمزگان واجد شرایط رای دادن هستند استاندار هرمزگان: ۴۰ هزار رای اولی در هرمزگان می‌توانند شور آفرین انتخابات امسال باشند طرح ترخیص خودروهای توقیفی در هرمزگان آغاز شد زلزله 4.8 ریشتری فین را لرزاند/ ستاد بحران: خسارتی گزارش نشده است شرکت فولاد هرمزگان برای دومین بار موفق به کسب تندیس بلورین شد رئیس ستاد انتخابات هرمزگان: ۶ درصد واجدین شرایط رأی اولی هستند رییس شورای شهر بندرعباس: مشکل نمایندگان مجلس دخالت در انتصابات است/حوزه ها را با هم تقسیم کنند تغییر بی صدا در خاموش ترین گمرک کشور دود آتش گازوییل قاچاق از هرمز تا بندرعباس بسکتبالیست‌های فولاد هرمزگان لیموندیس شیراز را کنار زدند یک شناور مسافری در مسیر جزیره هرمز غرق شد/ مسافران نجات یافتند آغاز عملیات اجرایی چهار طرح توسعه‌ای بزرگ فولاد هرمزگان با حضور وزیر صمت وزیر صمت: با تمام قوا از پروژه‌های فولاد هرمزگان حمایت می‌کنیم وزیر صمت: عملکرد فولاد هرمزگان در اجرای طرح‌های توسعه‌ای افتخارآفرین است بهداشت محیط و مراکز خوراکی رکوردار شکایت مردم هرمزگان ۶ نامزد تایید شده مجلس در هرمزگان رد صلاحیت شدند نجات هفت صیاد هندی و یک صیادی ایرانی از غرق شدگی نمایندگان هرمزگان همه جا می روند جز مجلس آزاد سازی تردد خودروهای مناطق آزاد/ تخته گاز از کیش و قشم ۱۶۰ مصوبه رهاورد سفر دولت به هرمزگان/ رییسی بندرعباس را ترک کرد بهره‌برداری همزمان از چهار هزار کلاس درس کشور، در بشاگرد فولاد هرمزگان حریف البرزی خود را شکست داد مشاهده آرشیو
  • پر بازدیدترین ها
  • پر بحث ترین ها
تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به خبر هرمزگان است و استفاده از مطالب، با ذکر منبع بلامانع است.